Login lub e-mail Hasło   

Nie sra się we własne gniazdo

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.pch24.pl/komorowski-gorzej-od(...),i.html
Chyba, że te polityczne ptaki, nie są Polakami, tylko obywatelami państwa, tylko z nazwy Polskiego.
Wyświetlenia: 1.065 Zamieszczono 22/04/2015

 

Komorowski gorzej od szefa FBI

 
Komorowski gorzej od szefa FBI
Krzysztof Zuczkowski/Forum

Cała Polska oburza się na słowa wypowiedziane przez szefa FBI, nazywającego Polaków współpracownikami nazistów w trakcie Holocaustu. W pierwszym szeregu obrońców polskiego honoru stanął… Bronisław Komorowski. To o tyle dziwne, że prezydent u progu swej kadencji popisał się wypowiedzią po stokroć ohydniejszą, szkalując własny naród. Dotyczyło to także zagłady Żydów.

 

Oznaki rozzłoszczenia Polaków po kompromitujących słowach szefa FBI Jamesa Coneya rozpychają się w nadwiślańskich mediach. Wśród tytułów nadanych przez redaktorów TVN24 materiałom wideo dominują tego typu nagłówki: Burza po słowach szefa FBI. "Ambasador USA reprezentuje tego durnia, powinien przeprosić", Słowa szefa FBI są nieakceptowalne, Bartoszewski: szef FBI zajmuje się tyle samo sprawami żydowskimi, ile ja Kolumbią, Czy Amerykanie oficjalnie przeproszą za skandaliczne słowa szefa FBI?, "Dyrektor FBI powinien osobiście przeprosić". Ta opiniotwórcza stacja telewizyjna wydaje się wręcz rozpalona oburzeniem.

 

Emocjonalnie zareagowali również premier i prezydent. Ewa Kopacz stwierdziła, że „słowa szefa FBI są nieakceptowalne dla żadnego Polaka”, przypomniała także, iż „Polska nie była sprawcą, ale ofiarą II wojny światowej”. Bronisław Komorowski natomiast słowa Jamesa Coneya określił mianem „jątrzących i obraźliwych”.

 

W obozie władzy i wśród mediów z nim sympatyzujących doszło więc do swoistego rozdwojenia jaźni, którego szczególnym przypadkiem jest prezydent – zarówno jemu, pani premier jak i dziennikarzom przychylnie nastawionym do III RP przypomnijmy więc sytuację sprzed czterech zaledwie lat.

 

W 2011 roku odbyły się uroczystości związane z 70. rocznicą mordu w Jedwabnym. Dziesięć lat wcześniej, mimo lichych poszlak, Aleksander Kwaśniewski uznał, że to Polacy wymordowali tamtejszą społeczność żydowską. Bronisław Komorowski, już jako prezydent, nie dotarł do Jedwabnego na ponury jubileusz, ale wysłał list. Co można było w nim przeczytać?

 

Naród ofiar musiał uznać tę niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą. Długo trwało zanim zrozumieliśmy, że przyznanie się do tej winy nie przekreśla polskiej martyrologii i polskiego bohaterstwa w walce z niemieckim i sowieckim okupantem, że nie oznacza relatywizacji win i wywrócenia proporcji w ocenie historycznych zasług i grzechów” – pisał Bronisław Komorowski.

 

Zerknijmy raz jeszcze na wypowiedź szefa FBI sprzed kilku dni. James Coney powiedział: „w ich mniemaniu, mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić”.

 

Która z tych dwóch kłamliwych wypowiedzi pozostaje bardziej obraźliwa względem Polaków i naszej historii? Ta sugerująca, że byliśmy wspólnikami nazistów, czy może bełkot nazywający nas „narodem sprawców”? Czy Bronisław Komorowski nie odczuwa żadnego wstydu rugając Coneya za znacznie łagodniejsze potraktowanie Polaków? Można wszak powiedzieć, że szef FBI jedynie trawestował słowa formalnego szefa III RP.

 

A co cztery lata temu, gdy Komorowski pisał do uczestników uroczystości w Jedwabnem, słyszeliśmy oglądając TVN24? Wściekli dziś na szefa FBI dziennikarze z radością donosili wówczas, że oto „kolejny prezydent prosi o wybaczenie za Jedwabne”.

 

No to jak, miłośnicy promocji „Pokłosia” budujący pomniki dla „Idy” – kiedy wasz idol, Bronisław Komorowski, miał rację? Mówiąc o „narodzie sprawców” w rok po wyborach prezydenckich, czy rugając Amerykanina na dwa tygodnie przed kolejnymi?

 

 

Krystian KratiukRead more: http://www.pch24.pl/komorowski-gorzej-od-szefa-fbi,35275,i.html#ixzz3Y0bqVgwp

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1328
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 988
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 751
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 781
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 432
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 572
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1032
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 625
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1386
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 862
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 483
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 411
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 555
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

spartaczona robota z żydkami. Trzeba było się lepiej przyłożyć. Teraz łażą i jątrzą.

  swistak  (www),  22/04/2015

@Staff Sgt.Wide: napisz im to w jidysz!

@swistak: mówisz i masz ידקאַמי באַטשט ראָבאָט . איר האט בעסער שטעלן . איצט קריכן און פעסטערינג .
żidkami batsht robot . ir hat beser shteln . itst krikhn aun festering .Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska