Login lub e-mail Hasło   

Jak sprawić by Twoje długie włosy były piękne - 5 podstawowych kroków

Chciałabyś, aby Twoje włosy były piękne i budziły zachwyt i podziw. Wystarczy że odpowiednio o nie zadbasz. Poznaj 5 podstawowych zasad pielęgnacji włosów.
Wyświetlenia: 293 Zamieszczono 22/04/2015

Długie włosy są piękne, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio o nie dbamy. Niestety bywa to kłopotliwe.  Oto pięć kroków do włosów jak z reklamy.

 

Krok 1

Nie niszczcie włosów – chodzi o to, żeby nie szkodzić im zbyt częstym farbowaniem, rozjaśnianiem, trwałą ondulacją, prostowaniem, kręceniem lokówką czy suszeniem gorącym podmuchem. Oczywiście wiadomo, że trudno to wszystko wyeliminować, ale jeśli koniecznie musicie stosować takie zabiegi, to pamiętajcie o kosmetykach termoochronnych oraz łagodniejszych metodach koloryzacji – świetnie sprawdza się np. henna. Poza tym nie narażajcie włosów na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych – na mróz zakładamy czapkę, na słońce stosujemy filtry UV, gdy wieje włosy spinamy, a w celu ochrony przed uszkodzeniami mechanicznym stosujemy silikonowe serum oraz oleje na końcówki.

Krok 2

Kosmetyki – czy wiecie, że naszym włosom wcale nie podoba się stosowanie cały czas tego samego kosmetyku lub metody? Nie znaczy to oczywiście, że codziennie trzeba wszystko zmieniać, ale o to, by dostarczać włosom różnorodnych składników. Na pewno przyda się więc szampon, odżywka bez spłukiwania i do spłukiwania, olejek, stylizator oraz maska. Kosmetyki dobierzcie do swoich włosów, ale zwróćcie też uwagę na ich skład – najlepsze są naturalne. Ostatnio wśród włosomaniaczek coraz popularniejsze są rosyjskie kosmetyki z apteczki Babuszki Agafii

Krok 3

Pielęgnacja raz na jakiś czas nie pomoże, ponieważ włosy lubią systematyczność. Najlepiej po prostu przyzwyczaić się do stosowania wybranych kosmetyków i używać ich codziennie lub zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Krok 4

Włosy będą w dobrej kondycji, jeśli będziemy je dobrze traktować. Oznacza to, że nie trzemy ich ręcznikiem, nie szarpiemy, nie tarmosimy i odpowiednio rozczesujemy – włosy proste, gdy są suche, a włosy kręcone podczas mycia, gdy nałożona jest na nie odżywka.

Krok 5

Dieta jest bardzo ważna. Warto jeść wszystko to, co pozwala odżywić włosy, czyli m.in. nabiał, czerwone i żółte warzywa i owoce, drożdże, soczewicę, kiełki oraz galaretki. Można też posiłkować się suplementami, których obecnie w aptekach jest mnóstwo.

Podobne artykuły


32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3295
71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17419
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5925
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 11731
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3551
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 10887
28
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5391
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21500
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66809
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27564
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3304
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3266
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska