Login lub e-mail Hasło   

Praca zdalna to się opłaca!

Jakie plusy i minusy kryje za sobą ta praca? Czy warto rezygnować z normalnej biurowej pracy?
Wyświetlenia: 301 Zamieszczono 27/04/2015

Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Na portalach związanych z poszukiwaniem pracy coraz częściej widzi się ogłoszenia związane z byciem tzw. freelancerem. Jakie plusy i minusy kryje za sobą ta praca? Czy warto rezygnować z normalnej biurowej pracy?

Praca w domu – czy warto?

Zawsze poszukując pracy zastanawiamy się jakie spotkają mnie z tego tytułu korzyści. Przede wszystkim oczywiście sprawdzamy finanse. Im większa pensja tym lepiej. Jednak oprócz tego zastanawiamy się nad innymi aspektami, m.in. takimi jak czas i koszty dojazdu. 

Podejmując prace zdalna i pracują we własnym domu kwestia czasu i kosztów nam odchodzi. Oszczędzamy czas i pieniądze na dojazdy do miejsca pracy. Dodatkowo sami gospodarujemy naszym czasem na pracę. Dla osób, które nie lubią tłoku i hałasu – praca w domu odbywa się w ciszy i bez zbędnych osób przy stanowisku pracy.

Ryzyko pracy zdalnej

Oczywiście mimo wszystko praca zdalna ma również swoje wady. Zazwyczaj w domu wszystko nas rozprasza. Dzieci, mąż, żona, teściowa, chłopak. Dodatkowo zawsze przecież można obejrzeć nowy sezon serialu, albo wyjść do sklepu po coś do jedzenia. Zazwyczaj pracę odkłada się na potem, albo i na jutro. Pomimo deadline’ówczęsto nie jesteśmy w stanie zdążyć na czas, a przy tym narzekamy. Zdarza się także, że nie jesteśmy w stanie sami się zdyscyplinować. Co powoduje później duże napięcie i stres spowodowany brakiem czasu i brakiem wykonanej pracy. Kolejnym ryzykiem jest brak towarzystwa. Może być to zarówno wada jak i zaleta. W zależności od naszej osobowości. Jednak warto mieć blisko siebie kolegów z pracy, którzy mogą pomóc, wesprzeć. Pracując w domu jesteśmy zdani głównie na siebie.

Praca, a życie prywatne freelancera

Zdarza się także, że wykonując przez dłuższy czas pracę freelanceranie widzimy granicy między pracą a życiem osobistym. Może to negatywnie wpływać na nasze relacje z bliskimi osobami, domownikami, przyjaciółmi. Często przez to nie jesteśmy w stanie się zrelaksować i wypocząć od przysłowiowej papierkowej roboty. Może to odbić się echem na naszym zdrowiu.

Kiedy warto pracować z domu?

Zdecydowanie jest to pewna alternatywa dla znużonych pracowników biurowych. Jednak wydaje mi się, że idealnym rozwiązaniem byłby system mieszany. Część obowiązków powinno być wykonywanych w miejscu pracy, a część mogłoby zostać pełnionych w domu – zdalnie. W idealnych proporcjach może to przyczynić się do sukcesu pracownika i pracodawcy.

Autor: PB

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1400
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 830
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 877
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 744
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 834
13
komentarze: 75 | wyświetlenia: 1160
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 788
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 826
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 963
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 621
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 654
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 694
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska