Login lub e-mail Hasło   

Sprawiedliwy ustrój przyszłej Polski - na święto 1-go i 3-go Maja

Mówiąc trywialnie tytułem wstępu, w kapitalizmie masy pracują na elity, zaś w komunizmie elity pracowały dla mas.
Wyświetlenia: 394 Zamieszczono 28/04/2015

Sprawiedliwy ustrój  przyszłej Polski - na święto 1-go i 3-go Maja

Mówiąc trywialnie tytułem wstępu, w kapitalizmie masy pracują na elity, zaś w komunizmie elity pracowały dla mas. W nadchodzącym społecznym systemie świadome elity i masy będą wspomagały siebie wzajemnie i każdy znajdzie swoje wymarzone miejsce w świecie.

W kapitalizmie kobiety dzięki prawom dziedziczenia własności mają przewagę, a w komunizmie przewagę mieli mężczyźni, bo byli jego twórcami. W nowym systemie będzie obowiązywało równouprawnienie płci względem własności, ale prawa społeczne będą preferowały dziedziczenie przez społeczeństwo. Podporą systemu będzie sprawiedliwość społeczna gwarantowana przez centrum naukowo-zaopatrzeniowo-finansowe wspierające postępowe inicjatywy społeczne. Centrum to doceniające i badające cały dorobek ludzkości będzie kształtowało przyszłe elity dla dobra naszego kraju i świata w całym jego bogactwie.

Świętuję zarówno 1 Maja jak i 3 Maja, bo są one symbolami naszej historii, która prowadzi nas przez cierpienia do Raju Przyszłości, który, jestem o tym przekonany, zacznie się w Polsce.

W ustroju dawnej Polski elity pielęgnowały szlachecką demokrację, której apogeum była Konstytucja 3 Maja. Głównym postulatem szlacheckich elit wymienionym w Konstytucji było powiększenie ludności Polski przez przyznanie przybyszom prawa do osiedlenia. Postulat ten był warunkiem odzyskania przez Polskę witalnych sił umożliwiających rozwój.Rozbiory, powstania, wojny, Holokaust, sowiecka okupacja przyniosły zagładę elitom polskim.

Nowe elity Polski Ludowej realizowały politykę służby ubogim masom i w krótkim okresie odniosły wielkie sukcesy w rozbudowie infrastruktury   Polski. Podniósł się poziom dobrobytu społecznego, służby zdrowia i szkolnictwa, ale światowy kryzys klimatyczno-ekonomiczny lat 80.XX wieku spowodował upadek ludowego państwa. Symbolem tego ludowego państwa jest święto 1 Maja uświęcone krwią na robotniczych sztandarach.

To co z powstało w wyniku upadku państwa ludowego jest wynikiem rozczarowania komunistycznych polskich elit do społeczeństwa, braku wiedzy o świecie nowych elit solidarnościowych i walki zagranicznych politycznych ośrodków o wpływy w Polsce.

Potrzebne jest nowe otwarcie zapewniające rozwój biologicznych sił polskiego narodu i jego kultury opartej o tradycje jego wszystkich elementów składowych. Potrzeba nowego polskiego systemu społecznego i nowych rak do pracy dla rozwijającego się kraju. Kontynuujmy dzieło Konstytucji 3 Maja-jest ono nadal aktualne, i dzieło 1 Maja, bo to nasz wspólny polski dorobek. Niech będą odskocznią do lepszej przyszłości dla Polski.

Warszawa, 28 kwietnia 2015 roku Bogdan Góralski

Podobne artykuły


10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 687
10
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1013
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1105
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1384
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1069
5
komentarze: 60 | wyświetlenia: 545
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141218
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 236287
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 109492
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 121736
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska