Login lub e-mail Hasło   

Dzień pamięci ofiar chrystianizacji Słowian

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.pch24.pl/poganska-hydra-podno(...),i.html
Od czasu do czasu spotykamy się w Polsce z przejawami powrotu do pogańskiego kultu słowiańskich bożków – cóż, nuda ma swoje efekty. Jednak zjawisko neo-pogań...
Wyświetlenia: 724 Zamieszczono 29/04/2015

Od czasu do czasu spotykamy się w Polsce z przejawami powrotu do pogańskiego kultu słowiańskich bożków – cóż, nuda ma swoje efekty. Jednak zjawisko neo-pogaństwa w naszym kraju nasila się. Obłędny „dzień pamięci ofiar chrystianizacji Słowian” chce obchodzić ponad sześć tysięcy osób.

 

„Pierwszego maja Dzień pamięci ofiar chrystianizacji Słowian. Proponuje aby zapalić świeczkę ewentualnie zmówić modlitwę jeśli ktoś potrafi, za ofiary spowodowane ekspansją kościoła katolickiego. Pomódlmy się za ludzi skazanych i spalonych na stosach tylko dlatego by zaspokoić lęki przed wyimaginowanym piekłem” – pisze na facebookowej stronie reklamującej to wydarzenie jeden z polskich pogan. 

Udział w wydarzeniu zadeklarowało 6,4 tysiąca osób. Na Facebooku wymieniają się „informacjami” o rzekomych zbrodniach Kościoła wobec Słowian. Utrzymują, że Chrztu Polski w 966 roku nie było i kpią z Pana Jezusa. Pod obrazkiem „Męczeństwo świętego Stanisława” napisali: „Czyż nie jest wymownym fakt, że dla watykańskich sługusów, głównym patronem Polski jest zdrajca?”. 

Część znawców lub wyznawców pogaństwa uważa termin „pogaństwo”, „neopogaństwo” i „neopoganizm” za określenia deprecjonujące. Sami siebie nazywają „rodzimowiercami”.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1328
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 988
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 751
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 781
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 432
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 572
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1032
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 625
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1386
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 862
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 483
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 411
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 555
 
Autor
kra
Dodał do zasobów: barkarz
Artykuł

Powiązane tematy

Barkarzu, jak chcesz napisać coś sensownego o Słowianach i rodzimowiercach, to zrób porządny wywiad. Historyczny również. Bo teraz to nie jest artykuł, a ogłoszenie twojego stanowiska w tej sprawie. Faktów historycznych nie zmienisz. Wprowadzenia obcej wiary ogniem i mieczem też nie. Przejęcia pogańskich obrzędów i przystosowanie ich do potrzeb KrK nie da się wytłumaczyć inaczej, jak plagiat, a po ...  wyświetl więcej

@_serpico_: jakby Rosjanie nie mieli swojego prawosławia, przy pogaństwie wytępionym, to by tam żadnej moralności nie było... Jezus dla rodzimowierców nie jest ten sam, co dla Krk i kościoła prawosławnego, a zdaje się, że artykuł opiewa stosunek neopogaństwa do Krk, u nas, nie za wschodnią granicą. Nawiązanie do popierania hitlerowców to skrót myślowy. Jakby historię prześledzić, to watykańska sia ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  30/04/2015

@Skalny Kwiat:
To nie jest mój tekst, zamieściłem go głównie dla Świstaka. Chciałem mu pokazać, że są tacy,którzy przeginają tak jak on tylko w drugą stronę.

@barkarz: Tak się wtrącę - zauważyłem pewną prawidłowość - gdy Świstak coś publikuje w formie komentarza najczęściej otrzymuje lawinę minusów ale to go nie zraża - pytanie, czy ten artykuł (którego cel już został określony) da choć trochę do myślenia odbiorcy tego artykułu? :-)

  barkarz  (www),  30/04/2015

@SZKOLENIA.COM:
Sądzę, że pewnie on go jakoś skomentuje:) Zobaczymy.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska