Login lub e-mail Hasło   

"Poeci to grupa przestępcza, która dokonuje zbrodni nad językiem potocznym."

"Przedłóżcie mi sześć linijek tekstu napisanego ręką najuczciwszego z ludzi a ja doszukam się w nich  powodu aby go powiesić" - Kardynał Richelieu
Wyświetlenia: 754 Zamieszczono 04/05/2015

 

 

 

"Poeci to grupa przestępcza, która dokonuje zbrodni nad językiem potocznym." - Jacobson

*

 Ostatnio przez ten portal przeszło tsunami szaletowej twórczości poetyckiej. Poezja proponowana przez Eiobowych  lirycznych drobnych rzemieślników niskiej próby i jeszcze niższych lotów - epigonów PRL-owskiego socrealizmu to nic innego jak zniewolenie słowa, spętanie go w powrozy formalistycznych, nakazowo-dyrektywnych ograniczeń. To liryczny totalitaryzm.

Na wniosek powołanego właśnie Samozwańczego Eiobowego Rewizyjnego Patriotycznego Inspektoratu Cenzury Obywatelskiej pragnęlibyśmy zachęcić wszystkich użytkowników do korzystania z bardziej praktycznej i nieskomplikowanej formy komunikacji interpersonalnej - prozy.

Promowanie prozy nie oznacza jednak dyskryminacji zwolenników tzw. poezji. Apelujemy jednak o korzystanie z niej w sposób transparentny, bezpośredni i odpowiedzialny nie pozostawiający żadnych wątpliwości co do jej interpretacji.

Oto klasyczy Eiobowy paradygmat zwięzłego i zrozumiałego dla każdego odbiorcy wiersza (białego) w najlepszych  tradycjach Kochanowskiego, Słowackiego i Norwida autorstwa wybitnie utalentowanego wrocławskiego poety Macieja T.

"Komentarz dnia

A ja ci proponuje wypierdalać stąd ,

 urwało się twojej rodzinnie czerwone koryto ,

 to się ustawiliście w USA ,

 tego się trzymaj ,

 część rodziny z niemiec, zrobiła to także,

 tego się trzymaj i odpierdol się od POLSKI."

A oto inny stylistycznie pokrewny przykład futorologicznej poezji wirtualnie zaangazowanej XXI wieku czyli epoki mailów i SMS-ów.

W przypadku wierszy w języku niepolskim zalecamy tłumaczenie za pomocą Google:

"Róże są czerwone,

Orzechy są okrągłe,

Spódnice r górę,

Spodnie r dół,

Brzuch brzuch,

Ciało do ciała,

Skóra do skóry,

Gdy jej sztywny,

Trzymać go!

Teraz to wiersz miłosny, kurwa!

 Nieprawidłowa interpretacja form wierszowanych często eufemistycznie zakamuflowanych pod płaszczykiem "liryki" bądź  "literatury pięknej" czy nawet trywialnych, pozornie niewinnych rymowanek, fraszek, aforyzmów, kalamburów czy wierszośpiewów przez nieświadomego, niedojrzałego i niezahartowanego patriotycznie i światopoglądowo czytelnika może (do-)prowadzić do przytępienia czujności estetyczno-językowo-patriotycznej, zubożenia życia duchowego łącznie z apostazją, zahamowania jego ideowego rozwoju, spowodować zaburzenia psychiczne, skłonić go do dokonywania nie sankcjonowanych przez Kościół Powszechny czynów lubieżnych i spadku przyrostu naturanego na dłuższą metę podważających obowiązującą obyczajowość i rację stanu... Nie można takiego postępowania nazwać inaczej jak zdradą narodową albo małżeńską... czy nawet obu zdradami naraz.

 *

Instrukcja pisania, czytania i interpretowania treści wierszowanych na Eiobie:

  • Przed przeczytaniem jakiegokolwiek wiersza skorzystaj z recenzji światopoglądowo ci bliskich, zaufanych i ideologicznie wypróbowanych sojuszników. Pomoże ci to oszczędzić wiele cennego czasu.
  • Zanim przeczytasz tzw. utwór poetycki zapoznaj się z biografią, pochodzeniem etnicznym, miejscem zamieszkania oraz wyznaniem i przede wszystkim charakterystyką patriotyczno-ideologiczną jego autora, co może pomóc ci w zrozumieniu rzeczywistych intencji proponowanej przez niego formy wierszowanej. Często sama wizytówka internetowa (tzw. portalowy profil) jest wystarczającym powodem/dowodem do zignorowania utworu, zbojkotowania jego autora a w szczególnych przypadkach jego zdemaskowania i publicznego potępienia.
  • Należy skrupulatnie przecedzić przez wszystkie liczące się internetowe przeszukiwarki (UWAGA! zwłaszcza przez Yandex - Яндекс) nazwisko bądź kryptonim operacyjny danego "poety" oraz każde słowo, które napisał/wypowiedział w cyberprzestrzeni.
  • Zgromadź wszelkie informacje dotyczące jego najbliższej rodziny.
  • Wyrafinowane przekazy wierszowane z użyciem tzw. środków stylistycznych masowego rażenia psychologiczno-emocjonalnego podważają, deformują/zakłamują, ośmieszają/ironizują i deprecjonują, podstawowe znaczenia słów zawartych w oficjalnych słownikach języka polskiego. Do wyżej wymienionych wykrzywiających rzeczywistość chwytów poetyckich zalicza się hiperbole,  aforyzmy, alegorie, animalizacje i antropomorfizacje, archaizmy, neologizmy, przerzutnie i przenośnie, epitety, groteski , onomatopeje i oksymorony,  porównania i powtórzenia,  wykrzyknięcia, zdrobnienia i  niekoniecznie rym,  jak ma to miejsce w przypadku twórczości z pogranicza wiersza białego i poetyckiej prozy wspomnianego wcześniej Macieja T.  
  • Formy wierszowane za pomocą tych środkow często kreują pozornie mętny żargon służący wąskiej "elitarnej"  grupie "pseudointelektualistów" do uzewnętrzniania ukrytych, tylko im zrozumiałych treści. Robią to oni nie tylko w celach narcystyczno-snobistycznych czyli wywołania u siebie wirtualnego pseudoartystycznego orgazmu po pozyskaniu taniego poklasku ze strony dowartościowujących się intelektualno-depresyjnych ćwokow udających, że te treści rozumią. Często tzw. poezja to środek perfidnie i cynicznie zakodowanej komunikacji o charakterze wywrotowym i manipulacyjnym.
  • Wszystkie wiersze powinny być pisane w duchu - powszechnie przyjętej w naszym kręgu cywilizacyjnym - tolerancji i miłości do bliźniego. Jednakże nasz Obywatelski Inspektorat dopuszcza użycie wulgaryzmów ale wyłącznie w odniesieniu do krytyków ustroju naszego demokratycznego państwa, osób podważających wiodąca rolę partii o orientacji prawosprawiedliwościowo-obywatelskiej, Kościoła Katolickiego i nierozerwalnych sojuszy z Watykanem, USA i wybranymi krajami EU.
  • Pod pretekstem wymiany pogladów przy wspólnej analizie literackiej form wierszowanych zbadaj lojalność ideologiczno-patriotyczną swoich interlokutorów nie wyłączając przyjaciół a nawet członków własnej rodziny. Podczas dyskusji skrzętnie ukrywaj swoje opinie albo prezentuj je zdawkowo i ogólnikowo. Więcej słuchaj, mów mało. Pozwól im się otworzyć. O każdym przypadku odchyleń od obowiązujacej interpretacji należy złożyć doniesienie do wyżej wymienionego Inspektoratu.

 

 Pamiętajmy, że mimo ich pozornej groteskowości i bezużyteczności formy wierszowane w niewłaściwych rękach...  a właściwie ustach mogą stanowić poważną siłę oddziaływania społecznego a nawet narzędziem agenturalnego wpływu. Poprzez swoje skrzętne zamaskowane aluzje wiersze  - jak uczy nas historia - stanowią skuteczną broń psychologiczno-propagandową.

 W przypadku identyfikacji utworu wierszowanego podważającego nasze zalecenia i instrukcje prosimy użytkowików o spełnienie patriotyczno-obywatelskiego obowiązku i natychmiastowe skontaktowanie się z nami. Wywrotowym wierszokletom i komentatorom, którzy wyrażą samokrytykę i skruchę Inspektorat  da możliwość przeredagowania niezrozumiałych przez nas fragmentów utworów wierszowanych.

 Osoba, która celowo ukryje swoje interpretacyne watpliwości i podejrzenia względem dowolnego utworu wierszowanego publikowanego na Eiobie również zostanie pociągnięta za konsekwencje.

 Powtarzam. Musimy zachować estetyczno-ideową czujność. Tzw. przezkaz poetycki  może zawierać w sobie elementy agenturalno-dywersyjne. Każde wierszydło, które zakrawa na manipulację, prowokację bądź wątkowo-narracyjną dezinformację musi być z Eioby wyeliminowane a w najlepszym wypadku opatrzone fachową analizą literacką autoryzowaną przez Samozwańczy Eiobowy Rewizyjny Patriotyczny Inspektorat Cenzury Obywatelskiej.

 

Prosimy o kontakt z naszym anonimowym internetowym analitykiem i ekspertem od wierszowanej kryptologii.

Samozwańczy Eiobowy Rewizyjny Patriotyczny Inspektorat Cenzury Obywatelskiej

Wrocław  ul. Traugutta 84

 *

Wzorzec dogłębnej demaskatorskiej ideowo-patriotycznej analizy literackiej wiersza czytelnik znajdzie w artykule:

http://www.eioba.pl/a/3uec/sensacyjne-oswiadczenie-pis-u-jarzebina-zdemaskowana-antypolski-spisek

*

Post Scriptum

 

"Nauczyciel filozofii

Chce pan napisać wierszem? 

Pan Jourdain

Nie, nie; nie chcę wierszy. 

Nauczyciel filozofii

Wolisz zatem prozą? 

Pan Jourdain

Nie, nie; ani wierszem, ani prozą. 

Nauczyciel filozofii

Musi być albo jedno, albo drugie. 

Pan Jourdain

Czemu?

Nauczyciel filozofii

Z tej przyczyny, iż dla wyrażenia myśli posiadamy jedynie wiersz lub prozę. 

Pan Jourdain

Tylko wiersz lub prozę? 

Nauczyciel filozofii

Tak, panie. Wszystko co nie jest prozą, jest wierszem, a wszystko co nie jest wierszem, jest prozą. 

Pan Jourdain

A tak jak się mówi, to co jest takiego? 

Nauczyciel filozofii

To proza. 

Pan Jourdain

Jak to? Więc kiedy mówię: „Michasiu, podaj mi pantofle i przynieś krymkę”, to jest proza? 

Nauczyciel filozofii

Tak, panie. 

Pan Jourdain

Daję słowo, zatem ja już przeszło czterdzieści lat mówię prozą, nie mając o tym żadnego pojęcia!..."

 

"Mieszczanin szlachcicem” - Molier

 *

Artykuł poświęcam pamięci o nieśmiertelnym Bogumile Kobieli.

*

W tekście wykorzystałem materiał graficzny z Google Images

 

Podobne artykuły


16
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1079
14
komentarze: 6 | wyświetlenia: 963
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 976
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1127
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 823
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1003
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1040
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 977
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 762
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 775
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 661
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 740
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Szara Eminencja, Kardynał Richelieu zawsze potrafił się doszukać... Gdyby wówczas miał Internet do dyspozycji, a nie tylko armię szpiegów, to świat wyglądałby zapewne inaczej... ;) I chroń nas Panie od translatora Google ;)

@Skalny Kwiat:

Kasiu, w ramach lingwistyczego eksperymentu przepuscilem Twoj ostatni wiersz publikowany na Eiobie przez Google translator'a. Oto rezultat. Przyjemnej zabawy :-)

Aliens człowieka w moim sąsiedztwie

Dziwne rzeczy są straszne,

dziwne rzeczy są złe ...

Kto to powiedział?

Dziwne jest tylko inny,

funky i absurdalne,

jak wszy

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: z całym szacunkiem dla Autorki oryginały - ale tłumaczenie zdecydowanie wymiata :-)))

"Przyjaciółka mojej matki ma świra-okropne włosy -
czasami myślę, że pająki żyją tam!" :-D

@SZKOLENIA.COM: Toż mówiłam, że tłumacz google jest odlotowy... To jest dopiero narzędzie mocy!

@Skalny Kwiat:
Kasiu, na jednym z internetowych translatorow zwrot "out of sight, out of mind" zostal prztlumaczony jako ...."niewidzialny idiota"...

@_serpico_: Mnie twoje zdolności w ogóle nie przeszkadzają ;) Zagłosowałam na satyrę, nie na polityczne poglądy Younga. Nie znam ani ciebie ani jego osobiście i nie bardzo już obchodzą mnie eiobowe wojenki. Ani w czyją obronę teraz się angażujesz. I dobrze wiesz, co się tutaj działo z multikontami i mobbingiem kilka lat temu. Ja nie żałuję żadnego doświadczenia - przyjmuję je jako naukę. Staram si ...  wyświetl więcej

@_serpico_: I znowu ktoś na czerwono lata... Polska i Polacy nie potrzebują obrony na słowa w Internecie. Polska i Polacy potrzebują się obudzić. Zacząć budować życie, a nie rozpamiętywać przeszłość. Zacząć współpracę, a nie wiecznie skakać sobie do oczu. I nie pytaj się mnie jak to zrobić, bo nie wiem. Jestem bezradna w obliczu totalnego braku poczucia siły narodowej jaką prezentujemy jako społeczeństwo.

@_serpico_: Tego samego? http://zoeblog.pl/index.php/ea(...)7-51-53 O tym mówisz?
Nie tylko ty masz serdecznie dość. Wszyscy mamy. Od środka jesteśmy rozkładani od wieków.I używani do wojen także, po obu stronach, później tylko niewygodnych się usuwa... I świat w swoim zakłamaniu toczy się dalej... Generalnie, ludzka świadomość jest w powijakach, biorąc pod uwagę schematy myślenia decydentów.

@_serpico_: Nie mam czasu szukać po eiobie... Profilu Kuzmicza tu już chyba nie ma... ;) To było pod ręką. Teraz mam ciekawsze rzeczy do przesłuchania. choćby tą:https://www.youtube.com/watch?(...)e=share Po oglądnięciu tego, co jest tylko czubeczkiem góry lodowej, wnioski nasuwają się same... w chorych czasach przyszło nam egzystować...

@_serpico_: Nie zawsze... Ale pamiętałam, że tam Kuzmicza ostatnio widziałam. Pozostawałam w błogiej nieświadomości co do twego wywiadu na temat rosyjskiej agentury i agentów na portalach przez ciebie wymienionych. Bez względu na pobudki, ci co nie chcą dać się wciągnąć w te rozgrywki, nie podejmują "współpracy". Strona Icke.pl tylko tłumaczyła ten film - polskie napisy. Gość nadający nie rozprawi ...  wyświetl więcej

@Skalny Kwiat: w takim razie na dobra sprawę literatura/poezja może być zdecydowanie bardziej interesująca oraz bardziej przyciągać uwagę czytelnika, jeśli zostanie napisana w języku obcym a następnie przepuszczona przez translator :-)

Się zastanawiam jak często uczniowie sięgali by do tak napisanych lektur szkolnych? :-)))

@SZKOLENIA.COM: Myślę, że lektury szkolne miałyby wówczas niezłe wzięcie :)

@Skalny Kwiat: sam bym w księgarni kupił najnowsze wydanie trylogii Sienkiewicza albo fraszki Kochanowskiego :-)))

@SZKOLENIA.COM:
@Skalny Kwiat
Oto moj ulubiony, wg mnie najpiekniejszy fragment z Szekspira "Antoniusz i Kleopatra" - akt 2 scena 2, opisujacy Kleopatre plynaca krolewska lodzia po Nilu:

"The barge she sat in, like a burnish'd throne,
Burn'd on the water: the poop was beaten gold;
Purple the sails, and so perfumed that
The winds were love-sick with them;

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: coraz lepiej :-D

"Dziwne niewidoczne perfumy uderza poczucie" :-))))

@youngcontrarian: Zaiste, kwiatek googlarki ;)

  swistak  (www),  04/05/2015

Uchachałem się po pachwiny cyt z tego artu:

" A ja ci proponuje wypierdalać stąd ,

urwało się twojej rodzinnie czerwone koryto ,

to się ustawiliście w USA ,

tego się trzymaj ,

część rodziny z niemiec, zrobiła to także,

tego się trzymaj i odpierdol się od POLSKI."

"Przed przeczytaniem jakiegokolwiek wiersza skorzystaj z recenzji światopoglądowo ci bliskich, zaufanych i ideologicznie wypróbowanych sojuszników. Pomoże ci to oszczędzić wiele cennego czasu." - cenna rada nie tylko w odniesieniu do eiobowej poezji ... :-)))

  Darwolf  (www),  05/05/2015

A'propos Richelieu... uważam go za raczej wrednego typa, całe szczęście że już od paru wieów nie żyje - ale - jedno przypisywane mu zdanie uważam za "bezcenne":
<Strzeż mnie, Boże od przyjaciół -
- z wrogami poradzę sobie sam!>
............

  seta1212,  05/05/2015

@youngcontrarian A'propos Moliera, coś z "Pociesznych wykwintniś"
"- Jakiś służący pyta, czy panienki są w domu i mówi, że jego pan chce przyjść w odwiedziny.
- Naucz się, błaźnico jedna, wysławiać mniej pospolicie. Powiedz: przybył zwiastun, który zapytuje, czy nie ma przeszkód aby panie stały się widzialne" :))

Gratuluję artu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska