Login lub e-mail Hasło   

Wesele w ogrodzie.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/wesele-w-ogrodzie/366/
Z każdym dniem coraz cieplej za oknem. Słońce rozpieszcza wszystkich ciepłymi promieniami. Wraz ze wzrostem temperatury na dworze rusza sezon ślubny i przyjęcia weselne.
Wyświetlenia: 617 Zamieszczono 13/05/2015

Taka aura sprzyja organizacji wesela pod tak zwaną „chmurką”. Posiadając duży ogród, warto zastanowić się, czy nie korzystniej będzie zorganizować przyjęcie weselne właśnie w przydomowym ogrodzie.

Świeże powietrze, zapach kwiatów posadzonych w rabatach, kwitnące i owocujące drzewa, krótko i starannie przystrzyżona trawa – to wszystko stwarza pewien oryginalny klimat i dekorację zarazem. Myślę, że wiele par w swoich marzeniach ma właśnie takie przyjęcie, które oczywiście można połączyć ze ślubem. Od kilku miesięcy Urząd Stanu Cywilnego nie robi już młodym parom problemów związanych z zawieraniem związków małżeńskich poza murami tej instytucji. A co do ślubu kościelnego myślę, że i tutaj nie powinno być większych problemów.

Jak się przygotować do przyjęcia pod gołym niebem?

Na pierwszym miejscu należy pomyśleć, mimo wszystko, o zadaszeniu. Jak doskonale wiemy aura w naszym kraju bywa kapryśna i może przydarzyć się deszcz, ale nie musi. Warto w tym miejscu zastanowić się nad wynajęciem hali namiotowej, która wyeliminuje problem deszczowy. W Polsce są firmy, które zajmują się wynajmem takich powierzchni. Bezpiecznie można pomieścić dowolną liczbę gości, miejsce dla orkiestry czy DJ’a, a nawet miejsce taneczne, w którym goście będą szaleć do białego rana. Ponadto w ofertach tychże firm dominuje aranżacja całego wnętrza, począwszy od dekoracji po nagrzewnice, które w chłodniejszą noc ogrzeją Waszych gości.

Jakie są koszty przyjęcia „pod chmurką”?

Koszty organizacji tego typu przyjęcia weselnego zależą od wielu czynników. Między innymi od miejsca gdzie chcemy zorganizować uroczystość, rodzaju namiotu, który wybierzemy. Ponadto trzeba mieć na uwadze czy firma, która zadba o namiot w jego cenie wynajmuje stoły i krzesła. Jeżeli nie dodatkowym kosztem, który trzeba uwzględnić to wynajem stolików i krzeseł. Kolejnym kosztem jest wypożyczenie zastawy, przecież goście muszą na czymś zjeść serwowane posiłki. Niezbędnym elementem na tego typu imprezach są toalety – należy zadbać przede wszystkim o to żeby po prostu były…

Jak kształtują się ceny?

W tej kwestii również nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Cena wynajmu namiotu na przyjęcie weselne to koszt od 30 do nawet 80 zł za metr kwadratowy. Dla zainteresowanych, a niezorientowanych w tym temacie podpowiem, że na przyjęcie liczące 100 osób potrzeba nie mniej niż 100 metrów kwadratowych hali namiotowej. Jak już wyżej wspomniałam należy skrupulatnie doliczać koszty dodatkowe.

Bez wątpienia letnie, ciepłe miesiące sprzyjają organizacji wesel w plenerze. Niestety jedynym minusem całego przedsięwzięcia jest fakt, że w przygotowanie takiej uroczystości należy włożyć dużo więcej pracy, czasu i zaangażowania. Jednak efekt końcowy potrafi zachwycić i śmiało można stwierdzić, że ogród to niewątpliwie najbardziej oryginalna sceneria na letnie wesele.

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8627
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1323
7
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1155
94
komentarze: 44 | wyświetlenia: 14886
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6119
35
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2197
34
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3381
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5842
30
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2272
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2513
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3753
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2172
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska