Login lub e-mail Hasło   

Mój wpływ na kreowanie rzeczywistości

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.szkolenia.com/news/752/moj-wp(...)istosci
Czy nasz los zawsze zależy od nas? Czy my sami potrafimy kreować naszą przyszłość?
Wyświetlenia: 868 Zamieszczono 18/05/2015

Wbrew pozorom każdy z nas ma wpływ na kreowanie rzeczywistości, nie tylko wokół siebie. Każda decyzja, każda aktywność współtworzy rzeczywistość, jesteśmy jednostką samo stanowiącą a zarazem częścią złożonego społeczeństwa. To od nas w dużej mierze zależy jak potoczy się nasze życie.

Bardzo duże znaczenie dla naszych decyzji życiowych ma pozytywne nastawienie i motywacja. Odnalezienie sensu w skomplikowanych zależnościach to połowa sukcesu w uporządkowaniu swego życia i nadaniu mu określonego tempa i planu realizowanego punkt po punkcie z licznymi wyjściami awaryjnymi i alternatywnymi rozwiązaniami. Czynniki obiektywne mogą nam nasze plany krzyżować i skutecznie utrudniać, jak i ułatwiać, jednak to ostatecznie my sami decydujemy o sobie.

Nie wszyscy posiadamy na tyle siły wewnętrznej jak i kreatywności by wyznaczyć kierunek naszemu życiu zawodowemu, prywatnemu i synchronizacji tych dwóch sfer. Początkowo wsparciem służą rodzice, autorytety, nauczyciele, z czasem odpowiedzialność spoczywać zaczyna wyłącznie na naszych barkach. Tym samym nie radząc sobie z ciężarem decyzji podlegamy wpływom innych. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy i usług Coacha.

Dzięki determinacji można osiągnąć bardzo wiele, pokonać swoje słabości, rozwinąć pozytywne cechy. Oczywiście samo nastawienie, chęci i plan nie wystarczą, potrzebna jest ciężka praca, wysiłek i starania. Odpowiednie kroki pozwolą na zmiany w otaczającej nas rzeczywistości na tyle, by zmieniała się ona na lepsze.

Brak wykształcenia, pracy czy doświadczenia nie musi być przeszkodą nie do pokonania w karierze zawodowej, gdyż wszystkie te elementy można uzupełnić i zmienić. Można zmienić również siebie, swój sposób życia, odżywiania się, wysławiania czy towarzystwo. To wszystko zależy od nas samych. Również stan majątkowy można zmienić, nie są to zmiany z dnia na dzień niczym farbowanie włosów, czy zakup garnituru z najnowszej kolekcji, jednak systematycznie i sukcesywnie zmiana jest możliwa w czasie. Tyczy się to nie tylko własnego życia ale i życia społeczności lokalnej. Poprzez udział w społecznych przedsięwzięciach, wyborach można mieć realny wpływ na zmiany. Odnośnie własnej kariery zawsze jest czas na zmiany o ile jesteśmy na nie gotowi.

Większość z nas z natury obawia się zmian i podchodzi do wszelkich rad i pomysłów usprawniających z dystansem, z góry zakładając iż to się nie uda, tak się nie da. Tymczasem wszystko się może udać, o ile będziemy w swym działaniu konsekwentni i pod warunkiem, iż stawiane cele są osiągalne i realne.

By nie doznać szoku porażki warto zawsze mieć w zanadrzu nie tylko plan awaryjny ale również posiadać świadomość ewentualnego niepowodzenia, które jest wpisane w ryzyko podjęcia każdej aktywności życiowej.

Nie można być przesadnie ostrożnym, ale również zbytnia pewność siebie jest zgubna. Optymizm i realizm mogą iść ze sobą w parze. Tym samym nie musimy zgadzać się na wszystko co nam życie przynosi, gdyż mamy na to wpływ.

Serwis SZKOLENIA.COM

Podobne artykuły


45
komentarze: 30 | wyświetlenia: 11112
42
komentarze: 26 | wyświetlenia: 5987
40
komentarze: 26 | wyświetlenia: 11501
38
komentarze: 38 | wyświetlenia: 24051
35
komentarze: 47 | wyświetlenia: 8249
29
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2464
25
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6400
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6423
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 15223
16
komentarze: 21 | wyświetlenia: 7143
15
komentarze: 126 | wyświetlenia: 3721
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska