Login lub e-mail Hasło   

Wyolbrzymione wpadki prezydenta Komorowskiego

Nie jest to agitacja za Komorowskim tylko trzeźwa ocena sytuacji - dla mnie wybór pomiędzy Komorowskim a Dudą to jak pomiędzy dżumą a cholerą. Dlatego na wybory nie idę.
Wyświetlenia: 645 Zamieszczono 18/05/2015

Moim zdaneim wpadki Komorowskiego są bardzo wyolbrzymiane a ludzie reagowali na nie histerycznie. Wg mnie jego wpadki natrafiły na silne polskie kompleksy. Dlaczego? Clinton będąc na Bałkanach pomylił kraj w którym się znajduje - w Czarnogórze powiedział "Bardzo się cieszę, że jestem w Macedonii" , prezydent Francji Hollande będąc w Japonii powiedział, że składa kondolencje narodowi chińskiemu. Taka Merkel będąc z wizytą w berlińskiej szkole na konturowej mapie nie potrafiła zaznaczyć Berlina, po długim namyśle zaznaczyła Berlin w miejscu Petersburga. Więc wpadki Komorowskiego mieszczą się w średniej światowej a na mój gust są sporo mniejsze niż wymienionych przeze mnie polityków, znacznie większego kalibra ale za to histerycznie rozdmuchane. Generalnie histeria i kompleksy to nasza narodowa cecha - wystarczy sobie przypomnieć co się dzieje jak gdzieś powiedzą o polskich obozach czy padnie jakiś pogląd na temat Polaków z którym się nie zgadzamy - a szczególnie prawica, która wszystko widzi w sposób wyidealizowany - Polska to przeciez naród wybrany dla nich. Więc mamy masową histerię w takich przypadkach pomijając czy ktoś ma rację czy nie. 

Założę się, że ludzie, rodacy wymienionych polityków w przypadku ich wpadek nie robili takiej histerii i wrzawy jak Polacy w przypadku Komorowskiego. To tylko pokazuje naszą polską mentalność. 

W innych krajach wpadki Komorowskiego z pewnością nie zostały zauważone i odnotowane a w naszym histerycznym społeczeństwie tak - odnoszę wrażenie, że ludzie sądzili że to wstyd na cały świat, że świat sie z nas śmieje a świat ma swoje sprawy i nasze ich nie obchodzą - co świadczy o tym, że Polacy myślą jakoby wiele kręciło się wokół nich - co pokazuje jak bardzo jesteśmy skupionym na sobie narodem. Skupionym i zakompleksionym. Odnoszę wrażenie, że gdyby Komorowski zaliczył takie wpadki jak wymienieni przeze mnie politycy, to chyba co 3 Polak uciekłby do lasu i się tam zaszył na miesiąc w obawie przed tym co napiszą światowe media :-) Mała pewność siebie nas Polaków sprawia, że szukamy  tej pewności w osobie prezydenta, polityków, sportowców czy celebrytów. To oni mają uosabiać nasze pragnienia,  marzenia, fantazje i niezrealizowane ambicje. To oni mają podbudowywać nasze słabe ego. Więc kiedy coś idzie nie po naszej myśli - wpadki zaliczają sportowcy, politycy i inne elity to jest masowa żałoba, histeria i wrzawa. Tak się dzieje kiedy ludzie żyją w świecie, w którym dobre samopoczucie uzależniają od kogoś innego, od świata zewnętrznego.  

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1411
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 840
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 885
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 745
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 75 | wyświetlenia: 1164
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 790
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 831
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 965
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 624
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 657
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 698
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  19/05/2015

Prezydent ma tylko pedał hamulca. Niestety nie korzysta z niego i jedziemy w przepaść. Ciekawe gdzie zawiezie nas Prezes, co nie ma prawa jazdy?

"Moim zdaneim wpadki Komorowskiego są bardzo wyolbrzymiane a ludzie reagowali na nie histerycznie." - pewnie masz rację natomiast nie chodzi o to, czy wpadki są wyolbrzymione czy nie lecz, że w ogóle zaistniały! To one rzutują na obraz osoby, która ma reprezentować nasz naród. Wpadka często też obnaża nasze prawdziwe JA. Jeśli Bronek dwa razy zlekceważył problem społeczny - czy można to wtedy nazw ...  wyświetl więcej

  kamil30,  19/05/2015

@SZKOLENIA.COM: Nie odnosiłem się do wpadek odnośnie problemów społecznych tylko podobnego charakteru jak wpadki wymienionych przeze mnie polityków - więc w przypadku Komorowskiego będzie to "bul", "nadzieji" czy słynny "shogun" i parę innych.

@kamil30: to przepraszam - faktycznie to pierdoły, które nie mają żadnego realnego znaczenia i przełożenia a jedynie są wyolbrzymiane kompletnie bezsensu. Gorzej by było, gdyby było to nagminne i wszędzie widoczne, ale to sporadyczność. Pośmiać się można, wszak człowiek z natury jest szyderca ale rozdmuchiwanie tego dalej - nie potrzebne

To tylko pokazuje mentalność polskojęzycznej piątej kolumny , która nie jest Polakami ! Polaków jest ok 60 % nacji społeczeństwa ... i oni nie uczestniczą w wyborach ... posłuchaj jak myślą Polacy - https://www.youtube.com/watch?(...)US3qJc8

@Remter: Rozumiem że dla Ciebie nie jestem Polakiem a Ty oczywiście jesteś prawdziwą Polksą? Skąd ja to znam.

  swistak  (www),  19/05/2015

@kamil30: Dla europejskich folksdojczów jesteśmy polaczkami i faszystami

@swistak: Nie wiem - dla mnie Niemcy są nacjonalistami, większymi niż Polacy - wystarczy poczytać co robi niemiecki Jugendamt odbierając Polkom prawo do dzieci.

@kamil30: Pozdrawiam serdecznie.
1.Niemcy są pod okupacją 150.000 US Army + NSA.
2.Proszę się dołączyć do likwidacji JUGENDAMT w Niemczech.Jest nas 4500 członków.Ja jestem współorganizatorem.
https://de-de.facebook.com/jugendamt24
...  wyświetl więcej

Pozdrawiam autora.
Nie chcę krwi na ulicach w Polsce.Jestem za symbiozą zamiast krwawej rewolucji
przeciw POPISOWEJ okupacji w Polsce.Wolne media w Polsce muszą informować że SYSTEM w Polsce
jest wrogo nastawiony do EU zachodniej i odzruca zmiany w Polsce.
To jest system podobny do lat 30 w Polsce i do junty wojskowej w Grecji.
http://nowyekran.info/ukraincy(...)la-upa/

  kamil30,  19/05/2015

@Marek Lipski: Ja też nie chcę rewolucji i krwi tylko sukcesywną, pozytywistyczną pracę u podstaw - ewolucję. Myślę, że tego samego chce każdy normalny człowiek. Również serdecznie pozdrawiam.

@kamil30: "pozytywistyczną pracę u podstaw - ewolucję"....Tak i jeszcze raz tak.Mam nadzieję,że moje dzieci czy wnuki spotkają się w Polsce z systemem jak w SWISS...Pozdrawiam i podziwiam.

@Marek Lipski: Dziękuję za miłe słowa ale nie ma co podziwiać, to normalność, która jak dla mnie w gruncie rzeczy w każdym głęboko tkwi.

Gdyby zbudowac piramide z negatywnych cech narodowych Polakow to na szczycie tej piramidy
nalezy postawic niezgode w otoczce zawisci (kiedys okreslano to jako sobiepanstwo)
Ta niezgoda doprowadzila, w przeszlosci do upadku i utratyt niepodleglosci Narodu.
Spor o Konstytucje trzeciego maja, Liberum Veto, Targowica to produkty uboczne tego braku
porozumienia ktore w tak ...  wyświetl więcej

  kamil30,  21/05/2015

@zakrawarski: Polak i przed szkodą i po szkodzie...

W morzu slow slowa Prezydenta Walesy nabieraja szczegolnego znaczenia:
"kiedy PIS wygra to dopiero przegra"
Po niewczasie ludzie zrozumia, ze zostali wystrychnieci na ""Dude""Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska