Login lub e-mail Hasło   

ABW ostrzega: Zwiększa się aktywność Rosyjskich służb w Polsce

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://superfakty.pl/polska/225-abw-ostr(...)tywnosc
„Raport z działalności ABW w 2014 roku” nie pozostawia złudzeń, rosyjski wywiad jest w Polsce coraz bardziej aktywny.
Wyświetlenia: 427 Zamieszczono 19/05/2015

Maciej Sankowski z portalu Defence24.pl uznał dokument za jednoznaczny. Jego zdaniem nie pozostawia on absolutnie żadnego „marginesu interpretacyjnego i wskazuje nie tylko na kierunek, ale wręcz precyzyjnie sytuuje zagrożenia, których źródłem jest Rosja”.

Z raportu wynika, że służby Federacji Rosyjskiej podjęły zmasowane działania, które mają na celu skonsolidować środowiska prorosyjskie w Polsce. Działania na terenie naszego kraju rozpoczęła sympatyzująca z Kremlem agencja informacyjna „Sputnik”, która zastąpiła „Głos Rosji”. Audycje produkowane w Rosji są emitowane cyklicznie między innymi przez Radio Hobby z Legionowa.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaobserwowała również dużą aktywność rosyjskich służb na portalach społecznościowych. Komentarze tworzone według tego samego klucza dodawane były za pośrednictwem specjalnie wygenerowanych w tym celu kont fikcyjnych użytkowników.

Najważniejszym elementem była jednak – jak zauważono w dokumencie – działalność lobbystyczna.  Dodajmy, że z udziałem między innymi byłego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który został wykorzystany do rozmów na temat inwestycji Grupy Arkon w Azoty Tarnów. Rok temu związkowcy alarmowali, że na skutek transakcji przeprowadzonych przez spółki powiązane z  Akronem w rękach rosyjskich znalazło się już 20 % akcji polskiego koncernu o strategicznym znaczeniu. Rok wcześniej miała miejsce próba przejęcia koncernu, jednak zapobiegły temu działania rządu. Mając dwudziestoprocentowy pakiet Rosjanie otrzymali wgląd w działanie rady nadzorczej spółki. Znają jej decyzje i zamiary.

Nie ma wątpliwości, że Rosjanie testują struktury naszego kraju. W ich zainteresowaniu jest również nasza infrastruktura energetyczna.

W ostatnich tygodniach głośno stało się o sprawie korespondenta Ria Novosti Leonida Swirydowa, któremu wojewoda mazowiecki uchylił prawo stałego pobytu w Polsce. Dziennikarz odwołał się do sądu od tej decyzji. Wydaje się nie mieć jednak większych szans. Jako dysponent obcych służb w Polsce jest już też raczej spalony. A czym zajmował się korespondent?...

Więcej na stronie. Link znajdziecie powyżej.

Podobne artykuły


9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1548
94
komentarze: 44 | wyświetlenia: 14886
35
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2197
34
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3381
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5842
30
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2272
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2513
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3753
27
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1784
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2172
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2717
24
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4881
23
komentarze: 75 | wyświetlenia: 2214
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1539
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Rosjanie już opanowali dawno Polskę przez piękne Rosjanki-Również EU zachodnią dlatego tego rodzaju "szpiegowanie" swoich z ex-PRL jest tylko propagandą taką jak NSA w okupowanych Niemczech czy w EU zachodniej.Teheran jest w dalszym ciągu aktualny tak jak aktywne klony polityczne w Polsce:
http://nowyekran.info/ukraincy(...)la-upa/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska