Login lub e-mail Hasło   

Zmiana pokoleń zamiast zmian personalnych ?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://nowyekran.info/zmiana-pokolen-zam(...)alnych/
Nieudolność klasy politycznej(tej sejmowe), pod względem pijaru, polityki społecznej, rozwoju infrastruktury itd. przelała ostatecznie czarę goryczy w społeczeństwie.
Wyświetlenia: 583 Zamieszczono 22/05/2015

Wynik Pawła Kukiza i determinacja nowych ugrupowań, aż 5 zupełnie nowych obozów politycznych zebrało podpisy oraz przygotowało kampanie. Pokazuje dobitnie, że społeczeństwo coraz mniej utożsamia realną zmianę w kraju z wyborem pośród partii sejmowych. W obozie tzw. antysystemowców dominuje, może z wyłączeniem J. Korwin- Mikkego (73 lata) młodość, świeżość idei i nowoczesny patriotyzm.

Niezadowolone z obecnego stanu rzeczy w RP, masy wyborcze zadeklarowały ponad 25% poparcie dla formacji, które wcześniej nie uczestniczyły w rządzeniu i są ciałem obcym na polskiej scenie politycznej. Pamiętać należy, że ta grupa „zmiany” jest uszczuplona o blisko 4 mln emigrację(stałą bądź sezonową). Poza tym sondaże zaniżały, jak się okazało ich poparcie czasem o 100%. Natomiast media głównego nurtu blokowały ich przekaz lub istotnie go zniekształcały na ich niekorzyść. Teraz z tą grupą muszą się już liczyć i co pokazują kolejne felietony mainstreamowych guru są przerażeni.

Zdefiniujmy o jaką zmianę chodzi. Elektorat Kukiza, RN, KNP, czy JKMa, opowiada się jednoznacznie za wymianą elit politycznych zarówno rządzących jak i ich zdaniem niewydolnej opozycji. W tym wypadku mamy do czynienia ze zmianą pokoleniową, ponieważ od 1989 roku w polskim parlamencie zasiadają przede wszystkim politycy okrągłostołowi zamieniając się tylko i wyłącznie szyldami partyjnymi oraz miejscami w ławach raz większości, raz opozycji.

Pokolenie emigracji zarobkowej, które przyszło na świat już w wolnej Polsce, ma dość bylejakości i nieudolności klasy politycznej, która nie dopasowała się do tempa rozwoju potrzeb i zmiany mentalnej w nowych pokoleniach Polaków. W nastrojach społecznych, coraz głośniej da się słyszeć wołanie elektoratu o zmianę pokoleniową w polskiej polityce. Doskonały wynik P. Kukiza i rozwijające się zaplecze nowych bytów politycznych jak np. Ruch Narodowy, może ową zmianę przynieść. Pytanie, czy w jesiennych wyborach nowe obozy polityczne przypuszczą atak na sejm wspólnym frontem? Na to pytanie prawdopodobnie odpowiedz poznamy już niebawem.

 

Szymon Młodawski– historyk, absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, współzałożyciel Poznańskiego Klubu Myśl.pl, współpracownik kwartalnika „Myśl.pl” i portalu Mysl24.pl

http://nowyekran.info/zmiana-pokolen-zamiast-zmian-personalnych/

Podobne artykuły


53
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31098
15
komentarze: 126 | wyświetlenia: 3723
16
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2560
13
komentarze: 28 | wyświetlenia: 2126
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 4502
50
komentarze: 36 | wyświetlenia: 105908
34
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3381
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 3511
31
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1936
30
komentarze: 34 | wyświetlenia: 11027
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 12918
27
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2310
26
komentarze: 27 | wyświetlenia: 5436
 
Autor
ArtykułBylejakość i nieudolność, jak bardzo delikatnie powiedziane.

Pragnienie zmiany to wyrzucenie śmieci z przepełnionego kosza, nie dorzucanie nowych.
Bo będzie cuchnąćDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska