Login lub e-mail Hasło   

Po czym poznać dobrą księgarnie internetową.

Na przykładzie księgarni Grzbiet.pl chciałbym zwrócić uwagę na kilka aspektów budowy atrakcyjnej dla Klienta księgarni internetowej.
Wyświetlenia: 498 Zamieszczono 27/05/2015

Po pierwsze Grzbiet.pl jest to księgarnia specjalistyczna, zajmuje się tylko i wyłącznie historią. Szeroko rozumianą historią, bo w końcu wszystko co się już wydarzyło jest historią, warunkiem jest aby się wydarzyło! Więc nie tylko dzieła opisujące szczegółowo bitwy, epoki, wojny ale i bibliografie, monografie, wspomnienia słowem wszystko co opisuje rzeczywiste wydarzenia. Już przy tak pobieżnym spojrzeniu okazuje się, że tematem samym w sobie jest katalogowanie tego wszystkiego. O tyle, o ile w ogólnej księgarni nie ma takiego problemu, ponieważ działka historii obejmuje zaledwie kilka setek tytułów, to w księgarni specjalistycznej są ich tysiące!

I tak we wspomnianym wcześniej przykładzie pojawiają się aż trzy katalogi:

  1. Katalog chronologiczny, tu znajduje się podział książek ze względu na czas wydarzeń, które opisują. Np.: Średniowiecze, II Wojna światowa czy Przekrojowe.
  2. Katalog tematyczny, jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy tu tytuły podzielone na tematykę, której dotyczą. Np. Lotnictwo, Broń pancerna i pojazdy wojskowe czy Służby specjalne.
  3. Kategorie, tu mamy podział ze względu na przeznaczenie Dla dzieci i młodzieży, rodzaj Reportaż i literatura faktu, czy Monografie

Ponieważ taki podział nie wyczerpuje tematu, warto wspomnieć również o seriach wydawniczych, które są bardzo konsekwentnie rozwijane, nierzadko latami przez wydawnictwa historyczne.

Naturalne jest, iż nierzadko ten sam tytuł będzie się pojawiał w więcej niż w jednym katalogu, Internetowa księgarnia Grzbiet.pl ambitnie taguje poszczególne tytuły, pozwalając odnaleźć kolejne pozycje ponad podziałem na katalogi.

No dobrze, ale jak dotąd pojawiły się rzeczy, dość oczywiste dla każdego wielbiciela historii wszelakiej, Grzbiet.pl oferuje coś więcej – mnóstwo książek oferuje przykładowe rozdziały, słowem można zajrzeć do książki! W dodatku nie tylko, żeby przeczytać dwie strony z środka i spis treści, można również przejrzeć i przeszukać (!) Indeks osób, miejsc (o ile występują) to już jest absolutnie bezcenne.

Jeżeli dołożymy do tego autorskie recenzje książek, i komentarze innych czytelników – to obraz się staje doskonały. Ale twórcy tej księgarni poszli jeszcze dalej, okazuje się, że księgarnia jest narzędziem, bo właściciele jak już odejdą od komputerów działają jako wolontariusze w Muzeum Wojska Polskiego i część dochodów z księgarni przeznaczają na renowację zabytków techniki! A to już jest wisienka na torcie, która dokumentują na oficjalnym blogu.

Zasadniczo w tym miejscu autorzy mogliby poprzestać, ale nie! Można tu znaleźć naprawdę tanie książki, z tanią i szybką wysyłką – spokojnie mogą konkurować choćby z bonito.pl

Podobne artykuły


37
komentarze: 26 | wyświetlenia: 6252
37
komentarze: 12 | wyświetlenia: 60375
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19277
33
komentarze: 11 | wyświetlenia: 8589
31
komentarze: 24 | wyświetlenia: 8764
29
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2912
28
komentarze: 34 | wyświetlenia: 2009
29
komentarze: 45 | wyświetlenia: 3470
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5150
25
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1853
25
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6402
27
komentarze: 38 | wyświetlenia: 3594
24
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2449
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23334
22
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1740
 
Autor
Dodał do zasobów: mach
ArtykułDodam od siebie.Najpierw pozytywnie.Cytuję:
____________

Dlaczego my?
Szybko mogę wymienić kilka powodów:

o dysponujemy bardzo doświadczonym zespołem sprzedażowym,
bo w naszym składzie są zawodowi historycy, więc znamy temat nie tylko z bryków,
bo czytamy dużo książek więc wiemy co w nich jest,
bo suma naszego wieku jest większa niż cała his

...  wyświetl więcej

Eee, zajrzałem. Tak jest podział, ale taki "Druga Wojna Światowa" i wszystkie książki wyświetlane wg zapewne kolejności wprowadzenia do katalogu i jest do przewinięcia 105 stron z tymi opisami i więcej... , to dziękuję, wolę wyszukiwarkę, bibliografie tematyczne. A szukam książek o kresach wschodnich i życiu zwykłych ludzi po 39 i potem przy zmianie najeźdźców na Niemców i znów na Rosjan.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska