Login lub e-mail Hasło   

Sprawny system IT gwarancją skuteczności przedsiębiorstwa

Sprawny system IT jest podstawą kontroli przepływu informacji w przedsiębiorstwie. Wspiera planowanie i optymalizację wszystkich procesów.
Wyświetlenia: 284 Zamieszczono 01/06/2015

Z biegiem czasu i rozwojem firmy potrzebne będą bardziej skomplikowane funkcje oraz analizy, dlatego warto wybrać system z możliwością indywidualnego modyfikowania.  

Jak wybrać i czym się kierować przy wyborze

Przy wybieraniu systemu ERP, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które wpływają na optymalizację procesów w firmie.  Przede wszystkim będzie to efektywne zarządzanie zamówieniami i planowaniem produkcji. Równie ważna będzie analiza procesów biznesowych czy monitorowanie, przesyłanie oraz śledzenie przepływu informacji wewnątrz organizacji. W przypadku dostawców logistycznych, te typowe biznesowe korzyści nie są jednak wystarczające, by usprawnić przebieg zadań od momentu zamówienia do załadunku przesyłki. Tutaj usługodawca będzie chciał również mieć nadzór nad stanem magazynowym zasobów czy ograniczeniach i przestojach linii produkcyjnych, kosztów utrzymania zapasów, kosztów produkcji oraz błędów w rejestrach danych. Dlatego istotne jest by wybrany system IT miał możliwość komplementarnego uzupełnienia wybranych wcześniej funkcji.

 - Firmy logistyczne wybierają różne systemy, począwszy od rozwiązań dedykowanych bądź autorskich. Specyfika oferowanych usług, wymaga modułów takich jak, kontrolowanie i nadzorowanie ruchu taboru (GPS) oraz przesyłek (ang. Track & Trace), które umożliwią śledzenie przesyłki i natychmiastowe uzyskanie informacji o jej statusie. - komentuje  Sławomir Woźniak, Dyrektor Sprzedaży SOOT.pl. - Przydatna jest również wiedza o innych oddziałach terenowych, dlatego dobrym wyjściem jest intranet, gdzie może znajdować się opis procedur czy zasad dotyczących niestandardowej obsługi klientów.

System szyty na miarę

Ze względu na specyfikę branży TSL, często systemy ERP typowo biznesowe, wspierane są przez inne, które posiadają logistyczne moduły. Mogą one usprawniać procesy zbierania i składania ofert czy dokumentów ułatwiając tworzenie własnych baz danych oraz archiwizowania dokumentacji. Firmy logistyczne inwestują w systemy, które pomogą im spełniać oczekiwania klientów. Poza ceną, to szybkość wykonania usługi jest dla większości najważniejsza. Dlatego sprawne rozwiązania systemowe, których funkcjonalność skupiona jest w jednym interfejsie programu, niosą dla przedsiębiorstwa największe korzyści. 

Podobne artykuły


13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 3191
8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 867
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60300
54
komentarze: 55 | wyświetlenia: 32327
53
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31094
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63177
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64722
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23070
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28572
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28297
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23116
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26196
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dodam skromnie.Oczekiwane jest hardware kontrolujące , blokujące....włamania do serwera i blokujące "wejścia" do bazy danych w przedsiębiorstwie.Dodam.Odpowiednia polisa ubezpieczeniowa w konsultacji z doradcą...jest również mile oczekiwana.Pozdrawiam.
http://www.idg.pl/news/175759/(...)ze.htmlDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska