Login lub e-mail Hasło   

Potrzeba naszych czasów

Ceny żywności wkrótce wzrosną przez ochłodzenie klimatu i sprostamy temu dzięki ponownemu wprowadzeniu na świecie humanitarnego systemu feudalnego w rolnictwie.
Wyświetlenia: 463 Zamieszczono 02/06/2015

Drożejąca przed i po Rewolucji Francuskiej  żywność wymuszała chłopskie działania obronne oraz biznesowe . Obronne polegały na produkcji żywności na własne potrzeby, biznesowe zaś to produkcja żywności na sprzedaż, opłacalna dzięki drożyźnie żywności. Uzyskanie prawa do własności ziemi poprawiało sytuację chłopów, bowiem cały zysk z produkcji był wtedy ich własnością i mogli się bogacić korzystając z koniunktury na żywność  i dużej dostępności ziemi na sprzedaż. Toteż przed i po Rewolucji zaznaczał się pęd chłopów do zakupów drobnych posiadłości rolnych. Wywołało to w Europie procesy wyzwolenia i uwłaszczenia chłopów. 

Jednak w ciągu XIX wieku żywność na świecie zaczęła tanieć, co zmuszało małorolne masy chłopskie do sprzedaży ziemi wpływając na procesy koncentracji własności ziemskiej. Pozbawiona ziemi ludność chłopska przemieszczała się do miast znajdując zatrudnienie w szybko rozwijającym się przemyśle dostarczającym wyroby do kapitalistycznych zorientowanych na zysk i produkcję koncentrujących się majątków rolnych. Mechanizacja produkcji zmniejszała popyt na siłę roboczą i wieś wyludniała się. Dzięki taniejącej żywności koszty utrzymania ludności w miastach zmniejszały się, pensje pracowników starczały na zaspokojenie innych potrzeb co zwiększało popyt na wyroby przemysłowe. Przemysł rozwijał się zatem, a w rolnictwie zachodziła dalsza koncentracja i odłogowanie ziemi przy malejących cenach żywności. Cały ten system jest teraz dotowany, bo zmechanizowana produkcja żywności przy jej obecnych cenach jest nieopłacalna. Nadchodzące oziębienie klimatu zmniejszy produkcję rolną świata i wzrosną ceny żywności. Popyt na ziemię nie wzrośnie bo nie ma już w Europie chłopów mogących ją uprawiać. Istnieje potrzeba sprowadzania do Europy nadmiaru rolników z Azji i Afryki i zaludnianie nimi nieuprawianych ziem kontynentu europejskiego. Trzeba przystosować do nowych czasów system feudalny bowiem był on sprawny i skuteczny w produkcji żywności. Pan feudalny stwarzał chłopom korzystne warunki do uprawy ziemi dostarczając ziemi, domów, obór, siły pociągowej do obróbki ziemi, ziarna na siew i pomagał w nieszczęściach. Trzeba ten system odnowić i przystosować do naszych warunków. 

 Zapotrzebowanie na żywność wkrótce wzrośnie i trzeba sprostać temu wyzwaniu inaczej czekają nas rewolucje w wojny w świecie, których przecież można uniknąć dzięki ponownemu wprowadzeniu na świecie humanitarnego systemu feudalnego w rolnictwie. 

 Warszawa, dnia 2 czerwca 2015 roku godzina 18:50                                                    Bogdan Góralski

Podobne artykuły


10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 680
10
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1008
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1098
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1377
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1053
5
komentarze: 60 | wyświetlenia: 536
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141211
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 236263
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 109479
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 121733
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

..zmniejszy produkcję rolną świata i wzrosną ceny żywności.." Giełdy produktów rolnych są znane?Tak.One niestety potwierdzają wątpliwości autora. Ceny wody wzrastają, w tym w Polsce,tylko media o tym milczą.Oświata i edukacja potrzebuje szkół rolniczych.Niestety jest blokowana. Proponowany system przez autora wzbudza emocje? Czy jest adekwatną alternatywą?Nie wiem.Wiem,że ziemia rolnicza w Polsce, ...  wyświetl więcej

@Marek Lipski:
Szanowny Panie, dziękuję za pozytywny komentarz. Zapraszam do innych moich artykułów na Eioba.pl a także do mojej książki pt. Człowiek i klimat, dostępnej w internecie w Repozytorium CEONDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska