Login lub e-mail Hasło   

Dom zeroenergetyczny Green House – dom przyszłości

Wizja domu, który jest samowystarczalny i do minimum ogranicza zużycie energii zewnętrznej urzeczywistnia się na naszych oczach.
Wyświetlenia: 824 Zamieszczono 08/06/2015

Jeszcze do niedawna rozwiązania tego typu pojawiały się na kartach powieści i w filmach science-fiction. Dziś są w zasięgu naszej ręki. Budownictwo pasywne, to budownictwo przyszłości.

Wyobraźcie sobie dom, który do ogrzania nie potrzebuje gazu, oleju, czy węgla, nie zatruwa przy tym środowiska naturalnego, Ciebie i Twoich najbliższych, a przy tym jest tani w budowie i utrzymaniu. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, użyciu wysokiej klasy materiałów budowalnych i ciężkiej pracy projektantów. Jak to działa?

Dom modelowy Green House wykorzystuje energię czerpaną z ziemi i od słońca, a także energię, którą wytwarzają jego mieszkańcy podczas codziennych czynności. Brzmi jak wizja z przyszłości? Nic bardziej mylnego. Rewolucja dzieje się na naszych oczach,
a efekty prac projektantów będzie można podziwiać już wkrótce.

Już teraz można zauważyć tendencję do budowy domów bardziej energooszczędnych i bardziej ekologicznych. Tradycyjne budownictwo jest powoli wypierane przez nowoczesne rozwiązania. Dom zeroenergetyczny będzie kolejnym krokiem w przyszłość. Pozwoli na całkowite ograniczenie zużycia energii zewnętrznej przy jednoczesnej dbałości o środowisko. To wszystko za niewielkie pieniądze, które zwrócą się już po kilku latach.

Dom zeroenergetyczny wcale nie musi wyglądać jak z innej planety. Istota jego działania polega na maksymalnym wykorzystaniu otoczenia, najwyższej klasy materiałów budowalnych oraz wzornictwa i myśli wybitnych architektów. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy wziąć pod uwagę między innymi kształt budynku, jego położenie, dostępne źródła energii naturalnej i rozmieszczenie pomieszczeń. Dzięki takim rozwiązaniom otrzymamy dom przyszłości, dom który pozwoli nam oszczędzać pieniądze, a przy tym dbać o nasze zdrowie i środowisko.

Domy tego typu od ponad dekady powstają w najbardziej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej. W Polsce pierwszy dom eksperymentalny powstanie w Baczynie, w gminie Lubiszyn, w ramach projektu Green House. Jego budowa rozpocznie się już 17 lipca.

Partenerzy akcji: Wioldar, Nikol, Kosbud, Art Bud, Dach System, Dekoral Professional, Ground Term, Stolaris, TRC Webdesign, Ziel-Bruk, BudPil, Bracik Tynki, Efekt, Madom, Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1271
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60990
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32672
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31366
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63674
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65098
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23362
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28978
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28635
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23667
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26375
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26761
 
Autor
ArtykułSuper :) Czytałam o takich domach i innych ekologicznych rozwiązaniach. Pozdrawiam :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska