Login lub e-mail Hasło   

Świat według Czerepacha.

Jak powiem, że Macierewicz złamał rękę. A komu? Jestem wrogiem PISu., a jak, że Komorowski zaspał to pisiorem. A ja k... chcę tylko być normalny.
Wyświetlenia: 3.923 Zamieszczono 24/06/2015

Czeka nas w najbliższej przyszłości likwidacja Polski. Osiągnęliśmy stan krytyczny. Holokaust dokonywany na Polakach i ich dzieciach stał się faktem, faktem niezaprzeczalnym. Dowodów jest mnóstwo.

Wystarczy obserwacja autostrad w kierunku wybrzeża. Zakorkowane samochodami ubogich, głodnych i umierających Polaków. Miliony ludzi zmusza się bestialsko do leżenia na plaży w upale i to z dziećmi. Tam biedne maleństwa utytłane piaskiem sypią piasek łopatkami do wiadereczek i kąpią się w słonej wodzie. Tak jest co roku, a rząd nie reaguje.

Tysiące Polaków w okresie wakacji lata samolotami do Egiptu, Tunezji i innych krajów ryzykując życie. Tak, jakby doświadczenia związane ze Smoleńskiem nie wystarczały do wyciągnięcia wniosków. Tu również rząd celowo nie reaguje. Należy zadać pytanie: - kto za tym stoi? Komu zależy na depopulacji polskiego narodu? Tam też mogą znaleźć się biedne, chore, zakatarzone dzieci płci obojga.

Bezrobocie w Polsce jest oficjalnie na poziomie 11 %, ale to manipulacja. W rzeczywistości co drugi Polak jest bez pracy, a ci co pracują, zarabiają garść ryżu dziennie. Dowodem na to są skośne oczy u nowo narodzonych, a prawie każde dziecko rodzi  się teraz nagie z tej nędzy. Co trzeci Polak jest bezdomny, co czwarty ma różyczkę, gruźlicę, szkarlatynę, rzeżączkę i kiłę, co piąty pije drinka "mieszko pierwszy" i już po pierwszym nie wie gdzie mieszko.

Masowo morduje się ludzi niewygodnych władzy. Niewinny kibic, który chciał przeprosić policjantów za to, że nazwał ich "ludźmi nadgorliwymi" dostał serię z karabinu maszynowego. Inni kibice za to, że chcą czasem posiłować się na ręce, siekiery i maczety są bestialsko szykanowani. Kibice, którzy niechcący wybili kilka szyb wystawowych i niechcący uszkodzili kilka aut pozbawiani są możliwości wejścia na stadion i nie mogą oglądać występów ukochanej drużyny. To oburzające, jak łamane są podstawowe prawa niewinnego człowieka. Ci ludzie nawet jeśli coś zrobili, zrobili to przecież niechcący. Jednemu kibicowi przechodzień sam nabił się na nóż i to siedem razy z rzędu. I ten człowiek ma iść siedzieć. Za co?

Niewinny kierowca, który wypił te kilka piw, jedzie spokojnie do domu i na pasach zaczaił mu się pieszy, wpadł przednią szybą, a wyleciał tylną. I kierowca jest szykanowany. A prawda jest oczywista dla każdego. To ewidentna próba włamania przez przednią szybę i ucieczka tylną. Złodziej w szpitalu, ale jest na wolności, a kierowca jest przez władzę szykanowany. W takim kraju nie da się normalnie żyć.

Dokonuje się też masowych morderstw na dziennikarzach. W ciągu zaledwie 25 lat zamordowano już drugiego.

Prawie każdy ma sklerozę i nie pamięta dobrobytu pogierkowskiego. Tych dymiących kominów, zapachu produkcji, koksu.  Zniknęły urokliwe hałdy na Śląsku, gdzie kiedyś mali Ślązacy spędzali beztrosko czas i oddychali pełną piersią powietrzem bogatym w siarkę, ołów i rtęć. Wiem, bo tam się urodziłem. Z tego wszystkiego nas okradli. Teraz teren szpecą drzewa, krzewy, kwiaty i trawa. Komu to przeszkadzało. Wtedy tam nic nie miało prawa rosnąć. W zamian postawili ławeczki, by emeryt miał gdzie skonać z głodu.

Kiedyś emeryt mógł z radością stać z kartkami w sztucznych zębach i wypchanym portfelem w kolejce i rozkoszować się emocjami, czy dziś zje wątrobiankę, czy zabraknie jak wczoraj i zęby wbije w futrynę. W sklepach pojawiały się czasem takie luksusy jak wyroby czekoladopodobne, kaszanka, salceson, papier toaletowy, pasztetowa, uszczelka do kranu, wiertarka, zderzak do fiata, albo 100 gram kawy za równowartość 2 godzin pracy.

Jak się miało szczęście to kaszanę można było popić wodą sodową z ulicznego saturatora.

Mieliśmy zrównoważony rozwój. W 1970 roku za banknot 100 złotowy można było zjeść 5 dobrych obiadów w średniej restauracji. Potem zbudowaliśmy setki fabryk i drugie tyle zaczęliśmy, ale ich nie skończyliśmy, bo brakło kasy. To poszło w błoto.

W 1990 roku za paczkę zapałek trzeba było zapłacić 20 takich stówek. Za kupno dolarów, marek, funtów można było iść siedzieć do więzienia. Za granicą złotówka była mniej warta od papieru toaletowego. Nikt tego szajsu nie chciał nawet w Czechach. Żaden Czech nie miał ochoty jechać do Polski, by stać za byle gównem w kolejce.

Dziś mamy sztuczne pieniądze i nic nie warte. Znika pieniądz "prawdziwy" jakim jest banknot, który zastępowany jest "fałszywym" w postaci cyferek na koncie bankowym. To nic, że można go wymienić w każdej chwili na banknoty i to dowolne, dolary, funty, euro, itp, a te znów z powrotem na cyferki. Można to robić sto razy dziennie. Ten na koncie jest "fałszywy" i koniec.

To nic, że jest to po prostu wygodne. Zamiast jechać do banku, pobrać pieniądze i jechać 20 kilometrów np. do zakładu energetycznego zapłacić rachunek i te 20 kilometrów wracać, można nie wychodząc z domu za darmo dokonać przelewu z własnego PC- ta w ciągu 2 minut. To są "fałszywe" pieniądze !!! ..... bo nie ma na nich obrazka. To jest miarą barier jakie tkwią w tych "tęgich" głowach.

Zaoszczędziłem 4 litry paliwa, godzinę czasu, ZE jest zadowolony, ja też, ale banki "kradną" miliardy na tych transakcjach.

Takich "fałszywych" pieniędzy jest na rynku 50 razy więcej niż towarów i usług, a to powoduje deflację (!!!).

Im więcej ludzie mają pieniędzy tym mniej kupują. Tacy "geniusze" rodzą się raz na tysiąc lat.

Dziś śmiertelność jest na poziomie krajów afrykańskich. Średnia życia 25 lat i do piachu. Zwłoki zagłodzonych dzieci wywozi się w nocy po kryjomu na wysypiska. Bywa, że ktoś dożyje setki. To kolejny dowód. Muszą tak długo żyć, bo nie stać ich na trumnę.

Tę biedę widać gołym okiem. Porzucone samochody na parkingach, zatłoczone ulice. Żebracy w swoich BMW widoczni są w na  każdej stacji benzynowej. Przed centrami handlowymi godzinami ziewające ekspedientki dybiące na zabiedzonego klienta, któremu sprzedadzą garść zapleśniałego ryżu. Potem taka sieć handlowa szybko zwija manatki i ucieka z tymi 3 złotówkami za granicę. Żłoby transferują zyski, które nasz Wojtuś ciężko zarobił.

Innym przykładem perfidii władz to tzw. "wakacje". Od końca czerwca do 1 września pozbawia się dzieci i młodzież możliwości nauki. Tak jest od lat. Przypadek? Nie, to celowe działania wymierzone w naród, w jego przyszłość jaką są dzieci. Jeszcze gorzej jest na uczelniach wyższych. Tam rok akademicki zaczyna się o miesiąc później !!!

Jak by tego było mało te biedne dzieci, młodzież i studentów wygania się ze szkół pod pretekstem ferii zimowych.

W efekcie tych perfidnych działań mamy naród, który kompletnie nie rozumie niektórych artykułów, bo jest od małego ogłupiany.

Wiele się mówi i pisze o autostradach i drogach. Propaganda władz działa. Niewielu jednak wie, że te autostrady i drogi budowały zachodnie koncerny. Kanclerz Merkel ma w Berlinie taki przycisk. Wystarczy, że go naciśnie i asfalt się zacznie zwijać jak w Wąchocku. Od tego się zacznie likwidacja Polski. To będzie pierwszy cios. Nie uciekniemy.

Wybudowano stadiony. Mistrzostwa Europy to był tylko pretekst. Prawdziwym celem było zbudowanie więzień dla aresztowanych Polaków. Każdy stadion to setki tysięcy gotowych miejsc do odsiadki. Dowodem jest Stadion Śląski, na którym nawet pękła lina  ze śmiechu.

Niezwykła tajemnica dotyczy też warszawskiego metra. Skąd taki pośpiech? Czyż nie jest to podejrzane?

Ta budowa zaczęła bardzo dawno temu. Kilometr metra w PRL-u budowano przez 10 lat. Solidnie. A teraz?

Powodem tego nieszczęścia są nasze zasoby surowcowe. Te zasoby są tak wielkie, tak ogromne, tak przeogromne, że Stalin jak się o nich dowiedział to ze strachu ..... umarł.

Pierwsze aresztowania zaczną się już w tym roku. Wywózki na Alaskę podobno będą na początku przyszłego. W kibitkach, jak  za czasów carskich przez Atlantyk. Tam wywiozą tych, których nie zdoła się zagazować w warszawskim metrze. Metro zostanie zasypane. Plany opracowano już 1933 r. Podczas II wojny niemieccy piloci tak zrzucali bomby na Warszawę, aby te nie wybuchały. Tyle, że dokładnie w tych miejscach, gdzie teraz jest metro. Wystarczy ten przycisk od asfaltu w Berlinie nacisnąć dwa razy, by niewypały wybuchały. I załatwione. Sprytne, ale jakże okrutne dla naszego narodu.

Nasilające się ostatnio kradzieże w muzeum w Oświęcimiu też nie są przypadkowe. Te kradzieże to elementy wyposażenia. To celowe działania mające na celu wyposażenie miejsc kaźni dla milionów Polek, Polaków i ich dzieci.

Podobno Niemcy już ukradli krematoria z Oświęcimia i zawieźli na stadion narodowy, ale wszystko trzymane jest w tajemnicy.  Chcą jeszcze pograć z nami w piłkę. Jak przegrają, wtedy wkroczy Bundeswera z NATO, Armią Czerwoną i FIFA. Jak wygrają  też wkroczą, ale represje będą mniejsze. Oszczędzą Lewandowskiego.

Wtedy się zacznie najgorsze.

Gender ruszy na kościoły i będą klonować księży, feministki otoczą posłankę Pawłowicz opieką psychiatryczną. Aresztowany zostanie ojciec Oko. Mają mu zrobić in vitro. Ojcu Rydzykowi podbiją oko i będzie musiał wpłacać część emerytury na TVN. Częstochowa będzie się bronić do upadłego. Tusk abdykuje. Merkel wyprze się dziadka Polaka. Putin zostanie metropolitą Wszechrusi i będzie żył w celi bracie. Poroszenko ze strachu zje swoją fabrykę czekolady, by nie wpadła w obce ręce. Obama będzie tak blady, że w przebraniu białego człowieka znajdzie schronienie w Moskwie.

Snowden wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i zlikwiduje CIA, FBI i FED. Potem targnie się na życie, chyba,  że życie wpierw targnie się na niego.

Papież Franciszek machnie tylko ręką i wróci do Argentyny do swojej kawalerki. Benedykt XVI przyłączy Rosję do Watykanu. Kaczyński ożeni się z Moniką Olejnik, która urodzi mu córkę podobną do posłanki Grodzkiej. Biedroń wreszcie będzie mógł w tym zamieszaniu wyjść za mąż. Wyjdzie też dobrze na ślubnym zdjęciu. Lis porzuci na zawsze dziennikarstwo i wybuduje duży kurnik.

Kliczko dostanie po pysku od Tymoszenko za całokształt. W Polsce Szydło wyjdzie z worka i na krótko zostanie premierem. Potem będą ją chcieli wy_kopacz, ale się nie uda. Wystrychnie nowego prezydenta na dudka, albo ktoś wydudka ją na strychu. Tego dokładnie jeszcze nie wiem, bo mi się bateria wyczerpała.

Nie ma na całym świecie kraju, gdzie byłaby taka nędza jak w Polsce. Nawet w Etiopii dniówka robotnika rolnego to ok. 50 eurocentów. Koszty utrzymania i podatki jednak są tam znacznie niższe. Etiopczyk kupi za to dwie garstiki ryżu, Polak jedną. Ludzie są tak słabi z głodu i zastraszeni, że boją się własnego cienia. Jakakolwiek krytyka rodzi niespotykane w historii świata represje władz. Na szczęście są ludzie odważni, którzy się nie boją. Z podniesioną głową mówią jak jest i jak będzie ryzykując kary dożywocia, a nawet śmierci. Podziwiam ich determinację, etos, prawość, uczciwość, szczerość intencji i kompetencje.


Wydawałoby się, że jesteśmy w potrzasku bez wyjścia. Tak jednak nie jest. Jedynym wyjściem jest natychmiastowe oddanie  całej władzy w ręce ludzi mądrych.

Ich program jest prosty:

- obniżenie podatków i wszelkich składek ZUS o połowę,
- zamrożenie czynszów na 10 lat,
- podwyżka pensji do poziomu średniej Luksemburga, Dani, Holandii i Szwecji,
- wybudowanie 3 milionów miejsc pracy i mieszkań,
- podwyżka rent i emerytur,
- każdemu dziecku 1000 zł miesięcznie do 30 - tego roku życia plus kieszonkowe,
- bezpłatne szpitale, leki, żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, kina, teatry, filharmonie, baseny, festiwale i galerie,
- bezpłatne zeszyty, podręczniki, laptopy i książki,
- bezpłatne przejazdy dla dzieci, uczniów, studentów, emerytów i rencistów, wojska, straży pożarnej, miejskiej, granicznej i policji,
- potrojenie wydatków na armię,
- zwiększone świadczenia na osoby niepełnosprawne,
- zwiększone dopłaty do rolnictwa,
- spłacenie kredytów frankowiczom i wszystkim, którzy mają kłopoty,
- obniżenie wieku emerytalnego,

To wystarczy. Jak dobrze mieć tak zdolnych i dalekowzrocznych ekonomistów. My Polacy mamy szczęście. Balcerowicz wreszcie musi odejść. Na zawsze.

Realne? Oczywiście. Wystarczy opodatkować singli nie posiadających dzieci jak w PRL-u. Jeśli będą płacić go wszyscy, którzy się nie rozmnażają, w tym księża i siostry zakonne za rok spodziewam się fali wielkiej imigracji do Polski. Będziemy leżeć, jeść kawior, pić szampana i się rozmnażać, a oni będą tyrać za nas. Mieliśmy mieć drugą Japonię, Budapeszt, Irlandię, a zbudujemy sobie na tych mrzonkach drugą Grecję.

Skąd to wiem? Czytam niektóre artykuły na eiobie, wyciągam wnioski, sobie zmyślam i konfabuluję. Nie ja jeden.

Jak powiem, że Macierewicz złamał rękę. A komu? Wtedy jestem  wrogiem PIS, RM i TRWAM,  a jak to, że  Komorowski przespał wybory, to jestem PiS-iorem.

A jak kur... chcę tylko być normalny i mieszkać w normalnym kraju otoczony normalnymi ludźmi. 

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 504
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1095
10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 850
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 825
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1654
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1644
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1749
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 733
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 382
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 163
6
komentarze: 19 | wyświetlenia: 214
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 311
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 579
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 711
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104405
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Pinkt dla Ciebie i dla artykułu w stylu "Dudka".Znajomość historii, sylwetek i przede wszystkim tekstów, najważniejszych polskich tekściarzy, to bardzo istotny element, składający się na warsztat dobrego tekściarza. ..Kiedy pomysł na tekst, melodię i interpretację przychodzi w jednej chwili, w sposób niewymuszony, to te piosenki są najbardziej udane. Te długo wymęczone, wysiedziane należy wyrzucić ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  25/06/2015

Bardziej od rozbawionego leminga, rozrywkowy jest granat!

  Hamilton,  25/06/2015

@swistak: ty 3 razy dziennie eksplodujesz przed konfesjonałem rozweselając księdza dobrodzieja.

  Remter,  25/06/2015

Zrozumieć myślenie Czerepacha, to inaczej popierać i tworzyć etatyzm państwowy, który w swojej debilnej formie zniszczy człowieka myślącego... bardziej debilnego tekstu o Polsce nie czytałam ...

  kamil30,  25/06/2015

@Remter: Dobry etatyzm nie jest zły - istnieje w Niemczech, najbogatszym kraju Unii.

@kamil30: DzIeń Dobry,autor sobie kpi z Niemiec,Francji,Włoch,małej Holandii,małej Danii gdyż ma "kabaretowe" zadanie : nie pozwolić na krytykę POPISU-PSL i aby nie było zmian w Polsce, zadłużonej przez POPIS-PSL, grupy polityków realizujących plany Monsato, popierającej GMO.Punkt dostał za twórczość kabaretową
Za treść i jakość artykułu odpowiada jego autor. Licencja artykułu: Wszelkie prawa zastrzeżone

  Hamilton,  25/06/2015

@Remter: bardziej debilnego komentarza też nie czytałem. Co ten artykuł ma wspólnego z etatyzmem?

@Remter: '
Bardziej "debilnego" tekstu?! Tereso - czy Ty aby czegos nie pomyliłaś, nie zrozumiałaś? Tekst jest przedni!

  mojra  (www),  25/06/2015

Nareszcie parchy i mendy z wybiórczej i niócnika mogą sie cieszyć, że wyhodowali jednego leminga!

  swistak  (www),  25/06/2015

@mojra: ja tu widzę trzy lemingi z wytwórcą wypocin włącznie

@mojra:Agora jak i GP grają w dobrego i złego policjanta.Dodam. Lemingi są zaliczane do małych gryzoni. Ich ciała (w zależności od gatunku) mają maksymalną długość 10 cm do 13,5 cm, przy masie od 33 do 112 g. C.Żerują w dzień i w nocy i rozmnażają się bardzo szybko.Autor dostał punkt za czarny kabaret.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lemingi ...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: o czym Pan pisze?

"Przykro mi jeśli są Polacy, jak autor którzy kpią z chorych dzieci w Polsce"

Niech Pan raz jeszcze przeczyta cały artykuł. Autor WYRAŹNIE kpi z RZĄDU i działań naszych władz, które tym dzieciom nie pomagają a nie z tego, że dzieci chorują!

  Hamilton,  25/06/2015

@swistak, mojra : nie boicie się o swoje życie? Odważnych dziennikarzy bestialsko mordują w tym kraju. Jest bardzo niebezpiecznie. Mnie wczoraj dwóch niezidentyfikowanych sprawców pokazało język, a jeden chciał mi podłożyć nogę. Od rana mam ochronę policyjną.

@SZKOLENIA.COM: "a o czym Pan pisze? "Niech Pan raz jeszcze przeczyta cały artykuł. Autor WYRAŹNIE kpi z RZĄDU i działań naszych władz? Czy też z propzycji znanych od lat w EU zachodniej?.Polecam zapoznać się z artykułem :Akuszer śmierci.Rozumiem Pana intencje w sprawie autora.Gość w dom, Bóg w dom"
Z całym szacunkiem,gdyż to nie jest mój Blog a tutaj jestem tylko gościem.Dobrego Dnia.
...  wyświetl więcej

  mojra  (www),  27/06/2015

@Hamilton Starszy: Siedząc władzy głęboko w dupie można się udusić od smrodu odchodów i wazeliny

  Hamilton,  27/06/2015

@mojra: jeśli masz z tym problem wciągnij na łeb prezerwatywę. Trochę pomoże, przynajmniej udusisz się bez smrodu.

Tekst rewelacyjny!
Hamiltonie chcę byś wiedział, że popieram Twą twórczość!

Pisz tak dalej i oby jak najwięcej gdyż uśmiechu na co dzień jednak brakuje!

Tak poważnie - naprawdę dobry tekst :-)
Bardzo ... przewrotny :-)

  nse,  25/06/2015

"Ich program jest prosty:..." ... hmm nie jestem zbyt biegły w czytaniu tekstów ze zrozumieniem, dlatego dopytam to jest program czy lista życzeń ??

  Hamilton,  25/06/2015

@Mariusz Kajstura: posłuchaj polityków w kampanii wyborczej. I nie głosuj na cwaniaków, którzy mydlą ci oczy. To jak z tłuściochem, który dużo zeżre, a gówno zrobi.

  nse,  25/06/2015

@Hamilton Starszy: No właśnie nie ma na kogo głosować :( , do tej pory nie spotkałem się z sensownymi rozwiązaniami w polityce, zamiast tego to tylko populistyczne życzenia i obietnice pozbawione fundamentów :(

@Mariusz Kajstura: I to jest dramatem naszego kraju. Wszyscy mają gęby pełne frazesów, a nikogo do pracy od podstaw.

@Hamilton Starszy: Jak pisałem o pozytywistycznej, mrówczej pracy od postaw to mnie wyśmiałeś więc o co chodzi bo już nie rozumiem? ;-)

" . Pisanie o mrówczej, pozytywistycznej pracy u podstaw dla dobra kraju jest sloganem" - czyżbyś używał sloganu i zalecasz to co krytykujesz?

Czym różni się Twoje zrozumienie pracy u podstaw od mojego? Myślę, że niczym ale może tak jak są prawdziw

...  wyświetl więcej

  nse,  26/06/2015

@Hamilton Starszy: Co powiesz o tym przemilczaniu ??
http://biznes.onet.pl/emerytur(...)/m5g6sz ... pod jaką kontrolą i dokąd płyną środki z takich funduszy i kont bankowych ??
Bo mówimy tylko ile to biedne Państwo czyli rząd musi wydawać, a dlaczego nie mówi się ile zostaje po śmierci ludzi w budżecie i dokąd to idzie ??

  nse,  26/06/2015

@Hamilton Starszy:... Gdzie idą odsetki z gromadzonych na funduszach emerytalnych środków ??

@Mariusz Kajstura: do wyżej postawionych urzędasów z ZUSu? :-)

  Hamilton,  26/06/2015

@kamil30: "Czym różni się Twoje zrozumienie pracy u podstaw od mojego?" Niczym. Posłuchaj uważnie polityków wszystkich opcji. To słowotok, za którym niczego nie ma. To puste slogany. Gdzie tu sprzeczność? Najłatwiej jest krzyczeć i krytykować. To jest chwytliwe.Gorzej z działaniem. Tu zaczynają się schody, zakręty, ściany i .... odpowiedzialność. Być w opozycji nic nie kosztuje. Można gnoić do wol ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26/06/2015

@Mariusz Kajstura: Po pierwsze artykuł nie jest o ZUS-ie i systemie emerytalnym.
Po drugie upraszczasz sprawę. Budżet w latach 2011–2015 dopłaci od 303 do 417 mld. zł. do świadczeń z ZUS. Tzn. z naszych podatków. Wpływy ze składek są od lat niższe niż wypłacane bieżące emerytury i renty. Po trzecie to nie temat na komentarz.

  Hamilton,  26/06/2015

@kamil30: dziwisz się, że wielu polityków w Polsce nie podejmuje ryzyka koniecznych reform. Ja nie. Facet, który opanował inflację w 1990 roku jest traktowany przez ciebie jako złodziej, agent Rothschildów i zdrajca. Podobnie było przed wojną z Grabskim. Dziś płaciłbyś kilka bilionów złotych za chlebek. Miałbyś setki kufrów prawdziwych banknotów z obrazkami i żyłbyś bezpiecznie i dostatnio.

  nse,  26/06/2015

@Hamilton Starszy: "Po drugie upraszczasz sprawę. Budżet w latach 2011–2015 dopłaci od 303 do 417 mld. zł. do świadczeń z ZUS. Tzn. z naszych podatków. " Jakoś nie wierze w dane jakie podałeś udowodnij je ?? i wskaż ile pieniędzy wpływa do budżetu ... w formie: podatków, składek, mandatów, grzywien, opłat parkingowych, itp ..., a ile wypływa i gdzie wypływa; wtedy będzie o czym rozmawiać bo rozmawianie w oparciu o populistyczne dane to strata czasu :)

  nse,  26/06/2015

@SZKOLENIA.COM: a wpływy z akcyzy, vatu, itp ...; ile ich i gdzie się rozchodzą ??
... hmm zastanówmy się obywatel odprowadza ok 50% opłat i danin do budżetu od swoich dochodów ... z pozostałych 50% musi utrzymać siebie i rodzinę ... to jaki tak naprawdę ten wpływ do budżetu jest ?? i dlaczego Państwo nie potrafi tych środków zagospodarować , by służba zdrowia, straż pożarna, policja, wojsk ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26/06/2015

@Mariusz Kajstura: Nikt ci nie każe wierzyć. Ministerstwo Finansów co roku publikuje w internecie ustawę budżetową, w której rozpisane są wszystkie dochody i rozchody państwa. To najważniejsza ustawa w roku. Gdyby jej nie było w określonym czasie prezydent z mocy prawa musi rozwiązać parlament. To podstawowa wiedza o funkcjonowaniu państwa. Państwo to nie kościół. To kwestia wiedzy, a nie wiary. Z ...  wyświetl więcej

  nse,  26/06/2015

@Hamilton Starszy: Ja pierdole ministerstwo finansów i resztę bandy darmozjadów, chcę wiedzieć dokładnie jak i na co idą moje pieniądze ?? ..., a pierdolenia nie słucham ... konkretnie wiesz czy nie, masz wiarygodne źródła czy nie ??
To co podałeś to prawny bełkot nie bilans budżetowy :(, pogrzebie sobie w tym dolnym dokumenciku ... tylko czy da się w nim wskazać ile jest prawdy i ile rasow ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26/06/2015

@Mariusz Kajstura: widzisz, czytać ci się nie chce, ale ja nie jestem twoim służącym, który ci ma przynieść coś na talerzu i udowadniać. Znajdź sobie prawnika, zapłać honorarium i ci wytłumaczy. Co się do mnie dopier....

  nse,  26/06/2015

@Hamilton Starszy: Jeśli finanse będą podane w formie konkretnie uporządkowanej , a nie w formie ustawowego bełkotu wtedy będę czytał ... uporządkować finanse i bilans gospodarczy by każdy się umiał połapać to nic trudnego tylko że się darmozjadom nie chce, więc wola ciągnąc nieczytelną formę przekazu , by przypadkiem obywatel się nie połapał jak jest robiony w trąbę ... Prosta sprawa jeśli darmoz ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26/06/2015

@Mariusz Kajstura: pomyliłeś adres. Ja te teksty rozumiem i nie mam takich problemów, ale nie jestem ministrem finansów, ani autorem tekstu. Pisz do nich.

  nse,  26/06/2015

@Hamilton Starszy: Nie mam nic do Ciebie tylko nie lubię jak ktoś mi w mózg bzdury próbuje wcisnąć jakimiś prymitywnymi metodami :) ... ja coś takiego odbieram jak akt agresji i tak reaguje :)
Pamiętasz https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)9Bnierz ... co się stało z systemem mającym uporządkować finanse śląskiej kasy chorych ?? ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26/06/2015

@Mariusz Kajstura: Te teksty czyta tysiące urzędników i samorządowców. Z tego co wiem, raczej nie mają większych trudności ze zrozumieniem. To tłumaczy chyba dlaczego jest taki nadmiar ludzi w administracji. Ci co wygrywają wybory muszą mieć potem kilku takich co rozumieją i im wytłumaczą.

  nse,  26/06/2015

@Hamilton Starszy: Ja nie mam problemu uporządkowania swojego budżetu, to dlaczego Państwo ma problemy ?? Dlaczego na każdym kroku widać rozrzutność i marnotrawstwo ?? Może to wynika z tego że mają za dużo kasy i swobody w jej dzieleniu ??
Ja mam malutko i jakoś wszystko gra :D

@Mariusz Kajstura: to niezły temat na artykuł. Możesz się na nich zemścić.

  nse,  26/06/2015

@Hamilton Starszy: Nie mam w swej naturze zemsty za to gniewu nagromadziło się sporo i nie wiem, kiedy i w jakiej formie wybuchnie, czasem to sam sobą jestem przerażony ...
A zemsta w formie artykułu to śmieszne zadość uczynienie za zmarnowane życie moje i wielu innych mi podobnych ludzi ..., tak łatwo nie będzie ..., wielu ludzi poumierało w cierpieniach przez te wszystkie matactwa ...i artykuły miałby to naprawić ?? ... naprawić krzywdy milionów ludzi ??

@Hamilton Starszy: Co to ma wspólnego z pracą u podstaw o której napisaleś? Jak widac używasz tych samych sformułowań ale u Ciebie one są właściwe a u innych te same słowa są sloganami. Dosyć dziwne podejście. Rozumiem, że masz patent na pewne stwierdzenia.

@kamil30: Nie ma w tym nic dziwnego, dopóki nie zdefiniujemy pojęcia "pracy od podstaw" będziemy mieć trudności z porozumieniem się.

@Hamilton Starszy: Chyba nie chcesz powiedzieć, że tylko Twoje zrozumienie i Twoja definicja są prawidłowe a reszta jest blędna? Podaj swoją definicję to zobaczę czy się pod nią podpiszę.

  Hamilton,  27/06/2015

@kamil30: Praca organiczna, czyli działanie na rzecz rozwoju gospodarczego ludności z ziem polskich. Pozytywiści uważali, że społeczeństwo przypomina żywy organizm - tak jak dla właściwego funkcjonowania organizmu niezbędne jest zdrowie wszystkich organów, tak dla dobra społeczeństwa potrzebny jest równomierny rozwój wszystkich jego warstw i dziedzin życia. W związku z tym zaapelowali do ludzi: "b ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy: Dlaczego tylko na rzecz gospodarki ? A oświata, edukacja, kultura i wiele innych apektów? Ok - widzę, że pisałeś o edukacji. dla mnie praca u podstaw to praca nad zmianą siebie aby mieć takie nastawienie aby dać coś z siebie dla drugiego rodaka, dla dzielnicy w której mieszkasz, dla miejscowości - w małej społeczności budować solidarnośc z ludźmi przez rożne inicjatywy, nie tylk ...  wyświetl więcej

@kamil30: oświata, kultura, edukacja i gospodarka nie są wartościami samymi w sobie. Są elementami całości.

@kamil30: Ogromnym błędem epoki Gierka były inwestycje w przemysł ciężki. Zarżnięto jakość. Przykładem FSM. Zapłacono miliony dolarów za licencje po to by z roku na rok produkować coraz gorsze jakościowo samochody. Skończyło się to tym, że Włosi nie pozwolili na umieszczanie swojego logo. Zjeżdżały auta z napisem "Maluch". Zapłaciliśmy sporo za licencje by potem nie przestrzegać reżimu technologic ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy: Masz rację - nie będę polemizował. Piramida Masłowa się kłania.

  Hamilton,  27/06/2015

@kamil30: myślę, że ta nasza transformacja była bardziej skomplikowana niż to się na pozór wydaje. Cena ma dwie wartości. Pierwsza to wartość którą chcesz dostać, a druga to wartość którą ci oferują. Jeśli masz sprzedać samochód, a nie znajdziesz kupca wsadzisz go do garażu i możesz czekać. Fabryki nigdzie nie wsadzisz, bo tam pracują ludzie, którzy mają rodziny. Wtedy zmuszony jesteś jako decyden ...  wyświetl więcej

  nse,  27/06/2015

@Hamilton Starszy: "Pierwsza to wartość którą chcesz dostać, a druga to wartość którą ci oferują." ... Takie rozumienie sprowadza się do dwuwartościowej logiki, która przy zastosowaniu "organicznym" prowadzi do (autoagresji ? ) ... takich przeregulowań albo za ciepło albo za zimno. Miej więcej opisowo można to przyrównać do pilnowania wysuwającego się sworznia i ten co ma pilnować to leń i utracju ...  wyświetl więcej

  nse,  27/06/2015

@Hamilton Starszy: "Zarżnięto jakość. Przykładem FSM. Zapłacono miliony dolarów za licencje po to by z roku na rok produkować coraz gorsze jakościowo samochody. Skończyło się to tym, że Włosi nie pozwolili na umieszczanie swojego logo. Zjeżdżały auta z napisem "Maluch"." ... Te same powody które zarżnęły FSM, zarzynają Polskę do tej pory. Niestety ciągleeeeeee .... rządzi ta sama idiotyczna ideologia, jak myślisz kiedy się z niej otrząśniemy ??

Uchachałbym się po pachy - gdyby nie ta gorycz sącząca się prawie niewidocznie z tekstu. Hamitonie - wykonałeś super-robotę. Tak trzymać!

Autor zapomniał dodać że na lekarza specjalistę czeka się kilka miesięcy do kilku lat a przecież mogliby do nas strzelać, lekarze zapisują antybiotyki a przed wojną nie było. No i kiedyś obozy śmierci były niemieckie a teraz są polskie. A ci głupi Japończycy już w 1964 jeździli pociągami 200 na godzinę a przecież to niebezpieczne, w Polsce z Poznania do Wrocławia można i pięć godzin jechać i w sum ...  wyświetl więcej

@huberto: "obozy śmierci były niemieckie a teraz są polskie". Widocznie uciekłeś z polskiego krematorium i się ukrywasz u żydowskiej rodziny.

@Hamilton Starszy: Musiałbym być ze złota. Żydowskie rodziny są za bardzo zajęte opiekowaniem się palestyńskimi dziećmi.

@huberto: kto ci broni napisać podobny artykuł o polskich obozach śmierci i holokauście na narodzie polskim

@Hamilton Starszy: O polskich obozach śmierci już wystarczająco piszą nasi sojusznicy z niemiec i usa. O holokauście na narodzie polskim nie będe pisał bo każdy inteligentny Polak wie o nim wystarczająco dużo. Wystarczy wikipedię poczytać jaki naród stracił procentowo najwięcej swoich obywateli w czasie drugiej wojny a trzeba pamiętać że po wojnie też nie było wesoło przynajmniej do śmierci tego s....syna Berii.

@huberto: A winę ponosi Tusk, Kopacz, Komorowski, UE i FED? Znaj proporcjum mocium panie.

@Hamilton Starszy: W Polsce żaden rządzący nie ponosi winy , ruscy i Putin są wszystkiemu winni. UE jest super dzięki niej jesteśmy w europie i możemy pracować w vw a nie robić własne obleśne polonezy i maluchy. FED też jest super, drukują dolary i NBP może kupować te dolary żeby drukować złotówki, deflacja to przecież największe zło tego świata.

@huberto: to świetny pomysł. Wznowić produkcję maluchów, polonezów i syrenek. Za rok Kuwejt Europy. Zazdrościli nam tych wyrobów i dlatego chyba nam zabronili produkcji.
Inflacja 600 % w 1990 była naszym marzeniem, którego nas bestialsko pozbawili.

@Hamilton Starszy: Syrenki mają już niedługo produkować tak że spoko, wg zagranicznych ekspertów jesteśmy wzorem do naśladowania a Kuwejtem europy to może nie za rok ale za kilka na pewno jak nam wrzucą muzułmańskich uchodźców, bogaci będziemy a co, stać nas przecież.

@huberto: rozumiem. Zachód musi być solidarny jak chcemy kasę, politykę energetyczną, bazy wojskowe, itp, ale problemy z uchodźcami to wyłącznie ich problem. Co nas to obchodzi.

@Hamilton Starszy: No wiadomo bez zachodu to byśmy z głodu poumierali i prądu nie mieli a i bazy są nam potrzebne przynajmniej będzie wiadomo gdzie Rosja zaatakuje. Uchodźcy to wiadomo nasza wina wszak kolonizowaliśmy cały świat i czerpaliśmy z tego niesamowite korzyści, nie to co anglia i francja. Cały świat po Polsku mówi dzisiaj.

  Hamilton,  28/06/2015

@huberto: Według oficjalnych wyników PKW w referendum dot. UE do urn poszło 58,85%, 77,45% odpowiedziało tak, a 22,55% odpowiedziało nie. Głosów nieważnych 0,72%. Sfałszowali, by nas okradać. A przecież dziś moglibyśmy mieć pełne kieszenie rubli i radośnie głosować na Putina.

@Hamilton Starszy: Tak jak szwajcarzy i norwedzy, nie są w unii i zdychają z głodu, maja kieszenie pełne rubli i głosują na Putina. Ciekawe jakby zagłosowali Polacy dzisiaj, wszak muzyk Kukiz zdobył 20 % w ostatnich wyborach, pewnie wierzą że będzie więcej piersi na ulicach. 80 % Polaków czyta mniej niż jedną książkę na rok, wyborcy doskonali. Premier Kopacz nie zna żadnego języka obcego, ja z moi ...  wyświetl więcej

@huberto: trzeba być wybitnym intelektualistą by porównywać Polskę do Szwajcarii i Norwegi. Przeczytałeś już chyba dwie książki. A na ocenę Kukiza trochę za wcześnie.

@Hamilton Starszy: Przepraszam ale od kilku miesięcy nie czytałem żadnej książki, uczę się hiszpańskiego, wiadomo gdzie Norwegia a gdzie Polska, same wybitne osobistości z tego kraju pochodzą jak np Breivik i ten jeszcze no zapomniałem.

@huberto: pogadamy jak sobie przypomnisz.

@Hamilton Starszy: Przypomniałem sobie, Edvard Munch. Szkoda że nie odwiedziłem jego muzeum, mieszkałem w Oslo przez pół roku.

@huberto: tylko co to ma wspólnego z twoim japońskim, niemieckim, hiszpańskim, moim artykułem, Kukizem, Kopacz, frustracją, butami i krzesłami w Japonii.

Mieliśmy pogadać jak sobie przypomnę, twój artykuł jest o polityce, sprawdź etymologię słowa polityka to zrozumiesz. Na pewno czytałeś Platona czy Arystotelesa jak każdy intelektualista. Chyba że czytałeś tylko poradnik inteligenta z Polityki a to przepraszam nie zawracam głowy.

  Hamilton,  28/06/2015

@huberto: to nie jest artykuł o polityce. To artykuł o postawach, skłonnościach do narzekania, zrzucania odpowiedzialności na innych i niepotrzebnym upolitycznianiu wszystkiego co nic wspólnego z polityką nie ma. "Jak długo miłośnicy mądrości nie będą mieli w państwach władzy królewskiej, tak długo nie ma sposobu, żeby zło ustało." - Platon

@Hamilton Starszy: Niestety moim zdaniem dopóki państwo wtrynia się w każdy aspekt mojego życia wszystko jest polityką, a narzekają wszystkie narody to nie jest domena Polaków.

@Hamilton Starszy: Demokrata cytujący Platona... Można i tak. Pozdrawiam

@huberto: gdzie widzisz sprzeczność. Ta myśl Platona jest ponadczasowa i ponadustrojowa. Piszesz, że 80 % ludzi nie przeczytała żadnej książki w roku (gruba przesada), sugerując, że to "debilni" wyborcy. Mądrość nie ma nic wspólnego z wykształceniem. Znam tyle samo wykształconych idiotów, co mądrych prostych ludzi. Arystoteles, Platon, Szekspir, Kopernik i tysiące innych dziś nie zdałoby matury, b ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy: Ci idioci z wyższym wykształceniem są najgorsi, wydaje im się że pozjadali wszystkie rozumy, ja też znam wielu mądrych niewykształconych ludzi ale niestety w demokracji ich głos się rozpływa, a Platon nie popierał demokracji bo demokratycznie skazano Sokratesa na śmierć. Moim zdaniem jednak sprzeczność istnieje gdyż eksperyment demokracja doprowadził do większości zła na tym świ ...  wyświetl więcej

@huberto: zwykli Chińczycy też płacą swoją cenę. Ich sytuacja nie wygląda tak różowo jak ich PKB. Myślę, że my Polacy nie odbiegamy drastycznie od normy. Nawet w Norwegii w 2012 r. doszło do strajków w sektorze, w którym pracownicy mają najwyższe wynagrodzenia na świecie. Rozkład idiotów jest równomierny we wszystkich grupach zawodowych i społecznych. Ustrój nie ma z tym nic wspólnego. Rezygnacja z demokracji nie zwiększy automatycznie IQ.

"Jak długo miłośnicy mądrości nie będą mieli w państwach władzy królewskiej, tak długo nie ma sposobu, żeby zło ustało." - Platon
----------
Trawersujac Platona mozna powiedziec: Jesli milosnicy glupoty beda mieli wladze krolewska,
dobro nie dojdzie nigdy do glos. Co grozi teraz w nadchodzacej Polsce.
Zabawnie satyryczny tekst o polskiej rzeczywistosci !

Fajny tekst. Zabawna też jest dyskusja, gdy jeden wie co mówi, a drugi mówi co wie.

Świetny tekst. Niestety część komentarzy dobitnie pokazuje, że niektórzy użytkownicy mają problem z poczuciem humoru i dystansu do samego siebie i otoczenia. Zamiast tego wszędzie dopatrują się spisku lemingów. To chyba współczesna wersja starej dobrej dewizy: "czego nie rozumiesz, to zniszcz". Co do polityki to naszła mnie taka smutna refleksja. W Polsce żaden polityk czy partia nie wygrywa dzięk ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl: taka postawa panowała od kamienia łupanego - nie możesz tego zjeść/otworzyć, to to zniszcz. Niektórym zostało do dziś, choć techniczny postęp dał im inne narzędzia pracy :P

każdy chciałby żyć w normalnym kraju, bez przegięć w jedną czy w drugą stronę. Jednak PPU A. Czerepacha to typowa satyra na polską rzeczywistość - z resztą całe Ranczo o tym opowiada.

  ...,  24/10/2015

Przeklasyfikuj art z Rozrywki do Życie. To jest polska normalność ...i rzeczywistość.

@Symfonia: nie przesadzajmy. Polacy generalnie znacznie lepiej oceniają swoją osobistą sytuację, niż polityków. Mamy w sobie coś ze smutasów i malkontentów. Poza tym od roku trwa okres wyborczy. Samorządowe, prezydenckie teraz parlamentarne. Mnóstwo hałasu, szczekania, warczenia. To się wszystkim udziela. Myślę, że wyartykułowano oczekiwania i kolejna ekipa bez względu na to kto wygra te wybory będzie czuła na plecach presję na zmiany.

  Trebor,  18/11/2015

Tak wracam do materiałów, które były publikowane dawno nim przybyłem pod Nickiem "trebor" ale ten normalnie mine zabił!

Hamiltonie,
za wzbudzenie szerokiego uśmiechu po którym w szpitalu wargi mi zszywali,
za wzbudzenie uśmiechu po którym tlen w poczekalni mi podawali,
za wzbudzenie uśmiechu po którym płuca mi przeszczepiali

PLUS!!! :-DDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska