Login lub e-mail Hasło   

Bitewniaki z całej Polski

Gry fabularne, zwane inaczej grami role-playing, karcianki lub figurkowe gry bitewne to rodzaj rozrywki, który ściśle kojarzony jest z pewną konkretną grupą społeczną.
Wyświetlenia: 408 Zamieszczono 29/06/2015

Mianowicie, najczęściej ludzie grający w nie określani są, a także sami określają się mianem geeków.  Geek to określenie, które w żadnym wypadku nie jest określeniem pejoratywnym, czyli nacechowanym negatywnie. Oznacza osobę, która w granicach swoich zainteresowań mieści jakąś dziedzinę, najczęściej niezbyt popularną wśród szerszego grona ludzi i związaną z fantastyką, science-fiction lub komputerami.
Granie w gry bitewne, które w slangu graczy zwane są po prostu "bitewniakami" wymaga pewnej dozy umiejętności. Na pewno potrzebna jest cierpliwość, samozaparcie, umiejętność logicznego myślenia i pewien zamysł taktyczny. W telegraficznym skrócie - gry tego typu polegają na sterowaniu wielką armią na planszy rozłożonej na stole w celu podbicia terenów drugiego gracza i rozgromienia jego armii.
Do jednej z najpopularniejszych gier tego rodzaju z całą pewnością należy Warhammer 40000, który już z całym przekonaniem można nazwać swoistą klasyką gatunku. Klasyką niezwykle płodną, warto dodać, bo poza ogromną ilością figurek, plansz, mat i mnóstwa innych akcesoriów, takich jak elementy ukształtowania powierzchni, takich jak drzewa i inne Wh40K dał początek wielu innym rzeczom. Z gry bitewnej z zakresu science-fiction, a raczej na jej podstawie, powstała gra fabularna typu role-playing, nazywająca się po prostu Warhammer. W odróżnieniu od swojego bitewnego pierwowzoru jest to czyste fantasy, z tymi wszystkimi lubianymi w fantasy elementami świata przedstawionego jak elfy, krasnoludy, niziołki czy orki. Na bazie Warhammera (i mowa tu zarówno o wersji science-fiction, czyli o grze bitewnej, jak i o grze fabularnej) powstało również mnóstwo książek z uniwersum, które przedstawiają przygody bohaterów w znanych przez miłośników realiach świata przedstawionego.
Gry bitewne to coś więcej niż tylko gra - wielu graczy podkreśla, że sam moment gry, choć ważny, to nie jest najważniejszy w ich hobby. Wielu graczy podkreśla inną rzecz związaną z figurkowymi grami bitewnymi. A tą rzeczą są oczywiście figurki! Możliwość ich pieczołowitego malowania, szykowania mat i plansz do gry, by były jak najbardziej ciekawe i urozmaicone, to dla wielu jedna z najlepszych i najbardziej rozwijających rzeczy, które związane są z ich zainteresowaniami.
Można śmiało powiedzieć, że takie gry rozwijają nie tylko zamysł taktyczny, myślenie strategiczne i logiczne, ale również budują w nas solidny kapitał cierpliwości - wie doskonale o tym każdy, kto kiedykolwiek malował nie na takiej dużej przecież figurce elfa, krasnoluda lub orka źrenice za pomocą pędzla, którego grubość można śmiało porównać z grubością włosa. Pewne ręce i duża doza cierpliwości - każdy, kto zajmuje się i każdy kto chce zajmować się figurkami doskonale wie, jak ważne są to rzeczy.
Gry bitewne są hobby dość wymagającym - zarówno miejsca, bo wszystkich elementów mat bitewnych i figurek nie sposób pomieścić na małej przestrzeni, jak i finansowym. Warto jednak się tym zainteresować. Nieszablonowe hobby uczyni z nas prawdziwych taktyków. Pozwoli też na poznanie bardzo interesujących ludzi, którzy podzielą z nami naszą pasję. A przecież każdy świetnie wie o tym, że dzielenie wspólnych zainteresowań stanowi doskonały punkt wyjścia do zawiązania głębszych relacji z drugim człowiekiem. Rozwijajmy swoje pasje, rozwijajmy też swoje życie towarzyskie. To zdecydowanie lepsze zajęcie niż bezsensowne patrzenie w telewizor. I zdecydowanie bardziej pobudzające do myślenia.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 831
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 694
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1085
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1288
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 826
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 974
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 597
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 625
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 464
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 656
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 570
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 453
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 733
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 536
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 530
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska