Login lub e-mail Hasło   

Kinezyterapia - rehabilitacja ruchowa.

Medycyna tradycyjna coraz częściej sięga po nieformalne metody leczenia. W przypadku pacjentów po kontuzjach zaleca się terapię ruchem jak inaczej jest zwana rehabilitacja.
Wyświetlenia: 435 Zamieszczono 30/06/2015

Medycyna niekonwencjonalna wbrew temu co się powszechnie uważa to nie tylko zioła, akupresura, masaże manualne, ale też kinezyterapia. Holistyczna rehabilitacja czyli terapia ruchem obejmuje ćwiczenia fizyczne, dzięki którym można odnowić mięśnie, czy powrócić do pożądanej sprawności fizycznej.

Rehabilitacja jest szczególnie zalecana zwłaszcza pacjentom którzy zmagają się z bólem kręgosłupa czy to o podłożu urazowym czy pooperacyjnym. Kinezyterapia jest naturalnym etapem leczenia dla każdej osoby po rozmaitych kontuzjach kręgosłupa. Dzięki niej możliwy jest szybki powrót do sprawności. Nie ulega wątpliwości że taka forma leczenia winna być jednak przeprowadzana przez osoby kompetentne.

Profesjonalnie stosowana i nade wszystko pod okiem rehabilitanta o odpowiednich kwalifikacjach może chorym przynieść zadowalające efekty, odczuwalne przez dłuższy czas.

Kompleksowa rehabilitacja przybiera różne formy, ma także przeróżny zasięg terminowy, czy intensywność. Co ważne, kinezyterapia jest skuteczna tylko wówczas gdy jest stosowana regularnie, najlepiej codziennie, minimum 15 minut dziennie. Warto wykonywać ją według dokładnych instrukcji rehabilitanta, w odpowiednim stroju, i dysponując przyrządami gimnastycznymi – niezmiernie przydatne są wszelkiego typu gumy elastyczne, czy piłki rehabilitacyjne.

Bez wątpienia rehabilitacja stanowi skuteczne, bezpieczne jak również w stu procentach naturalne leczenie po konkretnej operacji, kontuzji, złamaniu lub urazie. Połączona z zabiegami fizjoterapeutycznymi, masażami oraz odpoczynkiem pomoże wrócić do pełnej sprawności fizycznej i zdrowia.

To dzięki rehabilitacji możemy odzyskać zdrowie oraz świetne samopoczucie. Z pewnością warto w szczególności pomyśleć o sprawdzonych terapeutach jak i ośrodkach wykonujących ją.
Nie da się ukryć że najlepiej wyposażone ośrodki są w większych miastach, takich jak Warszawa, Gdańsk, czy Kraków. Warto również rozważyć weekendowy wyjazd do centrum rehabilitacyjnego. Niejednokrotnie zapewniają one nie tylko specjalistyczną rehabilitację, ale też komfortowe warunki wypoczynkowe i rekreacyjne.

rehabilitacja kręgosłupa

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1328
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1183
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 734
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 615
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 777
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 807
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 744
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 839
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska