Login lub e-mail Hasło   

3 powody, dla których warto kupić ubezpieczenie mieszkania

Polacy przed zakupem polisy dla nieruchomości, mają sporo wątpliwości. Są jednak 3 powody, dla których warto kupić to ubezpieczenie.
Wyświetlenia: 502 Zamieszczono 02/07/2015

1. Cena ubezpieczenie jest niewspółmiernie niska do wartości szkód

Cena składki za ubezpieczenie domu lub mieszkania jest uzależniona od wielu różnych czynników. Ma na nią wpływ towarzystwo, rodzaj nieruchomości, jej właściciel, to czy kiedyś posiadał już polisę tego typu, z czego zbudowany jest dom, czy leży w pobliżu rzeki, itp. Jednak przeciętna wartość takiego ubezpieczenia, waha się w graniach 300 – 500 zł. Może się na pierwszy rzut oka wydawać, że to dużo. Wiedząc jednak, że przy zalaniu mieszkania koszty mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, a przy pożarze można stracić cały majątek, widzi się to już inaczej.

Warto też pamiętać, że nawet jeśli polisa w danym roku nie będzie potrzebna, to jej przedłużanie na kolejny okres, pozwoli na obniżenie ceny składki. Zasada jest podobna jak w przypadku ubezpieczeń samochodowych – im dłużej się jeździ bezszkodowo, tym mniej się płaci za nie płaci.

2. Spokój o swój majątek przez cały rok
Dom lub mieszkanie wraz z wyposażeniem, są często dobytkiem całego życia. Wypadków, które mogą sprawić, że przepadnie całość lub jego część, jest bardzo dużo. Począwszy od pożaru, poprzez zalania i kradzieże, a na powodziach kończąc. Nigdy nie wiadomo co może się stać i to właśnie ta niepewność często spędza sen z powiek. W okresie wakacyjnym, kiedy w dodatku często przebywa się poza domem nie tylko w czasie urlopów, ale też przy krótkich wypadach, np. nad wodę, ryzyko włamania wzrasta. Zakup ubezpieczenia nieruchomości skutecznie chroni cały dobytek i zapewnia wypłatę odszkodowania, które pozwoli na odkupienie zniszczonych lub utraconych rzeczy, a w razie potrzeby nawet na odbudowę całkowicie zniszczonego domu.


3. Polisy dodatkowe to spokój także w życiu prywatnym
Z zakupem ubezpieczenia domu lub mieszkania, często można powiązać także polisy, które zapewniają dodatkowe korzyści zarówno dla właściciela nieruchomości, jak i członków jego rodziny. Najczęstszymi dodatkami są assistance oraz OC w życiu prywatnym, Ubezpieczenie ASS to zazwyczaj pomoc specjalistów, których usługi są opłacana przez towarzystwo. Można zatem w razie potrzeby wezwać dekarza, ślusarza, czy też hydraulika. Niektóre towarzystwa proponują także pomoc informatyczną na wypadek uszkodzenia komputera.


OC w życiu prywatnym to z kolei ubezpieczenie, które zapewnia pokrycie przez towarzystwo zobowiązań finansowych, jaki będą ciążyć na osobie ubezpieczonej w związku z wyrządzenie przez nią szkód osobom trzecim. Mówiąc prostszym językiem – towarzystwo zajmie się wypłatą odszkodowań za szkody majątkowe i osobowe, które nieumyślnie wyrządzi się innym. Nie dotyczy to jednak tylko właściciela domu lub mieszkania, ale także członków jego rodziny. Zatem zbita szyba w oknie sąsiada, zarysowanie obcego samochodu rowerem, złamanie komuś ręki, nie będą zmartwieniem i obawą o konieczność zapłacenia odszkodowanie z własnej kieszeni.

Tego typu ubezpieczenia powinny być przede wszystkim kupowane z głową, aby potem nie żałować swego wyboru. Porównanie ofert, daje możliwość wyłapania różnic i podobieństw w poszczególnych polisach, a także sprawdzenia proponowanych cen. Stron poświęconych tej tematyce jest w internecie mnóstwo, np. dział omawiający ubezpieczenia majątkowe na rankomat.pl.

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2549
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75072
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648742
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15381
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21811
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40737
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17630
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13284
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53547
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22959
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18380
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23575
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Klarck,  17/09/2015

Witam jak szukałem ubezpieczenia OC dla samochodu to znalazłem taką porównywarkę oraz kalkulator na stronie http://mfind.pl . I takie pytanie czy wy na stronie macie takie opcje porównywania różnych ubezpieczeń mieszkaniowych czy nie bardzo ? Bo wolałbym znać oferty innych firm.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska