Login lub e-mail Hasło   

Zdrowe odżywianie – styl życia czy chwilowa moda?

Wzrost zainteresowania ogólnie mówiąc zdrowym stylem życia jest dość obserwowanym zjawiskiem od kilku sezonów.
Wyświetlenia: 544 Zamieszczono 02/07/2015

Na portalach społecznościowych cały czas powstają nowe profile, zachęcające do świadomego wybierania produktów spożywczych, czytania etykiet w czasie zakupów oraz mobilizujące do aktywności fizycznej. Co cieszy, a jednocześnie jest ciekawym zjawiskiem, będącym jeszcze nie tak dawno ewenementem, przynajmniej w naszym kraju – fanami takiego stylu życia są nie tylko kobiety, a coraz częściej mężczyźni.

Przez długi czas panowało przekonanie, że zdrowe odżywianie musi wiązać się z wyrzeczeniami, a każda dieta jest głodówką. Im więcej mówi się na ten temat w ostatnim czasie, tym rzadziej padają temu podobne hasła

Duży wpływ na zmianę świadomość Polaków, na pewno ma aktywność znanych trenerek Ewy Chodakowskiej czy Anny Lewandowskiej, które swoim zaangażowaniem motywują naszych rodaków do pojęcia walki. Bo nie oszukujmy się; początki zmian na lepsze nie są łatwe, zmieniając przyzwyczajenia całego życia, musimy zmierzyć się sami ze sobą. Ważne jednak, żeby się nie poddać, bo nagrodą za zwycięstwo w tej walce jest zdrowie, piękny wygląd i dobre samopoczucie.

Wiele osób przyznaje, że od czasu kiedy bardziej zwracają uwagę na swoją dietę, poznało smaki i produkty, które do tej pory były zupełnie nieznane. A im jest dieta bardziej zróżnicowana, im mniej monotonii w posiłkach, tym większa szansa na to, że zapach dobiegający z budki z fastfoodami, kiedy wracamy z pracy do domu, nie zachęci do zjedzenia takiej „przekąski”.
Z produktów, o których jeszcze niedawno, a pewnie część z nas nadal nie słyszała, powodzeniem cieszy się ostatnio między innymi są owoce Lucumy Purasana, które można kupić w postaci proszku. Lucuma jest bogactwem węglowodanów złożonych, czyli "paliwa dla organizmu", nadaje smaku i charakteru przeróżnym deserom, będących zdecydowanie lepszą alternatywą dla tych tradycyjnych.
Są też inne produkty, po które sięgamy coraz częściej, nasiona chia, młody jęczmień czy sproszkowany baobab. Wybór jest ogromny i wydaje się, że nowości, które warte są wypróbowania , pojawiają się bardzo często.

I tak, jak pojawiające się co jakiś czas „diety cud” żyją zazwyczaj krótko, tak prawidłowa, dobrze zbilansowana i skomponowana dieta powinna towarzyszyć nam każdego dnia. I chociaż wiele jeszcze w kwestii zdrowego stylu życia jest do zrobienia w naszym kraju, to można zauważyć znaczną zmianę w podejściu naszych rodaków do tego tematu. Jeśli w takim razie moda na bycie ”fit” trwa już tak długo, to spokojnie możemy nazwać ją stylem życia.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1527
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3131
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1269
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2539
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 578
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2431
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2018
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2035
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2022
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1041
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3460
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 843
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska