Login lub e-mail Hasło   

Euro w Grecji TAK czy NIE?

W dzisiejszym dniu wielu greków zadają sobie to pytanie ,w tej chwili mamy pierwsze wyniki , szczęśliwie Nie dla waluty euro .
Wyświetlenia: 713 Zamieszczono 05/07/2015
Czy Grecja powinna być w strefie euro ?w mojej opinii  i wielu innych logicznie myślących ludzi zdecydowanie NIE . Po pierwsze Grecja weszła do strefy euro podając fałszywe dane dotyczące ekonomii , przy drobnej pomocy Francji i dużej propagandzie Grecja otrzymała swoje euro .Kiedy przyjechałam do Grecji 10 lat temu była to" Kraina Mlekiem i Miodem Płynąca" nie znając języka ,zaczepiając się w restauracji przy krojeniu sałatek zarabiałam 40 euro + mogłam jeść i pic ile chce , ale oczywiście na czarno , tak tez przepracowałam 2 lata w kawiarni mieszczącej się w gmachu TB (odpowiednik naszego ZUS - u) oczywiście na czarno. Grecy maja taka swoja manie nie płacenia podatków za to jeszcze większy kompleks bycia Europejczykiem. Na dzień dzisiejszy Grecja podzieliła się 50 /50 dla  tak lub nie dla euro , dlaczego?. W 2010 roku kiedy to podpisała swój wyrok biorąc pożyczkę której odsetki przekraczały trzy krotnie PKB GRECJI , kto mógł podpisać taki wyrok na swój kraj ? ten kto tak naprawdę nie czół się grekiem .W 2010 roku premierem Grecji był Goergos Papandreu , wychowany w USA syn znanego polityka , biorąc pod uwagę fakt istnienia t.z "Listy Lagarde" (która nigdy nie została jawnie opublikowana ) według niektórych źródeł na szczycie listy górowała matka ówczesnego premiera z kwotą 500 miliardów euro ,wiec chyba wiadoma dlaczego Papandreu  podpisał kredyt na tak nie korzystnych dla Grecji warunkach.Dziś? trojka żąda od Grecji podatków które nie jest w stanie spłacić żadnymi siłami , jeśli euro będzie dalej waluta Grecji każda firma będzie musiała zapłacić 100 % zaliczki  podatku na rok następny (ha ..musze być pewien że będę żyć do następnego roku) , każda jedna firma mająca więcej niż 6 pracowników zapłaci 30 % więcej za każdego z nich , czyli jeśli na dzień dzisiejszy bezrobocie sięga prawie 40%, co będzie dalej? . Takim najstabilniejszym filarem greckiej ekonomii jest turystyka na dzień dzisiejszy hotele będą musiały zapłacić o 10 % podatku więcej , dla hoteli to jest   zabójstwo !!! jak mogą konkurować z hotelami w Francji czy Hiszpanii ? wielu turystów boi się wypoczywać w Grecji tego lata , ale ja myślę że nie ma takiej obawy dlatego ze bankomaty są przystosowane do tego aby każdy zagraniczny turysta mógł pobrać swoje pieniądze bez ograniczeń. Wiele hoteli w trosce o swoich klientów wystosowały tego typu powiadomienia jak hotel Bella Mare http://www.belmare.gr/corfu-offers.php .Wiem że w pierwszym roku będzie naprawdę ciężko , ale ma nadzieje że najstarsza waluta świata jest w stanie wyprowadzić Grecje z kryzysu.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1319
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1169
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 728
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 607
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 767
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 435
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 827
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 727
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Grecy zagłosowali na NIE.Rozmowy będą trwały a Poker jest aktualny wraz z amnestią dla greckich miliarderów z kontami w Szwajcarii,w USA,w Niemczech.

  sylwka  (www),  06/07/2015

@Marek Lipski: W sondażach przed referendum było 50na 50 z minimalną przewagą na NIE , nikt się nie spodziewał takiej przewagi , może dlatego że głosowali przede wszystkim młodzi ludzie . No dziś jedna zła wiadomość UE nigdy nie był na reke Janis Varufakis , odwołali go z funkcji ministra finansów ,a to jeden z najlepszych strategów finansowych swiata.

@sylwka: Pozdrawiam Grecję,której eksportu boi się EU i USA pomimo pseudo kryzysu.Grecja i jej armia jest potrzebna przeciw przebierańcom z ISIS. Cała nowa kadra polityczna miała w referendum wyjątkowe poparcie młodych,którzy wiedzą doskonale,że gra z 3 to tylko medialne manipulacje i przelewanie wirtualnej forsy. jak w kasyno. 3 wygrywa?W tym przypadku nie ma wyjścia. Podziwiam Greków i piękny kr ...  wyświetl więcej

  sylwka  (www),  06/07/2015

@Marek Lipski: Dokladnie tak, to ja dziękuję za uwagę i komentarz , a grecki to piękny język , jedyny w swoim rodzaju.

@sylwka: "grecki to piękny język , jedyny w swoim rodzaju" . ...oczywiście.Także jedzenie,gościnność,komunikatywność i tradycje rodzinne.Grecy mają wiele wspólnego z Włochami i z moją rodziną na Sycylii.Chciałem zamieszkać w Grecji ale moje plany uległy zmianom.Każdemu polecam Grecję zamiast Turcji,Hiszpanii....Całe szczęście że w Berlinie,kolonia grecka jest aktywna wraz z orginalnymi restauracja ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska