Login lub e-mail Hasło   

Precyzyjna temperatura gotowania - sekret płyty indukcyjnej Samsung Chef Collect

Odpowiednia temperatura smażenia mięs, ryb a nawet przygotowywania zup kremów ma ogromne znaczenie dla smaku i wyglądu dania.
Wyświetlenia: 397 Zamieszczono 17/07/2015

Dlatego tak ważna dla domowych pasjonatów kulinariów jest możliwość precyzyjnej regulacji temperatury – umożliwia to innowacyjna płyta indukcyjna Samsung Chef Collection. Dzięki technologii Virtual Flame, wystarczy jedno spojrzenie na urządzenie, żeby wiedzieć z jaką mocą pracuje dane pole grzewcze.

Tylko wtedy, gdy zagotujemy cukier i wodę w temperaturze 118° C uzyskamy syrop o idealnych proporcjach, doskonały do przygotowania pysznego kremu. Rybę w panierce trzeba natomiast smażyć w temperaturze 200° C – inaczej będzie zbyt sucha lub przesiąknięta tłuszczem. Jak przekonują najlepsi kucharze na świecie z Club des Chefs, to właśnie idealna temperatura gotowania jest kluczem do uzyskania potraw o zachwycającym smaku i wyglądzie. Dlatego razem z Samsung zaprojektowali nową płytę indukcyjną z linii Chef Collection, która zapewnia precyzyjne sterowanie mocą urządzenia.

W tradycyjnych płytach stosowane są tylko pozycje „włączone” i „wyłączone” oraz skala liczbowa odpowiadająca intensywności. Prowadzi to niekiedy do ustawienia zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperatury, przez co potrawa okazuje się niedogotowana lub rozgotowana. Użytkownik płyty Chef Collection może precyzyjnie ustawić moc pola jednym z 15 poziomów, co gwarantuje dużą precyzję regulacji i znakomite efekty w postaci smacznych potraw. W urządzeniu Samsung Chef Collection zastosowano technologię Virtual Flame, która informuje o natężeniu mocy pola grzewczego, ułatwiając precyzyjną kontrolę procesu gotowania. Wbudowane oświetlenie LED wyświetla wirtualne płomienie, dzięki czemu użytkownik od razu wie, czy jest ono uruchomione i z jaką mocą pracuje – można zatem gotować precyzyjniej.

Najważniejsze funkcje i udogodnienia płyty indukcyjnej Samsung Chef Collection:

• Zwiększanie lub zmniejszanie intensywności grzania odbywa się błyskawicznie, za dotknięciem palca.

• Do szybkiego i łatwego regulowania mocy poszczególnych stref na płycie służy magnetyczne pokrętło. Wystarczy wskazać strefę płyty i wyregulować jej moc ze znacznie większą precyzją niż w przypadku interfejsu dotykowego.

• Funkcja szybkiego grzania ogranicza czynności i czas potrzebny do rozpoczęcia gotowania poprzez błyskawiczne zapewnienie wysokiej temperatury. Pole grzewcze natychmiast rozgrzewa się do poziomu 15., po czym moc można stopniowo zmniejszać.

• Przycisk Keep Warm przydaje się, kiedy użytkownik przygotowuje równocześnie kilka potraw i chce utrzymać ciepło jednej z nich do czasu, aż pozostałe dania również będą gotowe. Utrzymywane w perfekcyjnej temperaturze danie nie rozgotuje się i będzie smakowało jak świeżo przyrządzone.

• Jeżeli trzeba nagle wyjść z kuchni i przerwać gotowanie, przycisk pauzy służy do natychmiastowego zmniejszenia temperatury pól grzewczych, aby zapobiec rozgotowaniu się potrawy w czasie nieobecności użytkownika.

Płyta NZ84J9770EK Samsung Chef Collection o szerokości 80 centymetrów, ze strefą Wide Flex, czyli dużym prostokątnym obszarem roboczym, doskonale sprawdza się przy jednoczesnym przygotowywaniu kilku potraw. Jest szeroka i wystarczająco duża, by pomieścić garnki i patelnie o różnych kształtach i rozmiarach, w tym naczynia o znacznej pojemności niezbędne przy gotowaniu obiadu dla dużej rodziny.

Dzięki precyzyjnej regulacji temperatury użytkownicy płyty Samsung Chef Collection mogą w pełni kontrolować gotowanie, którego efektem będą dania o wysokich walorach smakowych i estetycznych.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62141
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31813
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33295
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64463
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65793
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29833
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23958
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29289
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24521
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26829
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13098
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska