Login lub e-mail Hasło   

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Na hasło „przeprowadzka” większość z nas reaguje zniechęceniem i stresem. W naszych głowach rodzi się wizja raczej pesymistyczna: znowu trzeba będzie pakować cały sw...
Wyświetlenia: 414 Zamieszczono 03/08/2015
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Na hasło „przeprowadzka” większość z nas reaguje zniechęceniem i stresem. W naszych głowach rodzi się wizja raczej pesymistyczna: znowu trzeba będzie pakować cały swój dobytek do niezliczonej ilości kartonowych pudeł, połowa rzeczy zgubi się lub uszkodzi w czasie transportu, a rozpakowywanie i porządkowanie pozostałych w nowym mieszkaniu zajmie całe tygodnie.

Okazuje się jednak, że można ten proces przeżyć zupełnie bezboleśnie. Wystarczy wszystko dobrze zaplanować i wybrać odpowiednią ekipę od przeprowadzek.

Od czego zacząć? W pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w dużą ilość kartonowych pudeł, mocnych worków i folii do owijania mebli. Nie warto czekać z tym na ostatnią chwilę – w przeciwnym razie przyjdzie nam pakować rzeczy do reklamówek i walizek.

Do pakowania należy podejść z głową. Powinniśmy zacząć od jednego pomieszczenia i dopiero po spakowaniu wszystkich znajdujących się tam rzeczy przejść do kolejnego. Pudła wykorzystajmy do przewożenia książek, płyt, zastawy, sprzętów kuchennych czy różnych bibelotów. Do worków wkładajmy ubrania, pościel, zasłony, itp. Pamiętajmy, aby każdy karton dobrze opisać. Ułatwi to rozpakowywanie rzeczy w nowym miejscu.

Ciężkie rzeczy umieszczajmy w małych kartonach – ich przenoszenie nie będzie wymagało tak dużo wysiłku. Szkło i porcelanę zabezpieczmy folią bąbelkową lub gazetami. Pamiętajmy o umieszczeniu odpowiedniego oznaczenia na kartonach, w których się znajduje.

Przeprowadzka to idealna okazja do pozbycia się rzeczy, których od dawna nie używamy. Nie pakujmy do kartonów wszystkiego po kolei, zróbmy selekcję. Rzeczy, bez których z łatwością możemy się obejść oddajmy znajomym lub przekażmy osobom potrzebującym. Dzięki temu w nowym mieszkaniu łatwiej nam będzie utrzymać porządek.

Przed przeprowadzką odpowiednio przygotujmy nowy dom czy mieszkanie. Jeśli to możliwe, wysprzątajmy szafki, przykręćmy półki i wieszaki. Nie ma nic gorszego niż sprzątanie pomieszczeń zastawionych po brzegi pudłami i workami.

Wreszcie, skorzystajmy z usług firmy transportowej, zwłaszcza, jeśli razem z nami przeprowadzają się nasze meble i ciężkie sprzęty. Zaoszczędzimy w ten sposób bardzo dużo czasu – zamiast kilku kursów do nowego mieszkania wszystko uda nam się przewieźć za jednym razem. Dodatkowo ekipa od przeprowadzek zapakuje meble i pudła do samochodu i wypakuje je w nowym miejscu, a my będziemy mogli zachować siły i energię na porządkowanie rzeczy w nowym domu.

W wyborze odpowiedniej firmy specjalizującej się w przeprowadzkach pomoże serwis www.SzybkiFachowiec.pl , umożliwiający publikację zleceń i wyszukanie sprawdzonych fachowców działających w naszej najbliższej okolicy.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1321
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 745
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 982
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1055
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1025
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 427
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 562
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 543
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 857
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1374
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 408
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 467
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 623
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 970
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska