Login lub e-mail Hasło   

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

W dzisiejszych czasach z usług ekip sprzątających coraz częściej korzystają nie tylko firmy czy urzędy, ale również osoby prywatne, szukające fachowców, któ...
Wyświetlenia: 526 Zamieszczono 03/08/2015
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

W dzisiejszych czasach z usług ekip sprzątających coraz częściej korzystają nie tylko firmy czy urzędy, ale również osoby prywatne, szukające fachowców, którzy wyręczą ich w wykonywaniu codziennych domowych obowiązków. Rynek usług porządkowych rozrasta się w błyskawicznym tempie. Jednak mimo ogromnej konkurencji, mało która firma spełnia oczekiwania potencjalnego klienta. Na co zwrócić zatem uwagę, wybierając firmę sprzątającą?

Przede wszystkich warto kierować się pozytywnymi opiniami o fachowcach. Ich najbardziej sprawdzonym źródłem są znajomi lub zaprzyjaźnione firmy, które z usług porządkowych korzystają. Jeśli nie mamy kogo poprosić o polecenie sprawdzonego fachowca, możemy wesprzeć się opiniami na temat różnych firm, publikowanymi na forach internetowych czy portalach ogłoszeniowych. Dobrym pomysłem może być także zapoznanie się z referencjami i rekomendacjami, które firmy sprzątające publikują na swoich stronach internetowych (oczywiście jeśli wyglądają one wiarygodnie, np. są opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, itp.).

Odnośmy się z rezerwą do atrakcyjnych reklam i akcji promocyjnych. Bywa, że to właśnie firmy cierpiące na brak klientów najwięcej inwestują w marketing. Dobry fachowiec często reklamować się nie musi, ponieważ największą reklamą są dla niech pozytywne opinie zadowolonych klientów. Zanim wybierzemy firmę sprzątającą, sprawdźmy czy może pochwalić się wysoką jakością świadczonych usług.

Nie dajmy się przekonać niskim cenom. Jest to oczywiście istotne kryterium, jednak wybór najtańszej oferty na rynku nie zawsze się opłaca. Jeśli fachowiec nie sprosta naszym oczekiwaniom, stracimy tylko czas i pieniądze, po czym wrócimy do punktu wyjścia i ponownie będziemy musimy zająć się poszukiwaniem odpowiedniej ekipy sprzątającej.

Zapoznając się z ofertą firmy zwróćmy uwagę na sprzęt, jakim dysponuje, a także na ewentualne certyfikaty jakości, wyróżnienia, itp. Firmy, które inwestują w swój rozwój i ciągle wzbogacają ofertę świadczonych usług budzą większe zaufanie potencjalnych klientów.

Jeśli nie mamy czasu na przeglądanie dziesiątek stron internetowych w poszukiwaniu odpowiedniej ekipy sprzątającej, możemy skorzystać z portalu www.SzybkiFachowiec.pl, który gromadzi najważniejsze informacje o tego typu firmach w jednym miejscu. Wystarczy, że opublikujemy bezpłatne ogłoszenie na portalu i fachowcy z naszej najbliższej okolicy sami zaczną zgłaszać się do nas ze swoimi ofertami. W podjęciu decyzji pomogą nam opinie klientów, opublikowane na ich profilach.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 728
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1407
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1617
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1333
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1331
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1611
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 733
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 553
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 924
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska