Login lub e-mail Hasło   

Wyznaczamy sobie cel i ... co dalej?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.szkolenia.com/news/723/wyznac(...)o-dalej
W każdym przedsięwzięciu kluczowym elementem jest wyznaczony, jasny, zrozumiały i osiągalny cel. Aby go wyznaczyć nie rzadko trzeba poddać analizie sytuację i wybrać priorytety...
Wyświetlenia: 573 Zamieszczono 11/08/2015

W każdym przedsięwzięciu kluczowym elementem jest wyznaczony, jasny, zrozumiały i osiągalny cel.

Aby go wyznaczyć nie rzadko trzeba poddać analizie sytuację i wybrać priorytety dla celu nadrzędnego. Kiedy cel został już określony i ogłoszony należy przystąpić do skrupulatnego przygotowania harmonogramu działania. Wszelka aktywność winna zostać skupiona na celu, do którego realizacji dążymy.

Początkowo wesprzeć się warto celami podrzędnymi, do których dostosować należy cząstkowe działania. Następnie wszelkie określone działania zarówno te niezbędne dla osiągnięcia zamierzonych efektów jak i pożądane należy skoordynować w czasie, przestrzeni jak również dopracować względem spójności. Na tym etapie warto przeanalizować ponownie wady i zalety ów działalności na ile jest korzystna, czy dane działanie przyczyni się do osiągnięcia głównego celu.

Prócz technicznej strony organizacji przedsięwzięcia ważne jest też nastawienie, postawa psychologiczna. Od motywacji, własnego zaangażowania zależy powodzenie realizacji harmonogramu. Optymizm a jednocześnie dopuszczenie krytyki i kontrola postępów są niezbędne. Warto na wstępie założyć, iż się uda osiągnąć cel, a następnie dążyć do jego realizacji, niemniej trzeba mieć również świadomość ewentualnych niedociągnięć. Bardzo pomocna jest wówczas elastyczność działania, kiedy sytuacja awaryjna wymaga decyzji należy trzeźwo myśląc podjąć działanie, nie tonąc w smutku i przygnębieniu z niepowodzenia.

Samodyscyplina i samoorganizacja niezmiernie pomagają w osiągnięciu celu, dlatego warto zadbać o wiarę w siebie i swoje możliwości, a zarazem zmotywowanie się na określony cel. wszelkie działania winny być zdecydowane, odnotowane jako podjęte z określonym skutkiem. Pomoże to w ocenie planu realizacji, ewentualnym planie zmian, czy motywacji na podstawie pozytywnych postępów.


Serwis SZKOLENIA.COM

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 728
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1407
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1617
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1333
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1331
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1611
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 733
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 553
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 924
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  nse,  04/11/2015

Tak na marginesie :)
Wyznaczając cel nie można zapominać o wyznaczeniu prowadzącej do niego drogi i tego co przebycie tej drogi z nas zrobi :)

  nse,  04/11/2015

@Mariusz Kajstura: .. drogi minusatorze, na to że jestem zajebisty i zazdrość cię gryzie nic nie poradzę :DDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska