Login lub e-mail Hasło   

„Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” III edycja programu certyfikującego

Warszawa, 18 sierpnia 2015 r.– Dziś rozpoczyna się III edycja programu „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”.
Wyświetlenia: 491 Zamieszczono 18/08/2015

„Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” 
III edycja programu certyfikującego dla biur podróży w całej Polsce

 

Warszawa, 18 sierpnia 2015 r.– Dziś rozpoczyna się III edycja programu „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”, którego ideą jest zaangażowanie biur podróży w całej Polsce w informowanie turystów o zagrożeniu, jakie stanowią choroby tropikalne występujące w wielu rejonach świata oraz o dostępnych sposobach ich profilaktyki. W tym roku biura otrzymają możliwość poszerzenia oferty swoich witryn internetowych o nowe treści, a turystów czeka konkurs fotograficzny z nagrodami. Kampanię wspiera znana podróżniczka – Monika Witkowska.

 

Program „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” powstał, aby wyłonić biura, które wykazują się społeczną odpowiedzialnością w branży oraz zachęcić wszystkie inne do podnoszenia swoich kompetencji. Każde zgłoszone dotychczas biuro otrzymało komplet atrakcyjnych materiałów edukacyjnych przeznaczonych do dystrybucji wśród klientów, prestiżowy tytuł i certyfikat – „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”, a także zostało oficjalnie umieszczone w specjalnej zakładce poświęconej Programowi na stronie SzczepieniaDlaPodrozujacych.plDo Programu dołączyło blisko 400 biur podróży z całej Polski.

 

Co roku wielu Polaków udaje się w podróż do egzotycznych rejonów świata na wakacje, w podróż służbową lub w celach zarobkowych. Zakup wycieczki w biurze podróży to idealny moment, by odpowiedzialne i rzetelne biuro podróży poinformowało klienta o możliwych schorzeniach, sposobach ich profilaktyki oraz zarekomendowało wizytę w najbliższej placówce medycyny podróży.

 

- Polskich podróżników i turystów spotykam dosłownie wszędzie: w dżungli (nie tylko Amazonii, ale np. w Kongo czy na Papui), na pustyniach (zarówno słynnej Atacamie, ale też i w rzadko odwiedzanej Algierii), na egzotycznie brzmiących wyspach oraz w niecywilizowanych zupełnie wioskach, o których wydawałoby się, że nikt nie wie. Ze świadomością grożących nam w podróżach chorób jest jednak różnie - może dziwne, ale wciąż wiele osób żyje mitem, że cudownym panaceum przeciwko wszelkim przypadłościom jest po prostu łyk mocnego alkoholu, a najlepiej whisky – informuje Monika Witkowska, podróżniczka.

 

- Ja jak dotąd odwiedziłam ok. 180 krajów, w dużej mierze tropikalnych, i poza sensacjami żołądkowymi po jednej kolacji u marokańskich Berberów, a drugi raz - po nafaszerowaniu się smażonymi tarantulami i karaluchami w Kambodży, żadnych poważnych problemów zdrowotnych nie miałam. Jakkolwiek, o profilaktykę zdrowotną w podróżach staram się dbać, na bieżąco bezwzględnie pilnuję kwestii szczepień – dodaje.


Narzędzie, którym biura mogą się posługiwać w edukowaniu turystów to
strona www.szczepieniadlapodrozujacych.pl, która stanowi kompendium wiedzy na temat bezpiecznej egzotycznej podróży i cieszy się niesłabnącą popularnością, czego zasługą są wartościowe materiały merytoryczne na niej publikowane oraz szereg aplikacji umożliwiających m.in.: znalezienie najbliższej placówki medycyny podróży, sprawdzenie, jakie choroby występują w konkretnym kraju na świecie czy skierowanie indywidualnego zapytania do eksperta medycyny. Od maja 2014 roku działa również oficjalny fanpage projektu (facebook.com/szczepieniadlapodrozujacych), który został polubiony przez blisko 7 tysięcy fanów.

 

W ramach tegorocznej edycji programu, turystom będzie zaproponowany udział w konkursie fotograficznym, którego ideą jest szerzenie idei profilaktyki chorób tropikalnych przed podróżą. W angażowanie turystów będą także włączone biura, dla których efektywne promowanie prozdrowotnych postaw będzie stanowiło okazję do nawiązania bliższych relacji z Klientem, urozmaicenia swojej oferty, budowania i utrwalania pozytywnego wizerunku.

 

 „Biura podróży przyjazne zdrowiu turysty” to firmy odpowiedzialne społecznie, mające szanse na efektywne budowanie pozytywnego wizerunku, pozyskanie i utrwalenie zaufania klientów a także pozyskanie przychylności społeczności lokalnej.

 

***

O programie „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”

Ideą programu „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” jest nawiązanie współpracy
z biurami podróży w całej Polsce w celu efektywnego informowania turystów o zagrożeniu, jakie stanowią choroby tropikalne występujące w egzotycznych rejonach świata oraz o sposobach ich profilaktyki. Biura, które wzięły bezpłatny udział w I edycji Programu (kwiecień-lipiec 2013 r.) otrzymały tytuł i certyfikat „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” oraz zostały oznaczone w specjalnej zakładce na stronie SzczepieniaDlaPodrozujacych.pl  

 

Patronat nad Programem sprawują: Polski Związek Organizatorów Turystyki, Fundacja „Żyjmy zdrowo”, czasopismo Wiadomości Turystyczne, portal Medexpress.pl, serwis Tur-Info.pl oraz Travelbit.pl – Centrala Polskich Globtroterów.

 

Platformą komunikacyjną programu jest strona internetowaSzczepieniaDlaPodrozujacych.pl oraz fanpage www.facebook.com/szczepieniadlapodrozujacych

 

Program „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” jest organizowany przez firmę Solski BM Sp. z o.o. na zlecenie firmy Sanofi Pasteur Sp. z o.o.

 

Dalszych informacji udziela:

Wojciech Sobczak-Wojeński

Solski Burson-Marsteller, tel. 511 085 279, e-mail: wsobczak@solskibm.pl

Podobne artykuły


14
komentarze: 36 | wyświetlenia: 9410
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 875
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10042
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 15114
38
komentarze: 26 | wyświetlenia: 6382
37
komentarze: 12 | wyświetlenia: 60710
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19394
33
komentarze: 11 | wyświetlenia: 8719
31
komentarze: 24 | wyświetlenia: 8828
30
komentarze: 45 | wyświetlenia: 3518
29
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2977
28
komentarze: 34 | wyświetlenia: 2051
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5197
28
komentarze: 38 | wyświetlenia: 3659
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska