Login lub e-mail Hasło   

Odszkodowania za powikłania zdrowotne po szczepieniach? Pierwszy proces w POLSCE

NIE MILCZ - Napisz skargę w sprawie powikłań poszczepiennych u twojego dziecka.
Wyświetlenia: 817 Zamieszczono 24/08/2015

Państwo polskie zmusza rodziców do szczepienia swoich dzieci, jednak dotąd nie odpowiadało finansowo za powikłania zdrowotne wywołane zastrzykami. Sytuacja może jednak ulec zmianie. Rodzice z Gliwic próbowali uzyskać odszkodowanie za kłopoty zdrowotne swojej pociechy wywołane uodparnianiem. Gdy do porozumienia nie doszło sprawa trafiła przed sąd.

 Stołeczny sąd zdecydował się nie ujawniać personaliów, a nawet płci dziecka cierpiącego z powodu powikłań po szczepieniu. Wiadomo jedynie, że maluchowi będącemu dziś w wieku szkolnym podano szczepionkę kojarzoną, mającą uodpornić jego organizm na kilka chorób – wirusowe zapalenie wątroby typu B, błonicę, tężec oraz krztusiec. Dziecko miało powikłania po zastrzyku, dlatego rodzice postanowili walczyć o rekompensatę cierpień dziecka oraz swoich. Chcieli, by odpowiedzialność finansową poniosło Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek Biomed.

 Ponieważ do ugody między rodzicami a podmiotami nie doszło, gliwiczanie postanowili przed sądem zażądać odszkodowania wysokości 668 tysięcy złotych oraz renty z powodu dolegliwości, jakie pojawiły się u ich dziecka po zastosowaniu szczepionek zawierających rtęć.

 Gdy uda się dowieść, że kłopoty zdrowotne dziecka były wynikiem szczepienia to rodzice mają szanse otrzymać żądane odszkodowanie i to nawet w przypadku, gdyby cały proces uodparniania okazał być się zgodny z obowiązującymi standardami. Kary nie zapłaci producent szczepionki - jeśli okaże się, że powikłania są zgodne z prognozowanymi działaniami niepożądanymi.

         Na wyrok w sprawie czekają osoby zaangażowane w stowarzyszenie STOP NON. Zrzesza ono rodziców dzieci mających zdrowotne kłopoty po szczepieniach. Oficjalne uznanie uodparniania za powód kłopotów zdrowotnych ułatwi im walkę o szersze informowanie o możliwych powikłaniach. Ponadto może to także zmienić obecną sytuację, w której dzieci cierpiące z powodu poszczepieniowych komplikacji oraz ich rodzice muszą radzić sobie sami i czekać na rehabilitacje - jak w przypadku chorób nie będących skutkiem państwowego przymusu.

NIE MILCZ - Napisz skargę w sprawie powikłań poszczepiennych u twojego dziecka..

Prokuratura Rejonowa Warszawa - śródmieście Północ 7 marca 2014 r. w odpowiedzi na przesłaną skargę o następującej treści http://petycje.pl/9970 zawiadomiła Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków , w toku czynności związanych z nadzorem nad funkcjonowaniem systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych w Polsce, czym działano na szkodę interesu publicznego., tj. czyn o Art. 231 par. 1 KK.
 
Jeśli Twoje dziecko miało powikłania po szczepieniu, które zostały zignorowane przez lekarzy nie milcz, tylko doprowadź do zmian dla dobra twojego i wszystkich dzieci. PRZERWIJMY MILCZENIE!
 
1. Podpisz trzy petycje
http://petycje.pl/9970
http://petycje.iozn.pl/szczepienia/
http://petycje.pl/7000
 
2. Wyślij skargę o powikłaniach poszczepiennych do:
kancelaria@mz.gov.pl; nik@nik.gov.pl; skargi@pg.gov.pl; inspektorat@gis.gov.pl; istankiewicz@pzh.gov.pl; pzh@pzh.gov.pl
 
Oraz do wiadomości senatorów:
biurorawa@interia.pl; robert.mam@interia.pl; biurojmj@gmail.com; kslon@op.pl; w.skurkiewicz@wp.pl; pek.biuro@gmail.com; marek.martynowski@wp.pl; dyrektor@pajakandrzej.pl; senator.gorski@gmail.com; biuro.senatorskie@hotmail.com; janusz.wojciechowski@europarl.europa.eu
 
Do wiadomości STOP NOP: biuro@stopnop.pl
 
PRZYKŁADOWA TREŚĆ SKARGI:
 
(imię, nazwisko i adres nadawcy) .....................................
 
Ministerstwo Zdrowia,
ul. Miodowa 15
00-952 Warszawa
 
Prokuratura Generalna
ul. Rakowiecka 26/30
02-528 Warszawa
 
Najwyższa Izba Kontroli
Skr. poczt. P-14
00-950 Warszawa
 
Główny Inspektorat Sanitarny
ul. Targowa 65
03-729 Warszawa
 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny
ul. Chocimska 24
00-791 Warszawa
 
Iwona Paradowska-Stankiewicz
Konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny
ul. Chocimska 24
00-791 Warszawa
 
Skarga dotycząca ignorowania powikłań poszczepiennych i niedziałającego systemu NOP
 
Do:
Ministra Zdrowia, Prokuratora Generalnego, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli i innych instytucji i osób odpowiedzialnych za system szczepień w Polsce
 
Do wiadomości senatorów: Grzegorza Wojciechowskiego, Roberta Mamątowa, Jana Marii Jackowskiego, Krzysztofa Słonia, Wojciecha Skurkiewicza, Bogdana Pęka, Marka Martynowskiego, Andrzeja Pająka, Henryka Górskiego i Beaty Gosiewskiej.
 
Szanowni Państwo,
 
W nawiązaniu do Oświadczenia złożonego przez senatorów na 30. posiedzeniu Senatu w dniu 4 kwietnia 2013 r. skierowanego do Ministra Zdrowia, Prokuratora Generalnego oraz Prezesa Najwyższej Izby Kontroli dostępne na stronie http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/wojciechowski/3002.pdf , jako rodzice dziecka poszkodowanego przez szczepienia, chcemy poinformować opinię publiczną oraz instytucje państwowe o skali problemu nieprawidłowego funkcjonowania systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (w skrócie NOP) w Polsce.
 
Opis problemów zdrowotnych jakie wystąpiły u mojego dziecka po podaniu mu szczepionki:
 
(podać nazwę szczepionki, datę podania tej szczepionki dziecku, rodzaj problemów zdrowotnych oraz przybliżony czas wystąpienia objawów w odniesieniu do dnia zaszczepienia – ile godzin/dni od szczepienia)
 
Prosimy o informacje, jakie kroki prawne powinniśmy podjąć żeby problemy dziecka zostały zarejestrowane jako tzw. niepożądany odczyn poszczepienny i działania niepożądane szczepionki, aby osoba odpowiedzialna za nieprawidłową diagnozę i leczenie naszego dziecka poniosła konsekwencje prawne, oraz w jaki sposób ubiegać się skutecznie o odszkodowanie od osób i instytucji odpowiedzialnych za problemy zdrowotne, które wystąpiły u mojego dziecka w wyniku szczepienia. Oczekujemy również przekazania drogą urzędową skargi pozostałym instytucjom odpowiedzialnym za system szczepień w Polsce, oraz skutecznych działań, które pomogą wyjaśnić poruszone przez nas kwestie.
 
Jednocześnie informuję, że personel medyczny nigdy nie udzielił mi przed ani po szczepieniu dziecka, żadnych informacji dotyczących ryzyka szczepień i możliwości wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych innych niż opuchlizna czy gorączka, czym złamano nasze prawa konstytucyjne i prawa pacjenta ponieważ nie wyraziliśmy świadomej zgody na zabieg.
 
W związku z powyższym żądamy również wraz z osobami, które podpisały petycję na stronie http://petycje.pl/9970
 
1. Opracowania nowego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), włącznie z opracowaniem procedur gwarantujących opiekunom prawnym i dorosłym pacjentom pełny udział w tym procesie.
2. Utworzenia specjalnego funduszu odszkodowań dla osób dotkniętych trwałym uszczerbkiem zdrowia lub utratą bliskich wskutek wystąpienia NOP i powikłań poszczepiennych.
3. Utworzenia listy biegłych ekspertów – niezależnych od koncernów farmaceutycznych, w tym producentów szczepionek – na potrzeby wydawania opinii niezbędnych w toku spraw sądowych dotyczących powikłań poszczepiennych (z obowiązkiem złożenia oświadczenia o konflikcie interesów).
 
Popieram również postulat zniesienia przymusu szczepień wzorem kilkunastu europejskich państw.
 
Proszę o nie ujawnianie moich danych osobowych innym osobom, które biorą udział w pisaniu skarg.
 
Proszę o dołączenie mojego pisma do akt sprawy o sygnaturze 4 Ds 458/14 prowadzonej przez Prokuraturę Rejonową Warszawa - Śródmieście Północ.
 
Z poważaniem
Koniecznie zgłoś też działanie niepożądane szczepionki do urzędu żeby chronić dzieci! http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych
 
UWAGA!!!
Zadbaj też o zabezpieczenie dokumentacji medycznej, która może zostać sfałszowana lub nawet zaginąć. Bezzwłocznie zrób zdjęcia dokumentów, a następnie poproś pisemnie o kopie dokumentów we wszystkich placówkach w których było leczone dziecko. Tutaj wzór wniosku: https://www.facebook.com/notes/ogólnopolskie-stowarzyszenie-wiedzy-o-szczepieniach-stop-nop/wniosek-o-wydanie-dokumentacji-medycznej/626772037350228
 
Warto też złożyć skargę dotyczącą braku wywiązania się przez lekarza z obowiązku zgłoszenia NOP w sanepidzie w swoim miejscu zamieszkania: https://www.facebook.com/events/175624659245429/

Podobne artykuły


31
komentarze: 24 | wyświetlenia: 2775
6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3631
230
komentarze: 178 | wyświetlenia: 243300
21
komentarze: 33 | wyświetlenia: 5509
17
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1549
54
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7643
36
komentarze: 38 | wyświetlenia: 9433
33
komentarze: 26 | wyświetlenia: 7665
30
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3103
26
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2937
23
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1928
23
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1250
22
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2058
21
komentarze: 28 | wyświetlenia: 1558
20
komentarze: 14 | wyświetlenia: 3494
 
Autor
Dodał do zasobów: Marek Lipski
ArtykułBardzo trudno udowodnić, że zaszkodziła szczepionka. Taka szczepionka nie dodaje zdrowia, to raczej szkodzi /wszystkie leki maję działania uboczne, a wprowadzanie obcych substancji do krwiobiegu nie jest bez znaczenia na działanie organizmu/, oczywiście na przyszłość uodparnia na jakieś choroby, ale czy te, które naprawdę zagrażają na tym terytorium? Ale udowodnić, że szczepionka zaszkodziła, jest ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska