Login lub e-mail Hasło   

Spekulant okopuje się nad Wisłą?

Na prawo most, na lewo most, a dołem Wisła płynie, tu rośnie dom, tam rośnie dom z godziny na godzinę.
Wyświetlenia: 548 Zamieszczono 30/08/2015

The Goldman Sachs logo is displayed on a post above the floor of the New York Stock Exchange, in this September 11, 2013 file photograph. Goldman Sachs Group Inc's quarterly profit fell 2 percent as weak bond-trading volumes hit revenue in the Wall Street bank's biggest business. The fifth-largest U.S. bank by assets reported on October 17, 2013 a third-quarter profit of $1.43 billion, or $2.88 per share. This compared with a profit of $1.46 billion, or $2.85 per share, a year earlier. REUTERS/Lucas Jackson/Files (UNITED STATES - Tags: BUSINESS LOGO)

Akcja z osłabieniem złotego była doskonale przemyślana – nie bez powodu wcześniej Goldman Sachs zatrudnił u siebie Kazimierza Marcinkiewicza, świeżo odwołanego premiera RP. Marcinkiewicz nie był znowu żadnym wziętym bankowcem – prawdę mówiąc o bankach wiedział niewiele, bo zanim został premierem RP z namaszczenia PiS był nauczycielem fizyki i nie z finansami użerał się na co dzień, ale z nastolatkami. To właśnie najwyższe stanowisko zarządcze w państwie, które znalazło się na celowniku analityków z Goldman Sachs dało Marcinkiewiczowi szansę na pracę w pierwszej lidze instytucji finansowych. Jaki miał wpływ na spekulacje na złotówce? On sam zaprzeczał, że miał z tym cokolwiek wspólnego. Bezspornie jednak miał wiedzę, która pomogła bankowi podjąć szereg decyzji, po których – jak później oficjalnie poinformował dział prasowy Goldman Sachs – bank ‘zarobił dużo ponadto, co zakładał’.

Goldman Sachs jest również wymieniany, jako jednen z winnych kryzysowi w światowych finansach, który do dzisiaj odbija się czkawką w połowie świata.

Ale dzisiaj bank oświadcza, że w działach technologicznym i operacyjnym, które będą znajdować się w części w Warszawie, zatrudni w najbliższych trzech latach kilkaset osób. Dołączy w ten sposób do banków UBS i Credit Suisse, które również deklarują powiększenie centrów operacyjnych w związku z tanią i wykwalifikowaną siłą roboczą nad Wisłą. Po prostu tu pracownikom płaci się jedną trzecią tego, co np. w Niemczech.

– Dzięki tej strategicznej decyzji firma rozszerzy swoją obecność w Warszawie – wyjaśnia Adib Sisani, rzecznik Goldman Sachs na Europę Środkową i Wschodnią. – Będzie realizowana etapami w ciągu następnych trzech lat i w efekcie zatrudnionych zostanie kilkaset osób.

Działy technologiczne Goldman Sachs świadczą klientom usługi w takich dziedzinach jak sprzedaż, handel, bankowość, zarządzanie inwestycjami i analizy inwestycyjne. Oddziały te wspomagają też własne działania banku – prawne, dotyczące zgodności z przepisami i zarządzania zasobami ludzkimi.

Goldman Sachs ma swoje biuro w Warszawie od 2011 roku mieszczące między innymi mały oddział technologiczny.

GS to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Goldman Sachs został założony w 1869 r., jego główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku na dolnym Manhattanie. Bank działa jako doradca finansowy dla największych przedsiębiorstw, rządów i najbogatszych rodzin na świecie. Działa również jako bezpośredni dealer w kontaktach z Bankiem Federalnym w USA. To z tego banku wywodzą się amerykańscy politycy. I w nim kończą politycy ze Wschodniej Europy.

Podobne artykuły


7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 797
7
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1083
6
komentarze: 3 | wyświetlenia: 944
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 71801
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647486
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14734
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21261
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40249
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17205
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22256
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 52965
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 12977
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17867
 
Autor
Dodał do zasobów: Marek Lipski
Artykuł  Remter,  30/08/2015

Przybył swój do swojego po swoje...

@Remter:
Budujemy nowy dom,
Jeszcze jeden nowy dom,
Naszym przyszłym, lepszym dniom,
Warszawo!

Każdą pracę z nami mnóż,
Każdą pracę z nami dziel,
Bo to jest nasz wspólny cel,
Warszawo!

Od piwnicy aż po dach
Niech radośnie rośnie gmach
Naszym snom i twoim snom,
Warszawo!

Niech się mury pną do góry,

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska