Login lub e-mail Hasło   

Precz z partiokractwem!

Nie odczuwam specjalnej satysfakcji, pisząc teksty publicystyczne, zwłaszcza dotyczące polskiej polityki. Nie sposób jednak milczeć, gdy media głównego nurtu wszel...
Wyświetlenia: 511 Zamieszczono 02/09/2015

Nie odczuwam specjalnej satysfakcji, pisząc teksty publicystyczne, zwłaszcza dotyczące polskiej polityki. Nie sposób jednak milczeć, gdy media głównego nurtu wszelkiej maści starają się zohydzić jednomandatowe okręgi wyborcze.

Partie w Polsce stały się raczej przedsiębiorstwami zarządzanymi jednoosobowo. Lider ma głos decydujący w tworzeniu list wyborczych. Może wyciąć dobrego i uczciwego polityka, dbającego o dobro wyborców, ponieważ potrafi mówić własnym głosem, a nie tylko powtarzać słowa szefa partyjnego. Może przywieźć w teczce swojego pupila do okręgu, z którym kandydat nie ma żadnego związku. Nie ma problemu - facet z Wrocławia może wystartować z jedynki w Białymstoku, jeżeli taki jest kaprys ,lidera partyjnego. I nie ma tu znaczenia logo partii; taki mechanizm działa w PIS-ie, PO, podzielonej czy zjednoczonej lewicy czy innym PSL-u. Ten mechanizm jest chory, zły i prowadzi do licznych patologii.

Ja nie jestem bezkrytycznym zwolennikiem JOW-ów. System ten ma również swoje wady. Posiada jednak pewną zaletę, która w kontekście poprzedniego akapitu wydaje się niebagatelna. To wyborcy decydują o tym, kto ma ich reprezentować w parlamencie, a nie sztaby partyjne podporządkowane Kopacz, Kaczyńskiemu czy innemu Piechocińskiemu. Ja mam zwyczajnie dosyć głosowania na osoby wyznaczane w gabinetach warszawskich siedzib partyjnych. Dziś krótko! 

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1477
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1630
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1059
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1008
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 890
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 919
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 972
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 814
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 946
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 818
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  03/09/2015

Powinna rządzić Prawda i Sprawiedliwość. Władza pochodząca od Boga ma służyć.Ta uświadomiona odpowiedzialność onieśmiela i eliminuje ludzi uczciwych i mądrych z wyobrażnią dotyczacych skutków błednych ludzkich decyzji za które odpowiada się przed Bogiem. Dlatego rządzą, zamiast służyc, głupcy bez wyobrażni. Stanowione demokratycznie prawo walczy z człowiekiem, który pragnie się przebóstwić z powrotem na obraz i podobieństwo Jezusa.

@mojra: Ta Prawda i Sprawiedliwość ma tyle wspólnego z Bogiem, co Watykan. Mojra, krajem powinien rządzić, w naszej krytycznej sytuacji, rząd fachowców wybrany spośród ludzi prawych a nie partyjnych. Takich, którzy nie muszą się dorabiać na grabieży podatników i ludzi pracujących.

  mojra  (www),  04/09/2015

@Skalny Kwiat: Ludzie prawi z łaski Jezusa idą do nieba. Czyli módlmy się by kilku Jezus nam zwrócił!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska