Login lub e-mail Hasło   

Prawda nazywana różnie

Wszystkie religie wierzą w tę samą naczelną moc, która stworzyła Wszechświat i go utrzymuje - chociaż nazywają ją rożnie - chrześcijanie nazywają ją Słowem, Duchem święty...
Wyświetlenia: 577 Zamieszczono 07/09/2015

Wszystkie religie wierzą w tę samą naczelną moc,  która stworzyła Wszechświat i go utrzymuje - chociaż nazywają ją rożnie - chrześcijanie nazywają ją Słowem, Duchem świętym, antyczni filozofowie Logos - Platon, Pitagoras - muzyką sfer, Taoiści - Dao - Tao, muzułmanie Kalmą,"Kalam-i-Qadim, zoroastranie, - Sraoshą. sikhowie - Shabtem. nazywana Naad", "Akash Bani" i  "Sruti w Vedach, w Upaniszadach, Om, Aum - hindusi, buddyści, wyznawcy dżinizmu czy gdzie indziej Nam, Hukum.

Słyszalny nurt życia, który wibruje w całym Stworzeniu, który może być słyszany uchem wewnętrznym a jego światlo widziane wewnętrznym okiem.

Na podstawie badań ( np. prace Johna Davidsona "Ewangelia Jezusa..." czy wielotomowe  dzieło :  "A Treasury of Mystic Terms"  stworzone przez wielu badaczy )  wiadomo, że każdy mistyk nauczał o komunii z tą energią i mocą, wprowadzał swoich uczniów w wewnętrzny kontakt z nią, zwany chrztem czy inicjacją.

https://en.wikipedia.org/wiki/Shabda

"Model standardowy nie może uzasadnić w jaki sposób cząstki uzyskują swoją masę. Wszystko wydaje się być zrobione z wibracji ale brakuje rzeczy, która jest wibrująca. To tak jakby był niewidzialny tancerz, tańczący cień ukryty w balecie Wszechświata. Wszyscy inni tancerze od zawsze tańczyli wokół tego ukrytego tancerza. Obserwujemy choreografię tańca ale do tej pory nie mogliśmy zobaczyć tego tancerza."

"Logos oznacza również nieskrywaną prawdę. Ten kto zna Logos zna prawdę. W ludzkim świecie istnieje wiele warstw ukrycia gdyś Akasha została skotłowana w złożone struktury ukrywając źródło przed sobą. Jak w boskiej grze w chowanego, ukrywaliśmy się przez tysiące lat, ostatecznie całkowicie zapominając o grze.
Jakoś zapomnieliśmy, że jest coś do odnalezienia."

Gorąco polecam ten wspaniały film : https://www.youtube.com/watch?v=aXuTt7c3Jkg

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1316
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 980
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 743
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1054
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 557
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1023
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 767
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 425
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 541
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1371
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 402
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 621
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 460
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 965
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

... jeden huj ... pozdrawiam!

@gluptak: :-)

@kamil30: Chodzi mi Kamilu o to, że różne nazwy-pojęcia, mają różne procedury-pojęcia, by je spełniać, w imię życia w zgodzie ze społeczeństwem-pojęciem, które je wyznaje.

Jeden huj znaczy, że to wszystko jedno – zawsze musisz, przyjąć jedną z doktryn, żeby poczuć się dobrze – i nie ważne jaką. Doktryna biedaka zbierającego puszki na plaży – próżnością - niczym się nie wyróżnia od doktryn

...  wyświetl więcej

@gluptak: Podobno chodzi o to...aby nie wpaśc w bloto :-)

@kamil30: ... no tak ... pamiętaj! Jak pożyczasz oddawaj w terminie - z procentem!!! Twoje życie jest tyle warte ile warte jest błoto, którego unikasz. Im większy procent niebezpieczeństwa, tym dłużej trzeba potem prać swój wstyd, za nie dotrzymanie obietnic.

Dobrze, że jeszcze możesz pisać, bo wszystko inne już dawno nie jest Twoje. No ale i na Twoje myślenie przyjdzie czas ... gdy przestaniesz rozróżniać co jest prawdą, a co manipulacją. Zresztą ... jeden huj!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska