Login lub e-mail Hasło   

Święto plonów

„ Wszystkim rolnikom powiatu jarosławskiego przekazuję serdeczne podziękowania za pracę i tegoroczne plony. Uroczysta ceremonia, dożynkowy korowód oraz Jarmark Prod...
Wyświetlenia: 308 Zamieszczono 15/09/2015

 „Wszystkim rolnikom powiatu jarosławskiego przekazuję serdeczne podziękowania za pracę i tegoroczne plony. Uroczysta ceremonia, dożynkowy korowód oraz Jarmark Produktów Potraw Ziemi Jarosławskiej stanowią piękny wyraz dumy z tegorocznych zbiorów i troski o kulturowe dziedzictwo. Jest ono przecież jednym z wielkich bogactw Państwa powiatu. Zawsze podziwiałem głęboki szacunek, jakim mieszkańcy jarosławskich wsi otaczają nie tylko chleb, ale też dawne obyczaje i dzieła ludowej sztuki (…) Wszystkim mieszkańcom ziemi jarosławskiej składam życzenia wszelkiej pomyślności”-  takie słowa przekazał Prezydent RP Andrzej Duda w liście, który zainaugurował część oficjalną  Dożynek Powiatu Jarosławskiego 2015. Odbyły się one 6 września w Pruchniku.

Tradycyjnie rozpoczęto je od podziękowań za plony podczas Mszy św. sprawowanej przez ks. biskupa Adama Szala, który również poświęcił dożynkowe wieńce. Po nabożeństwie barwny korowód na czele ze Starostami Dożynek- panią Anną Zabój i panem Wiesławem Jamrozikiem ulicami miasteczka przeszedł na stadion.

Na miejscu głos zabrali gospodarze uroczystości- Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan i Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, którzy powitali wszystkich zaproszonych gości, reprezentacje poszczególnych gmin powiatu jarosławskiego, korowody dożynkowe oraz wszystkich mieszkańców powiatu jarosławskiego świętujących wspólne w Pruchniku.

Powiatowe święto plonów było bogate w atrakcje. Na scenie trwały występy zespołów z poszczególnych gmin, a na płycie stadionu odbyła się degustacja potraw regionalnych, zabawy, występy i pokazy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz domy pomocy społecznej. Można było też spróbować pierogów przygotowanych na miejscu przez gospodynie z Lokalnej Grupy Działania „Z tradycją w nowoczesność”. Dla najmłodszych uczestników dożynek organizatorzy przygotowali otwartą strefę zabaw.

Wieczorem można było zabawić się przy muzyce zespołu Magnetic.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1257
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1094
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 669
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 540
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 713
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1047
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 356
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 600
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 744
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 693
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 752
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska