Login lub e-mail Hasło   

Ślub i wesele w stylu rustykalnym.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/slub-i-wesele-w-sty(...)ym/400/
Współcześnie narzeczeni, który zamierzają wziąć ślub i urządzić przyjęcie weselne nie muszą się ograniczać, jeśli chodzi o motyw przewodni.
Wyświetlenia: 821 Zamieszczono 16/09/2015

Jeśli czegoś jeszcze nie ma, sami mogą to wymyślić, „zaprojektować”. Wszystko zależy bowiem od wyobraźni oraz oczywiście możliwości finansowych. Najczęściej wykorzystywanymi motywami są kwiaty, kolory, miasta, czy konkretne ozdoby, jak np. origami. Obecnie pary przygotowują również śluby z nieco oryginalniejszymi motywami jak pora roku, samochody, czy bal maskowy. W niniejszym artykule przedstawimy właśnie jeden z nowszych, młodszych motywów, a konkretnie ślub w stylu rustykalnym.

Ślub w tymże stylu wybierają te pary, którym podoba się folklor, którzy kochają naturę i starodawne klimaty w aranżacjach i stylizacjach. Jak zorganizować ślub i wesele w takim klimacie? O czym warto pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Jeśli chodzi o ślub w stylu rustykalnym to z pewnością wielu z nas może on się kojarzyć dosyć nieprzyjemnie. Nic bardziej mylnego. Prostota to jeden z elementów, który właśnie przemawia na korzyść tak organizowanego przyjęcia. Trzeba zdać sobie sprawę, że choć ozdoby, elementy wykorzystane na przyjęciu weselnym są może niezbyt wyszukane, to jednak wszystkie razem tworzą zgraną całość. Dzięki temu otrzymać można wrażenie sielskiej, beztroskiej atmosfery, a nawet bardzo romantycznej.

Ślub w stylu rustykalnym to przede wszystkim ozdoby. Można tu bowiem wykorzystać pieńki drzewa jako podesty, czy nawet podstawka na tort może być wykonana z drewna, menu na korze czy drewniane drogowskazy. Kolejnym elementem są kwiaty, które mogą być zebrane nawet z ogródka, jeśli komuś bardzo na tym zależy. Jednak i w kwiaciarni wykonają dla nas wiązanki, które będą się kojarzyły z wsią. Ponadto inne dodatki łatwo stworzyć wykorzystując ten motyw, np. winietki, które będą wykonane z odpowiednio wytłoczonego papieru, a litery na nich będą proste. Inspiracji do takiego ślubu można szukać dosłownie wszędzie, wystarczy uważnie obserwować. Jeśli chodzi o kolory to najlepiej skupić się na bieli, kremie, brązach, lekkich pomarańczach. Powinny dominować jasne, pastelowe kolory. Styl rustykalny to wszystko to, co stare – dzbanki ceramiczne, stare naczynia, kolorowe buteleczki, wiklinowe koszyki, lampy naftowe, a nawet kolorowe poduszki.

Chcąc urządzić wesele w stylu rustykalnym koniecznie należy wybrać odpowiednie do zorganizowania takiej imprezy miejsce. Zachowanie klimatu jest podstawą przy organizacji przyjęcia w tymże stylu. Idealnym lokum na wesele w stylu rustykalnym byłaby… stodoła. Tak, tak stodoła – obecnie wiele osób/firm oferuje specjalnie do tego przystosowane stodoły, które na przyjęcie weselne w opisywanym stylu nadają się idealnie. Jeżeli jednak w okolicy nie ma stodoły, którą moglibyście wynająć, można ją zastąpić drewnianą chatką, karczmą czy tradycyjnym dworkiem. Wesele w wiejskim stylu kojarzy się ciepłem domowym, bliskością natury, dlatego też miejsce, które wybierzecie powinno obfitować w piękną przyrodę i wyjątkowe widoki.

Zwieńczeniem całej uroczystości może być również sesja ślubna w stylu rustykalnym. Nie potrzeba w niej zbyt wielu rekwizytów. Sesję można wykonać nad jeziorem w drewnianej łódce. Fotografie wykonane na zielonej łące z bukietem polnych kwiatów to również bardzo ciekawy motyw, który podpowiada nam sama natura.

Najlepszym czasem na ślub w stylu rustykalnym jest okres letni bądź jesienny. Owoce tych pór roku można wykorzystać podczas ślubu i wesela w tym klimacie. Ponadto łatwiej będzie zorganizować całe przyjęcie, zdobyć dekoracje, motywy, które będą idealnie komponować się z całością.

Podobne artykuły


28
komentarze: 13 | wyświetlenia: 4134
18
komentarze: 17 | wyświetlenia: 4651
18
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1395
10
komentarze: 141 | wyświetlenia: 1456
31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8877
29
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2659
27
komentarze: 42 | wyświetlenia: 2405
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 53558
11
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1607
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 16019
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2130
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3508
18
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6474
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska