JustPaste.it

Płyta fundamentowa w domu zeroenergetycznym GREEN HOUSE

W dzisiejszych czasach płyta fundamentowa stanowi alternatywę dla tradycyjnych fundamentów, składających się z ław i ścian fundamentowych.

W dzisiejszych czasach płyta fundamentowa stanowi alternatywę dla tradycyjnych fundamentów, składających się z ław i ścian fundamentowych.

 

W dzisiejszych czasach płyta fundamentowa stanowi alternatywę dla tradycyjnych fundamentów, składających się z ław i ścian fundamentowych. Nowoczesna płyta fundamentowa znajduje coraz większe uznanie firm budowlanych i inwestorów, zapewniając komfort użytkowania i trwałości budynku.

Posadowienie domu na płycie fundamentowej jest tańsze oraz wskazane ze względu na energooszczędność oraz brak mostków termicznych.

Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego projektując zeroenergetyczny dom Green House zdecydowało się na wzniesienie obiektu na płycie fundamentowej głównie po to, aby uniknąć mostków termicznych.  Jest to możliwe dzięki konstrukcji płyty. Taki budynek jest praktycznie pozbawiony mostków termicznych od gleby, inaczej niż przy tradycyjnym fundamencie gdzie chłód przenika poprzez ławę fundamentową do środka obiektu.

Płyta fundamentowa może być stosowana w każdych warunkach, zarówno na gruntach dobrej nośności, a także na gruntach słabonośnych, nasypowych, podmokłych jak i wysadzinowych (glina) oraz na obszarach szkód górniczych.

 

910176c917d14ce1c689c41c9730c321.jpg

94f1c03250565b63c4f7f14c91dc6404.jpg

Jakie zatem korzyści uzyskamy dodatkowo wykonując płytę fundamentową?:

  • wykonanie jest szybsze i mniej W pracochłonne niż klasycznych fundamentów. Prace ziemne są tu ograniczone do minimum. Wystarczy, że "zdejmiemy" urodzajną warstwę ziemi o grubości około 30cm. Usuwamy również dodatkowo około 30cm ziemi poniżej aby w jej miejsce wprowadzić pospółkę- mieszaninę żwiru i piasku.
  • możliwość postawienia na niej ścian murowanych w dowolnym miejscu
  • wyeliminowanie bezwzględnego stosowania izolacji przeciwwilgociowej poziomej na ławie fundamentowej oraz izolacji pionowej ściany fundamentowej. Stosuje się tylko izolację poziomą pod ścianami parteru ale tylko pod ścianami zewnętrznymi.
  • zwiększona nośność konstrukcji zapobiega osiadaniu budynku i ogranicza odkształcenia fundamentu
  • płyta fundamentowa jest elementem monolitycznym, o wiele bardziej stabilnym niż projektowane obecnie ławy i ściany fundamentowe.
  • zyskujemy nie tylko fundament, ale także podłogę pierwszej kondygnacji budynku

 

Więcej informacji o budowie domu zeroenergetycznego GREEN HOUSE na stronie internetowej:www.domzeroenergetyczny.info/ oraz www.gcbp.pl

 

Partnerzy akcji: Art Bud, Dach System, Kosbud, Ground Term, Ziel-Bruk, Bud Pil, Efekt, Novodworski, Dekoral Professional, Bracik Tynki, Nikol ,Stolaris, Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego,Wioldar, Drewnochron

Partnerzy Medialni:  tubagorzowa.pl, gorzowianin.com, Artelis, Madom Nieruchomości, 4budowlani.pl,TRC Webdesign