Login lub e-mail Hasło   

Jak odnowić starą podłogę?

Osoby zamieszkujące nieremontowane mieszkania, bardzo często zastanawiają się w jaki sposób można odnowić podłogę, która się w nich znajduje.
Wyświetlenia: 488 Zamieszczono 05/10/2015

Sposobów na renowację lub zmianę podłóg jest wiele, jednak należy zastanowić się, jaki efekt chce się osiągnąć i jakie posiadamy fundusze, aby tego dokonać.

Najbardziej problematyczny parkiet

W wielu mieszkaniach nadal można zauważyć na podłodze pakiet. Był to najczęstszy materiał używany do wykończenia podłóg. Kiedy w mieszkaniu znajduje się pakiet można wykorzystać go na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest odnowienie starego parkietu, tak aby odzyskał on dawny blask. Aby tego dokonać należy decydować się na cyklinowanie, które odświeży parkiet. Trzeba być jednak przygotowanym na długą pracę oraz bałagan, który powstanie przy odnawianiu starej podłogi w ten sposób. Na parkiecie można położyć panele i na ten sposób decyduje się największa liczba osób. Jednak aby móc położyć panele na parkiecie należy wcześniej ocenić jego stan. Jeżeli parkiet jest w dobrym stanie będzie można bez problemu położyć panele bez konieczności jego demontażu. Kiedy parkiet jest w złym stanie nie obędzie się bez zerwania go. Ocena stanu parkietu jest zatem niezbędna, aby rozpocząć kolejne prace. Dzięki temu będzie wiadomo czy nie będzie potrzeby skracania drzwi, czy innych prac, które będą niezbędne do tego, aby móc w późniejszym czasie bez problemu korzystać z pomieszczeń w sposób komfortowy. Najmniej kosztowną formą odnowienia starej podłogi jest położenie na niej wykładziny. Warto jednak pamiętać, że należy wcześniej przygotować do niej podłoże. Jeżeli parkiet jest niekompletny należy najpierw go naprawić i podkleić w miejscach gdzie występuje taka potrzeba. Więcej o pracach remontowych można przeczytać na portalu http://budpartnerzy.pl gdzie znajdują się praktyczne porady i wskazówki, z których warto korzystać.

 

Podłoga z kafli

Kafelki położone na podłodze są bardziej problematyczne. Bardzo szybko się ścierają, widać na nich wiele zarysować, a także ubytki. Dlatego ich odnowienie czy odświeżenie jest czasami bardzo trudne. Jeżeli właściciele mieszkania zdecydują się na pozostawienie kafli w takiej formie, w jakiej się one znajdują można je pomalować. Do tego celu należy użyć specjalnych farb, które pozwalają na odświeżenie kafelek. Można również zdecydować się na przyklejenie folii, która zmieni wygląd kafelek. Najbardziej efektownym sposobem jest położenie na zniszczone kafelki nowych. W tym celu jednak należy wynieść wszystkie meble znajdujące się w pomieszczeniu i przygotować się na podwyższenie czy podcięcie drzwi, ponieważ wysokość podłoża znacznie się zwiększy.

 

Podłoga wykonana z paneli

Podłoga wykonana z paneli to obecnie najczęściej spotykamy sposób na aranżację wnętrza. Panele podłogowe są wykonywane z różnego materiału, w różnych kolorach, a także są dostępne w różnym przedziale cenowym. Ich popularność zwiększa również łatwy sposób ich położenia. Co jednak zrobić w przypadku zniszczenia paneli? Podłoga bardzo szybko się rysuje, widać na niej uszczerbki czy zalania. Wtedy należy zdecydować się na odświeżenie podłogi z paneli. Najczęstszym sposobem jest wymiana paneli na nowe. Jeżeli wcześniejsze są w dobrym stanie i nie trzeba wymieniać poszczególnych desek, warto zdecydować się na ułożenie nowych paneli na nich. Zwiększy to izolację, a nie dołoży osobie podejmującej się większej pracy. Na panele podłogowe, które warto odnowić można również położyć wykładzinę lub dywan. Można również spróbować innych rozwiązań, np. produktów, które pozwolą ukryć zarysowania i tym samym odświeżą podłogę niskim kosztem.

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2089
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 812
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1485
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1281
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 416
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 934
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 960
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 671
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 649
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 696
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 970
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1113
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 573
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 580
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska