Login lub e-mail Hasło   

Sztuka Feng-shui

Nowoczesne podejście do życia, jest związane ze wszystkimi jej aspektami a więc liczą się żywioły i energie.
Wyświetlenia: 725 Zamieszczono 25/10/2015

Ba - gua  Feng - shui


Nazwa ta pochodzi z Chin i oznacza w dosłownym przekładzie: "wiatr i woda". Sztukę feng - shui w Chinach zaczęto stosować około 3 tys. lat temu, do aranżacji przestrzeni wokół siebie. Szukano dobrych lokalizacji do budowy pałaców, budynków, urzędów i całych miast.

Sztuka feng-shui rozprzestrzeniła się w Europie na początku lat 90 - tych ubiegłego wieku. Obecnie służy ona jako język niewidzialnego świata, gdyż zajmuje się odczytywaniem żywiołów i energii. Wskazuje człowiekowi jak żyć w harmonii z naturą, zgodnie z osobistym feng-shui.

Data urodzenia nadaje kierunek rozwoju i wzrost świadomości, poprzez doświadczanie różnych aspektów żywiołów. Znając te zasady można sobie tak zharmonizować przestrzeń w domu, pracy czy w ogrodzie, aby być w zgodzie z najlepszymi swoimi aspektami życia.

Jestem konsultantem feng-shui i doświadczam jak działają wzrostowo energie na ludzi, którzy mają właściwie uporządkowane aspekty żywiołów. Proces niszczący zachodzi wtedy, kiedy człowiek nieświadomie wybiera dla siebie niekorzystne miejsca do pracy czy wypoczynku. Wówczas jest pod działaniem przepływu sił przeciwnych jego rozwojowi i szczęśliwemu życiu.

Świat niewidzialny dotyka każdego z nas, bez względu na to czy jest o tym przekonany czy ignoruje tę informację. Feng-shui pozwala zajrzeć do świata niewidzialnego, aby uporządkować przestrzeń wokół siebie. Nasze fizyczne ciała, zbudowane są z takich żywiołów jak: drzewo, ogień, ziemia, metal czy woda, które są takie same na zewnątrz.

Życie w harmonii z naturą, jest drogą do porządkowania przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej, czyli świata widzialnego i niewidzialnego w swoim istnieniu. Świat niewidzialny jest wielką tajemnicą dla większości ludzi i budzi niepotrzebny strach. Wystarczy wejść w strach, aby on zniknął.

Doświadczenie feng-shui pozwala oswoić się z tym tematem. Wnętrze człowieka czyli dusza, potrzebuje tej wiedzy a nie ignorancji czy strachu. Życie w zgodzie z naturą i harmonijnym przepływem energii w ciele i w przestrzeni wokół siebie, jest każdemu niezbędne.

Świat fizyczny jest nierozerwalnie związany ze światem niewidzialnym /duchowym/ i warto go poznać. Feng-shui pozwala oczyścić dom lub mieszkanie z pamięci przodków czy osób wcześniej zamieszkałych w tych miejscach, które zaburzają przestrzeń. Przeszłość ma miejsce w przeszłości a nie w teraźniejszości.

Teraźniejszość jest dla życia, a przeszłość to kierunek śmierci i wymiany. Dlatego ważne jest aby oczyścić swoją przestrzeń od wszelkich starych przedmiotów, śmieci i bałaganu. To martwa energia, zatrzymana w ruchu, która powoduje stagnację. Bałagan wskazuje na brak porządku w życiu danego człowieka.

Dla feng-shui ważne są poza tym piwnice, strychy, garaże, oraz usytuowanie drzwi wejściowych, łazienek, kuchni, biurek czy stołów. Każdy przedmiot czy kolor emanuje odpowiednią energią kształtu, która może mieć wpływ rozwojowy lub zatrzymać człowieka w miejscu.

Ruch jest konieczny, aby życie płynęło lekko i przyjemnie. Bez ruchu są ciężkie choroby, więzienia i śmierć. Wiatr i woda w naturze są uosobieniem ruchu i nadają życiu tempa. Za ich pomocą można poruszać aspekty, które tych żywiołów nie posiadają jak np.: ziemia. Harmonizowanie polega na wyrównywaniu energii wokół siebie. Wówczas następuje ruch i wszystko płynie według praw natury.

Zrozumienie feng-shui i oczyszczenie przestrzeni, zaczyna się od świadomości, że wszystko żyje i jest wypełnione energią, siłą życiową, duchem i inteligencją. Nasze ciała są żywe i domy też żyją oraz wszelki sprzęt techniczny. Wszędzie jest cząstka świadomości w różnej zasobności. Rzeczy są ożywiane poprzez świadomość.

Feng-shui jest drogą do porządkowania żywiołów i energii w swojej własnej przestrzeni. Architekci wnętrz, którzy znają zasady feng-shui, mają dziś wielkie dzieła do stworzenia dla ludzi. Moje praktyki z feng-shui mają na celu doprowadzenie człowieka do Dekodyki, gdzie likwiduje się stare programy informacyjne w umyśle i wprowadza na to miejsce nowe.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1225
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1008
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 675
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1096
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 923
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 664
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 484
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 966
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 377
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 919
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 366
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 783
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1284
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 589
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  25/10/2015

To tylko odprysk fałszywej religii ignorującej prawdę objawiona osobiście przez Boga Stwórcę wcielonego w Jezusa. Cała materia jest świadoma, przesycona informacja o tej prawdzie, bo wszystko jest Bogiem, Boskim Hologramem.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska