Login lub e-mail Hasło   

Rezerwacja noclegu – na co zwrócić uwagę?

Rezerwacja noclegu wydaje się być niezwykle prostą sprawą, ale w rzeczywistości taka nie jest, bo jak wybrać jedną, najlepszą ofertę spośród tysiąca różnych?
Wyświetlenia: 291 Zamieszczono 30/10/2015

Rezerwacja noclegu wydaje się być niezwykle prostą sprawą, ale w rzeczywistości taka nie jest, bo jak wybrać jedną, najlepszą ofertę spośród tysiąca różnych? Sprawy nie ułatwiają też sami właściciele lokali, którzy robią wszystko, by przekonać turystów, że ich usługi są najlepsze. Jak ułatwić sobie podjęcie decyzji? Trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które pozwolą wyselekcjonować te propozycje, które rzeczywiście trafiają w nasze gusta i spełniają nasze potrzeby.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić to sprecyzować, czego oczekujemy od lokalu i jakie standardy odpowiadałyby nam najbardziej. To zawęzi obszar poszukiwań i pozwoli odrzucić kilka/kilkanaście ofert już na samym wstępie. W dalszej kolejności powinniśmy określić budżet, który możemy przeznaczyć na wynajęcie pokoju i sprawdzić ceny za skorzystanie z usługi. Można to bardzo szybko zrobić używając internetowych porównywarek cenowych.

Następnie trzeba skupić się na sprawdzeniu lokalizacji hotelu. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że w hotelach znajdujących się w centrum miasta ceny będą wyższe niż w tych położonych na obrzeżach miasta, niemniej jednak zatrzymując się w nich można zaoszczędzić sporo czasu, który należałoby przeznaczyć na dotarcie do wybranych miejsc. Warto jeszcze dodać, że zdjęcia zamieszczone na stronie mogą znacznie odbiegać od rzeczywistości, więc lepiej wpisać adres hotelu w Google Street View i zobaczyć budynek na zdjęciach satelitarnych. Niestety, ale opisy obiektu również mogą nie odzwierciedlać jego prawdziwego stanu, więc lepiej obejrzeć go i jego okolicę przy pomocy wyżej wspomnianej aplikacji.

Poza tym, jeśli będziesz podróżować po mieście samochodem, to zorientuj się czy przy lokalu znajduje się parking, na którym będziesz mógł go pozostawić. Dopytaj również o rozmiar pokoju oraz o to, czy cena obejmuje wyżywienie. Doskonałym źródłem informacji na temat jakości oferowanej obsługi są opinie innych osób, więc koniecznie czytaj komentarze i oceny wystawione przez podróżnych, którzy kiedyś nocowali w wybranym przez Ciebie hotelu. Nie zapomnij również dokładnie zapoznać się z regulaminem lokalu i dopytać telefonicznie lub mailowo o wszystkie inne interesujące się kwestie np. dodatkowo płatne opcje.

 Informacje do napisania tekstu zostały pozyskane od apart hotel w Warszawie – Residence St. Andrews Palace.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1784
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1043
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1327
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1013
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1206
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 698
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 552
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 951
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1229
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1110
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 578
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 803
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1067
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 904
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska