Login lub e-mail Hasło   

Akupunktura odchudza?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://drpokrywka.pl/porozmawiajmy-o-aku(...)rze.pdf
Nakłuwanie skóry igłami odchudza? W dużym uproszczeniu - tak może się stać.
Wyświetlenia: 341 Zamieszczono 13/11/2015

Zjawisko chudnięcia w ten sposób ma oczywiście głębszy wymiar, bowiem wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Mowa tu o akupunkturze, która jest metodą terapeutyczną stosowaną w leczeniu wielu dolegliwości, w tym, jak się okazuje, również otyłości. 

Czym jest akupunktura

Akupunktura jest metodą leczniczą wywodząca się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Współcześnie jednak coraz częściej sięga się po nią nie tylko wówczas, gdy konwencjonalne metody zawodzą, ale również jako pierwszy krok w leczeniu. Istotą leczenia akupunkturą jest doprowadzenie do wyrównania wewnętrznego przepływu energii. To właśnie jego zaburzenia, jak wierzyli starożytni Chińczycy, są przyczyną powstawania chorób. Terapia polega na nakłuwaniu ciała za pomocą igieł akupunkturowych w odpowiednich miejscach, które leżą wzdłuż przebiegu tzw. meridianów, czyli naturalnych kanałów energetycznych.

 Akupunktura a odchudzanie

Odchudzanie za pomocą akupunktury ma za zadanie nie tylko pomoc w pozbyciu się zbędnych kilogramów, ale również zapobieganie powstawaniu takich chorób jak cukrzyca czy miażdżyca. 

Za pomocą specjalnych igieł akupunkturowych ciało stymulowane jest w ściśle określonych punktach, dzięki czemu poprawia się metabolizm, większa się ukrwienie tkanek oraz zwiększa ilość spalanych kalorii. Ponadto akupunktura zmniejsza stres, co również korzystnie wpływa na sylwetkę pacjenta. 

Efekty takiej terapii nie są jednakowe u każdego pacjenta, gdyż składa się na nie wiele czynników. U jednych osób spadek wagi nastąpił wówczas, gdy akupunktura była połączona również z odpowiednim żywieniem oraz regularnym wysiłkiem fizycznym, czyli zadziałała stymulująco, pomagając uzyskać lepsze efekty diety oraz sportu, natomiast u innych szybko nastąpiło zmniejszenie apetytu, zwłaszcza na słodycze.

Wyniki badań nie wskazują jednoznacznie, iż akupunktura działa odchudzająco. Jednak wiele z nich pokazało, iż stosowanie terapii za pomocą igieł akupunkturowych dało pozytywne efekty w postaci zmniejszenia wagi oraz poprawy podstawowych parametrów organizmu.

Warto pamiętać, iż akupunktura nie jest cudownym lekiem na otyłość, lecz wsparciem w walce ze zbędnymi kilogramami, obok diety oraz ćwiczeń fizycznych. 

Nie pozostaje zatem nic innego, jak wypróbować tę metodę dosłownie na własnej skórze.

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1716
17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1822
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1126
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1053
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 973
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 972
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 692
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1038
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 889
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 585
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 421
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 602
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska