Login lub e-mail Hasło   

Do przemyślenia

zanim zaczniemy się kłócić
Wyświetlenia: 1.187 Zamieszczono 21/11/2015

Jest bezgranicznie potężna. Nie zna uczuć ani emocji. Nie wie czym jest miłość, ale obca jej jest nienawiść. Sprawiedliwości mogłaby się od niej uczyć Temida. Nie lekceważy żadnego przeciwnika. Jest równie dobrze przygotowana do walki z komarem, słoniem jak i potężną gwiazdą. Wygrywa przez nokaut ze wszystkimi, choć  nie zawsze w pierwszej rundzie. Budzi lęk i przerażenie. Przychodzi z reguły niespodziewanie zadając ból i cierpienie. Jest wszechobecna, bezwzględna i niesłychanie profesjonalna. Krążą pogłoski, że tylko raz doznała porażki. Przegrała z człowiekiem. Nazywano go Chrystusem. Ona nigdy tego nie potwierdziła, ale  też nie zaprzeczyła. Jest symbolem końca i kresu, ale istnieją podejrzenia, że również początku.  W jej obecności książę błazna jest wart. Nikt jej nie lubi, ale budzi respekt i szacunek. W swoim życiu możesz być jednego pewien. Spotkania z nią.

To nie jest mój tekst. Znalazłem go w moim prywatnym archiwum. Ma kilka dekad. Nie pamiętam źródła, ani autora. Wtedy gdy go pisałem nie wiedziałem, ale teraz jestem przekonany, że nie znajdę lepszej definicji w żadnej encyklopedii.

Z punktu widzenia kosmosu jesteśmy jedynie ożywioną nicościa trwającą krócej niż mgnienie oka.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1436
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1099
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 799
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1054
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 366
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 476
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1116
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 854
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 645
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 659
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1002
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 448
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1469
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 707
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  21/11/2015

Ale jesteśmy. :)

  Noemi*,  21/11/2015

Nasza kultura uznaje śmierć za największe zło. Wychowani w tej tradycji postrzegamy śmierć jako najstraszniejszy moment ludzkiego życia, umieranie kojarzy się z bólem i cierpieniem. Za wszelką cenę staramy się opóźnić jej nadejście, a największe cierpienie przeżywamy, gdy odchodzi od nas ktoś bliski. Śmierć ukochanych jest też trochę śmiercią nas samych, coś w nas umiera. Żyjemy, ale nic nie jest tak, jak było przedtem, już nie jesteśmy tacy sami. Czas tych ran nie leczy...

Czy ktoś wie jak można usunąć swoje konto na tym portalu?

Poprosiłem o to kilka dni temu przez formularz "Kontakt" i jak dotąd nie otrzymałem żadnej odpowiedzi... :-(((

  Noemi*,  21/11/2015

@mowcaumarlych: W tym momencie wypada zacytować A.Dantego "Porzućcie wszelką nadzieję Wy, którzy tu wchodzicie". Admin na ten portal od dawna nie zagląda (tak sądzę) :-)

  Henear,  21/11/2015

@Noemi*: Coś jak opuszczona planeta, klimatycznie.
Taka sytuacja stwarza spore możliwości do eksperymentowania
Eioba jak KK nie mógłby się chwalić tyloma "wiernymi" jeśli usuwałby ich z rejestrów na życzenie.

@Noemi*: To przykre. Mam nadzieję, że nic złego się zarządzającemu nie stało...

Chyba czas wizyt o 6 rano służb chroniących prawomyślność jeszcze nie nadszedł ? :-O

@Henear: @mowcaumarłych: Panowie jeśli ktoś zapuka do drzwi o 6 rano, każdy prawdziwy chrześcijanin/patriota powinien się cieszyć, gdy odwiedza go ktoś potrzebujący ewangelizacji. Kiedy pukają do naszych drzwi, nie wolno nam zmarnować szansy. Znacie powiedzenie "Gość w dom, Bóg w dom"? :-)

@_serpico_: Dzięki za sugestie. Nie wiem co to znaczy "aż tak zależy"? Usuwanie konta to podstawowe prawo każdego użytkownika, tak jak klienta w banku, firmie itd, itp.

Właściciele serwisów nie robią żadnej łaski, kiedy usuwają konto, tylko spełniają swój obowiązek. W szanujących się, profesjonalnych, dobrze zorganizowanych serwisach użytkownik ma możliwość samodzielnego, łatwego i szybkie

...  wyświetl więcej

@Noemi*: Te ciemne siły akurat nic wspólnego z Bogiem nie mają, mimo że pewnie wielu z tej prymitywnej dziczy, która się teraz dorwała do władzy, a takie mylne wyobrażenie.

Teraz wystarczy obserwować jak sami wpadają we własne sidła.

@_serpico_: Tak, pisze fajnie, cykl o Enderze był świetny, o Alvinie też niezły.

Niestety pewne wypowiedzi, chyba na temat geopolityki o ile pamiętam, zupełnie go w moich oczach pogrążyły. Poza tym jest mormonem, czyli członkiem kolejnego sekciarskiego odłamu masońskiej mafii, która ma wiele ludzkiej krwi na rękach...

  mojra  (www),  22/11/2015

Umiera gąsienica, a z niej rodzi się, dzięki wierze i łasce zbawienia motyl, albo ćma, bojącą się Bożej Światłości i Miłości!

  Henear,  22/11/2015

@mojra: Ćma spala się w ogniu, to motyl tkwi w nieświadomości

świetny opis!
Po przeczytaniu pierwszych trzech linijek już się domyślałem o czym mowa :-)
Też dodam do rekomendowanych - warto zapisać i zapamiętać bo faktycznie, nie spotkałem tak oddanego i głębokiego opisu śmierci

  lewi,  24/11/2015

Prawda o śmierci uwalnia od strachu. Człowiek najbardziej boi się rzeczy które są mu obce.

@lewi: dobrze powiedzianeDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska