Login lub e-mail Hasło   

Jak wybrać matę edukacyjną

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://donoj.pl/_blog/8-Jak_wybrac_mate_(...)na.html
Szukasz maty edukacyjnej dla Twojego dziecka, ale nie wiesz jaką wybrać? W takim wypadku tej to artykuł właśnie dla Ciebie. Tutaj poznasz zalety mat edukacyjnych.
Wyświetlenia: 532 Zamieszczono 22/11/2015

Jak wybrać matę edukacyjną

Co to są maty edukacyjneMaty edukacyjne dla niemowląt to zabawki edukacyjne, które mogą zastąpić kojec (jest bardziej poręczna) lub leżaczek, dlatego że dają większą swobodę dziecku. Maty rozbudzają u dzieci ciekawość świata i znacząco wpływają na rozwój zmysłów dzieci takich jak wzrok, słuch i dotyk. Maty edukacyjne są przeznaczone dla dzieci w pierwszym roku życia, a nawet dłużej. Dziecko trzymiesięczne fascynuje się różnokolorowymi zabawkami zawieszonymi na pałąkach nad jego głową, a starsze dzieci wyciągają rączki ku wiszącym pluszakom. Gdy aktualnie wykorzystywane zabawki znudzą się, zawsze można je wymienić na inne. Mata jest również dobrym miejscem do nauki raczkowania.Zalety mat edukacyjnychNa rynku znajduje się wiele różnych mat edukacyjnych różniących się wymiarami, kolorami, materiałem, z jakiego są zrobione jak i ceną. Niektóre maty posiadają na bokach zaczepy, które po złożeniu umożliwiają stworzenie zabezpieczającego płotka. Niektóre modele mogą być złożone w postać tunelu do raczkowania. W innych natomiast są umieszczane dodatkowe wyposażenia takie jak lusterka lub pianinka. Mogą być również umieszczone pozytywki, które są synchronizowane z migającymi światłami oraz inne elementy interaktywne. Na pałąkach mogą być zawieszone różnokolorowe zabawki takie jak: misie, grzechotki, elementy szeleszczące, pozytywki i piszczałki. W momencie, gdy dziecko naciśnie niektóre z nich można usłyszeć różne melodyjki, które wpływają na rozwój zmysłu słuchu dziecka. Mata edukacyjna wraz z innymi zabawkami dla niemowląt może służyć, jako domowe miejsce rozrywki. Dla dziecka, które jeszcze nie chodzi samodzielnie jest to zachęcenie do aktywności manualnej i motorycznej dzięki różnokolorowych elementom, które można dotknąć lub złapać, a lusterka umieszczone w niektórych modelach poprawiają zmysł wzroku dziecka. Ważną cechą mat edukacyjnych jest ich pomoc w rozwoju psychoruchowego dziecka. Kolejną ważną funkcją jest ochrona dziecka dzięki wykonaniu ich z miękkich poduszek.Poniżej przedstawiam jedną z popularniejszych mat edukacyjnych

Mata_edukacyjna_pianinko

Na co warto zwrócić uwagę kupując matę edukacyjną.Rodzicie podczas wyboru maty edukacyjnej kierują się różnymi kryteriami. Dla niektórych liczy się kolorystyka materiału, z jakiego mata jest wykonana, a dla innych głównym kryterium jest cena. Pamiętajcie jednak, że warto również zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:  • - Wielkość maty edukacyjnej – mata powinna być tak dobrana, aby dziecko miało na tyle dużo miejsca by swobodnie zmienić pozycję i się na niej obracać. Brzegi maty powinny być wykończone poduszką lub mieć lekko podwinięte brzegi, które nie pozwolą dziecku wypaść poza obszar maty.

  • - Rodzaj zabawek doczepianych – warto zwrócić uwagę na możliwość wymiany zabawek lub całych pałąków. Ważnym elementem jest również ich kolorystyka, im bardziej zróżnicowane tym lepiej, ponieważ małe dziecko szybko nudzi się jednymi i tymi samymi zabawkami. Do najbardziej popularnych zabawek nalezą: grzechotki, piszczałki i gryzaki.

  • - Dodatki świetlne i dźwiękowe – dzieci nie lubią nachalnych i monotonnych melodii. Światła również nie powinny być zbyt intensywne.

  • - Sposób montowania maty – jeśli chcemy podróżować z matą edukacyjną powinniśmy zwrócić uwagę na jej sposób montowania i demontowania. Niektóre modele posiadają specjalne uchwyty umożliwiające ich łatwe przenoszenie.

  • - Wykorzystany materiał – najlepszymi matami są takie, które zostały uszyte z różnych skrawków materiałów. Różne faktury stymulują i wspomagają rozwój zmysłu dotyku dziecka. Mata powinna również dać się prać i czyścić oraz powinna być materiałem izolującym dziecko od zimnej podłogi.

Jeżeli zależy Wam na rozwoju poznawczym i motorycznym Waszego dziecka to zakup maty edukacyjnej to jeden z lepszych wyborów.

Opracowanie: Donoj.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1784
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1709
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1123
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 969
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1048
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 968
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1037
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 688
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 884
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 413
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 572
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 881
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 577
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska