Login lub e-mail Hasło   

Odbiór mieszkania od dewelopera

Kupując mieszkanie od dewelopera, przyszli mieszkańcy w większości wybierają mieszkanie w stanie surowym. Rzadziej decydują się na mieszkanie, które wykończone jest pod klucz.
Wyświetlenia: 442 Zamieszczono 23/11/2015

Rzadziej decydują się na mieszkanie, które wykończone jest pod klucz. Stan surowy daje przede wszystkim duże możliwości przy późniejszej dekoracji wnętrza.. Mieszkanie można w całości samodzielnie wyremontować, zgodnie z własnymi potrzebami i gustem. Odbiór mieszkania w stanie surowym obniża również jego cenę  przy zakupie.

Decydując się na kupno mieszkania w stanie surowym, trzeba pamiętać o właściwym odbiorze nieruchomości. Osoby, które chcą być w pełni zadowolone z mieszkania, powinny na jego odbiór zgłosić się z firmą remontową, która będzie w późniejszym czasie wykańczała mieszkanie lub inspektorem budowlanym. Można również zdecydować się na samodzielny odbiór mieszkania, trzeba jednak pamiętać, aby wszystkie elementy sprawdzać bardzo skrupulatnie. Najlepiej, aby odbiór mieszkania odbył się w dzień, przy naturalnym świetle. Wcześniej należy jednak zapoznać się ze wszystkimi normami budowlanymi, prawem budowlanym, a także informacjami, które zawarte są w umowie kupna nieruchomości. W ten sposób osoba sprawdzająca wykończenie mieszkania będzie wiedziała, na co zwrócić szczególną uwagę.

Zjawiając się na odbiór mieszkania, warto zabrać ze sobą najważniejsze przedmioty, którzy przydadzą się podczas pracy. Będzie to miarka, która pozwoli zmierzyć odległości i długości ścian, poziomica, kątownik, metalowa listwa czy latarka, które pozwoli dojrzeć wszystkie mankamenty mieszkania w ciemności.

Podstawowa wiedza

Odbierając mieszkanie od dewelopera, trzeba posiadać wiedzę na temat projektu mieszkania. W ten sposób podczas pierwszych prac związanych z pomiarami właściciel w łatwy sposób przekona się, czy mieszkanie zostało wybudowane zgodnie z umową. Trzeba jednak pamiętać o dopuszczalnym marginesie błędu, który zapisany jest w umowie. Sprawdzając długości ścian i pomieszczeń, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wnęki, które znajdują się w mieszkaniu. Kiedy okaże się, że brakuje w nich kilku centymetrów, koszty związane z wyposażeniem wnętrza czy aranżacją mieszkania znacznie wzrosną.

Sprawdź całe mieszkanie

W mieszkaniu najważniejsze są ściany i podłogi. Nie należy o tym zapominać podczas odbioru mieszkania. Dzięki przedmiotom, które właściciel zabierze ze sobą, będzie mógł w łatwy sposób sprawdzić, czy ściany w mieszkaniu są proste i czy zostały wybudowane pod równym kątem. Warto również mieć na uwadze tynki, które zostały położone. Jeżeli mają zgrubienia lub niewłaściwą strukturę, można wnioskować o ich poprawienie. Bardzo ważne są również podłogi, które w mieszkaniu nie tylko powinny być równo wylane, ale przede wszystkim położone pod właściwym kątem. Dotyczy to nie tylko podłóg w mieszkaniu, ale również na tarasie czy balkonie. Tam powinny być zrobione w taki sposób, aby z łatwością odprowadzały wodę.

Przy odbiorze mieszkania trzeba zwrócić uwagę również na drzwi i okna. Te pierwsze powinny być wstawione zgodnie ze standardami. Sprawdźmy czy drzwi prawidłowo się otwierają oraz zamykają, a także to, czy samoczynnie mogą się zamykać pod odpowiednim kątem.

W przypadku okien należy sprawdzić, czy zostały prawidłowo osadzone, a także wystarczająco dobrze ocieplone, pamiętając o tym, że wpłynie to przede wszystkim na szczelność okien, która w mieszkaniu jest bardzo ważna.

Decydując się na samodzielny odbiór mieszkania od dewelopera, należy zwrócić uwagę na instalację elektryczną i gniazdka elektryczne (w szczególności na prawidłowe ich ulokowanie). Warto poświęcić chwilę, aby sprawdzić, czy w mieszkaniu jest prąd we wszystkich pomieszczeniach.

Jeżeli przy odbiorze mieszkania, właściciel zauważy niezgodność oraz odstępstwo od umowy, może wnioskować o odstąpienie od umowy, zwrócenie części kosztów lub naprawdę wyznaczonych elementów przez dewelopera. Jeśli szukacie ekipy remontowej lub inspektora budowlanego, którym można powierzyć odbiór mieszkania od dewelopera zajrzyjcie na portal http://budpartnerzy.pl.

Podobne artykuły


14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 286
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 827
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 887
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 894
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 655
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1328
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 704
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1590
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1501
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 348
11
komentarze: 165 | wyświetlenia: 277
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 930
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 839
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 794
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 668
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska