JustPaste.it

Czy można pić wodę prosto z kranu? Czy to zdrowe?

Postęp cywilizacji przyniósł wiele dobrego, ale niestety wywołał także kilka złych konsekwencji. Już minęły czasy kiedy można było wychylić szklankę wody napełnioną w kuchni.

Postęp cywilizacji przyniósł wiele dobrego, ale niestety wywołał także kilka złych konsekwencji. Już minęły czasy kiedy można było wychylić szklankę wody napełnioną w kuchni.

 

Takie działania nie są pochwalane przez lekarzy. Jednakże, istnieją urządzenia i aparatury, dzięki którym samodzielnie w domu jesteśmy w stanie poprawić jakość wody z kranu na tyle, by nadawała się do picia. To nie tylko inwestycja w zdrowie, ale i oszczędność na wodzie mineralnej, którą niemal codziennie taszczymy do domu. Aby zmienić tę sytuację i ją naprawić, należy zainwestować w filtry wody. To właśnie filtry wody zajmują się oczyszczaniem  wody i poprawiają jej walory smakowe.

To samo zadanie wykonuje odwrócona osmoza

723222192fc05d83e463ad22ad067c5f.jpg

Schemat działania odwróconej osmozy

Redukcja szkodliwych soli to główne działanie którym zajmuje się odwrócona osmoza. Ale to nie koniec kompetencji tego procesu. Dzięki cienkiej membranie którą wykorzystuje odwrócona osmoza, wszelkie bakterie i niechciane związki zostają po stronie wody surowej. Dzięki temu otrzymywana woda jest smaczna i gotowa do picia. 

Dezynfekcja wody jest obecnie koniecznością

Jest to nieuniknione gdy mieszkamy w dużym mieście. Do wody bowiem przedostają się niebezpieczne związki chemiczne, które w niekoniecznie dużym stężeniu mogą narobić spustoszenia w naszym organizmie. Po za tym dezynfekcja wody musi objąć swoim zasięgiem nie tylko wodę używaną w celach spożywczych, ale także tę użytkowaną w przemyśle i np. w basenach kąpielowych. Często stosowane chlorowanie, ozonowanie, użycie promieniowania ultrafioletowego, dozowanie srebra to także dezynfekcja wody. Metody są różne, dobierane odpowiednio do potrzeb, uwzględniając parametry danego miejsca, lub przeznaczenia oczyszczanej wody. Z podobnych metod korzysta także każda galwanizernia.  Aby galwanizernia cieszyła się dużą skutecznością i prawidłowym funkcjonowaniem woda z której korzysta musi być oczyszczona. Chromowanie czy niklowanie wymaga precyzji i jak najlepszych składników, dlatego galwanizernie muszą nabywać wysokiej jakości sprzęty do oczyszczania wody. Węgiel kokosowy, który zaliczany jest do węgla aktywnego doskonale spełnia to zadanie. Główną zaletą jaka cechuje węgiel kokosowy jest fakt że ma on dużą powierzchnię w przeliczeniu na jednostkę masy, w wyniku czego jest bardzo wydajny. Do kolejnych zalet zalicza się także to, że węgiel kokosowy jest jednym z najlepszych absorbentów związków chemicznych.