Login lub e-mail Hasło   

Magda

Magda pochodziła z bardzo tradycyjnej i religijnej rodziny. Zawsze cicha, spokojna i uczynna. Chodziła wraz z moim dzieckiem(82 rok) do jednego liceum, tylko do innej klasy. Jej...
Wyświetlenia: 1.366 Zamieszczono 03/12/2015

Magda pochodziła z bardzo tradycyjnej i religijnej rodziny. Zawsze cicha, spokojna i uczynna. Chodziła wraz z moim dzieckiem(82 rok) do jednego liceum, tylko do innej klasy. Jej rodzice jak i liczne rodzeństwo( 8 osób) zawsze w niedziele w kościele, zawsze do komunii.
Po maturze moje dziecko wyjechało do stolicy, a Magda rozpoczęła edukację w naszym mieście - czyli  na miejscu.
Chodziliśmy do tego samego kościoła, wiec widziałam ją z chłopakiem i jej ojciec jako nasz znajomy oświadczył, że Magda wychodzi za mąż, a drugim roku pobrali się(moje dziecko dopiero po skończeniu studiów).
Mogłam podziwiać jak po roku czasu Magdy brzuszek się powiększa. Urodziła synka, wzięła dziekankę, nie udało jej się po roku wrócić na uczelnię, gdyż... zaszła w kolejną ciąże. Ja przestałam chodzić do "wspólnego" kościoła i jakoś straciłam wiedzę na temat Magdy.
Będąc na rutynowej wizycie w przychodni usłyszałam rozmowę o... dziewczynie co powiesiła się na poręczy schodów swojego domu.
Tak mimowolnie zaczęłam się przysłuchiwać rozmowie i po opisie sytuacji  przeszły nie ciarki, ze to ..to musi chodzić o Magdę. Musiałam włączyć się do rozmowy i prawda okazała się brutalna. Magda po trzecim dziecku dostała depresji poporodowej, nie wychodziła z łóżka, cały czas płakała, nie radziła sobie z obowiązkami. Jej matka nieustannie była przy niej, pomagała przy wnukach, jednak nie nocowała.
Trzy dni temu po odejściu matki Magda wstała, wzięła pasek od szlafroku i ...powiesiła się na poręczy swoich schodów. Pogotowie i policję zawiadomiła sąsiadka, gdyż dzieci mocno płakały a drzwi były zamknięte.
Lekarz z pogotowia mógł stwierdzić niestety tylko zgon.
33 lata, troje dzieci i...niespełnione życie oraz marzenia. Pochodziła z rodziny, gdzie środki antykoncepcyjne to - grzech! obowiązki i codzienność przerwała brutalnie  tak młode życie.
Jej matka miała więcej siły i chyba wiary, że całe życie stała przy garach i ...była w ciąży. Ona tego nie dała rady udźwignąć.
Wiem, wartości religijne, tradycja są ważne, ale też ważne jest każde życie! nie można poddawać się tylko reprodukcji bo to prowadzi donikąd.
Trzeba wszystko wypośrodkować, nikt nam nie jest w stanie pomóc, jeżeli sami nie będziemy w stanie przyjąć jakiekolwiek pomocy.
Wiara nie może być ślepa, każdy musi racjonalnie podchodzić do życia i codzienności, bo ani kościół, ani ksiądz nie wychowa za nas nowego życia, a tylko my sami będziemy borykać się z problemem.

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3020
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1128
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3387
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2724
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3785
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2146
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2221
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2168
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 904
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 640
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1687
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2111
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Trebor,  03/12/2015

Czego tak naprawdę dotyczy artykuł?
Do namawiania by stosować jednak środki antykoncepcyjne jeśli mamy słabą wiarę i brak poczucia odpowiedzialności?
Czy może do pogłębiania wiary by była z każdym dniem coraz silniejsza?
Czy artykuł jest wezwaniem do poparcia wszelakiej antykoncepcji i ewentualnie metody in-vitro czy wręcz przeciwnie?

Moich pytań proszę nie odbierać ja

...  wyświetl więcej

  Kitek,  03/12/2015

@Trebor: Ty? Tylko i wyłącznie kościelnie. Tak będzie lepiej dla Ciebie. Będziesz zbawiony!

  zzosia,  03/12/2015

Najsmutniejsze jest to, że Ci co głoszą tę wiarę, to tylko głoszą..... ale jej nie przestrzegają. Wiara ludziom jest potrzebna, ma im pomagać a nie ciągle zastraszać.

  Trebor,  03/12/2015

@zzosia: zastrasza ksiądz z ambony. wiara nie zastrasza i straszna sama w sobie nie jest. Niestety wykorzystywana jest przez ludzi dla ich własnych celów - i to jest straszne

  zzosia,  03/12/2015

@Trebor: ... tak, ogólnikowo napisałam....

  *Karo*  (www),  03/12/2015

tego,że ślepa wiara może zabić, ale to moje zdanie...

  *Karo*  (www),  03/12/2015

@*Karo*: też, tak uważam

  zzosia,  03/12/2015

@*Karo*: Każde zaślepienie ogranicza człowieka, ogranicza samodzielne myślenie, poznawanie, poszerzanie horyzontów wiedzy. Co nie wyklucza przyjęcia, przestrzegania ogólnoludzkiego kodeksu etyki. Są to dwie różne, odrębne sprawy.

  gluptak,  03/12/2015

Ślepa wiara kontra … rozwaga i ostrożność życiowa, czyli kroczenie ciekną linią równowagi przez życie – pomiędzy „dobrym” i „złym”. To taka postawa „nie wychylania się” ponad to co jest normą. Picie nie szkodzi jeśli jest umiarkowane, seks jest nieszkodliwy w ramach rozsądku, palenie w niewielkich ilościach – mniej szkodzi. Ale … nawet woda i chleb jedzony w nadmiarze może zaszkodzić.

Kroc

...  wyświetl więcej

  *Karo*  (www),  03/12/2015

@gluptak: masz 200% racji!!!!!!!!!!

  Kitek,  03/12/2015

Każda religia jest prawdą! Każda religia jest kłamstwem! A wszystko to jest prawdą i dlatego ważny jest umiar. Ale kto to wie? Kiedy napisałem na ten temat kilka artykułów niewiele osób je przeczytało. Każdy mówi, że jego wiara to jego sprawa i najlepiej się do tego nie wtrącać. Znajoma powiedziała mi kiedyś: chcesz mieć wrogów to rozmawiaj o wierze. Cóż – dla wierzących jest ona niepodważalną prawdą, a przy obecnym rządzie może nastąpić jej eskalacja.

  eugen,  05/12/2015

Zrozumieć kobietę może tylko kobieta . Mężczyznę zrozumie tylko mężczyzna.
Anglia - średniowiecze Prawo stanowi Król w odniesieniu do majątku, kradzieży i przestępstw.
Kościół stanowi prawo w odniesieniu do prokreacji i "życia" duchowego.
Czy się coś dotąd zmieniło?

W sumie artykuł prawie dobry, prawie prawdziwy, prawie..., jednak bardzo płytki pokazujący jakimi marnymi jesteśmy obserwatorami, myślicielami, sędziami.
Podane jednostronne fakty: była sobie jakaś Magda która chodziła do kościoła, pochodziła z wielodzietnej rodziny, przyjmowała codziennie komunię, wyszła wcześnie za mąż, ciąża goniła ciążę, potem przyszła depresja poporodowa, pod ręka znal ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska