Login lub e-mail Hasło   

Miesiączka

To nie żaden szowinistyczny tekst ...
Wyświetlenia: 1.419 Zamieszczono 10/12/2015

"Menstruacja, miesiączka (ang. menstrual period, łac. menses); krwawienie miesięczne – fizjologiczne zjawisko polegające na cyklicznym złuszczaniu się nabłonka macicy (endometrium) pod wpływem charakterystycznych zmian stężenia hormonów płciowych (estrogenów i progesteronu), wynikających z układów wzajemnych sprzężeń zwrotnych między gonadami, przednim płatem przysadki mózgowej i podwzgórzem.

Pełen przebieg zmian hormonalnych, wraz z wynikającą z tego przebudową endometrium, przeobrażeniami środowiska pochwy, zmianą stanu gruczołów piersiowych, temperatury ciała, wpływu wegetatywnego układu nerwowego, układu krążenia, nastroju psychicznego i innych funkcji organizmu nazywamy cyklem miesięcznym."

Definicja pochodzi z: https://pl.wikipedia.org/wiki/Menstruacja

_____________________________

Od 5 lat Polska co miesiąc znajduje się w podobnym stanie. Jest swego rodzaju KOBIETĄ a dolegliwość opisywana powyżej dotyka masy ludzkich istnień.

Jeśli jeszcze nie wiesz o czym mowa, podpowiem - MIESIĄCZKA SMOLEŃSKA

Pewnego miesiąca dnia dziesiątego lat temu 5 doszło do niewyobrażalnej tragedii. Owa tragedia z czasem stała się bronią jądrową rażącą rzesze ludzi. Fenomen tej broni polega na tym, że w odróżnieniu od innych pocisków, jej rażenie NIE MALEJE wraz z rozchodzeniem się w ośrodku.

Tragedia ta - co też jest fenomenem - stała się niesłychaną radością również dla rzeszy ludzi. Radość ta wynikała z faktu, że nagle ludzie zainteresowali się biografią wielu poległych, zyskaliśmy nowego Króla za życia niedocenianego i jeszcze więcej ludzi zaczęło zwracać uwagę na religijny symbol jakim jest krzyż.

____________________________

Od 5 lat każdego dziesiątego dnia miesiąca polski naród przechodzi miesiączkę.
Temu zjawisku towarzyszą takie objawy jak:

- frustracja
- złość
- nadpobudliwość
- agresja
- bóle kolan

Jak to ma się do przytaczanej wyżej definicji?

"krwawienie miesięczne" - krew leje się strumieniami podczas każdej miesiączki narodowej. Jak nie bójki to odrapane kolana
i pozagryzane języki.

"fizjologiczne zjawisko polegające na cyklicznym złuszczaniu się nabłonka" - a czym jest tutaj naród jak nie właśnie takim złuszczanym się, rozwarstwionym nabłonkiem?

___________________________

I z całym szacunkiem dla naszych Pań - o ile kobiety sobie z tym jakoś radzą (choć w większości razem z kobietami cierpią mężczyźni) o tyle podczas miesiączkowania smoleńskiego, nie ma sprawdzonego sposobu, jak z tego wyjść.

Tampon, podpaska, wkładka i wata z pewnością nie pomogą - ani żadne leki przeciwbólowe.

Można jedynie mieć nadzieję, że menopauza szybko nastąpi.

Krzyżem wielkim chcą krew tamować
I głupoty do głów narodowi pompować

lecz krzyż ostre ma zakończenia
I powoduje silniejsze krwawienia

___________________________

W tym miesiącu miesiączkę dodatkowo bardziej boleśnie odczują sami wojskowi, co stwarza swego rodzaju większe zagrożenie dla kraju:

http://www.tvn24.pl/w-miesiecznicach-smolenskich-bedzie-obecna-wojskowa-asysta-honorowa,601726,s.html

Do dzisiaj, wojsko asystowało w ważnych uroczystościach i głównie w przypadku dni ustawowo świątecznych.

Warto zastanowić się przy tym, czy aby właśnie teraz nie powinniśmy wyjść z pracy do domu, wyjść ze szkoły czy uczelni. Bo kto by w święta pracował?

Na zakończenie doskonale sprawdzi się powiedzenie
"Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło"

Podobne artykuły


14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1141
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1260
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 899
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 848
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 987
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 765
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 471
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 728
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 859
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 828
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1256
8
komentarze: 102 | wyświetlenia: 232
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 189
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Odnosząc się do fizjologicznych skutków miesiączki, mających na celu, przygotowanie pewnych narządów do powstania nowego życia, mam nadzieję ze tego typu miesiączki jak ta smoleńska przestaną nas dzielić i frustrować (zespół przedmiesiączkowy) a spowodują że zaczniemy sobie zdawać sprawę jak nas wszyscy wokół rolują.
Zacznę od ostatnich wydarzeń. W związku z zamachami w Paryżu USA zaostrzaj ...  wyświetl więcej

@SlaRyb: podziały były zawsze tylko dzielący się zmieniali ;-)
Dymanie było zawsze, tylko czasem mniej a czasem bardziej jawne.
Korzyści z dymania też były - czasem większe czasem mniejsze

  Hamilton,  10/12/2015

@SlaRyb: gdzie i kto ci zabija to poczucie polskości, odrębności kulturowej i patriotyzmu? Miesięcznice smoleńskie?

  Hamilton,  10/12/2015

Każdego 10 powinna być ogłaszana żałoba narodowa, obowiązkowy post i zakaz handlu. Tak z rzeczywistej tragedii robi się jaja i kpiny.

  Trebor,  10/12/2015

@Hamilton Starszy: chyba najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że tą tragedie zbudował jego (zmarłego) własny brat i koledzy z pracy

  Hamilton,  10/12/2015

@Trebor: z tragedii i własnego brata można zrobić kabaret i łazić z nim po ulicach. Wszystko dla władzy.

@Hamilton Starszy: i w imię miłości i wiary w Zeusa Chrystusa

  SlaRyb,  10/12/2015

@Trebor: Właściwie trzeba by było uzmysłowić sobie, że to my Polacy byliśmy w większości przypadków dymani, Wydymano nas w 1683 roku za Jana Sobieskiego, Wydymano nas za Napoleona, (w przenośni i dosłownie), wydymano w czasie II Wojny Światowej. dalej Konferencja Jałtańska, upadek komunizmu. Jeżeli z dymania otrzymuje się jakieś korzyści to jest delikatnie mówiąc prostytucja, jeżeli tylko ból i kr ...  wyświetl więcej

@SlaRyb: zacznij od siebie. Nie miałem i nie mam zwyczaju wykonywać poleceń i rozkazów.

@SlaRyb: "Właściwie trzeba by było uzmysłowić sobie, że to my Polacy byliśmy w większości przypadków dymani" - sami dymaliśmy innych i wszelkie sprawy mieczem rozwiązywaliśmy. Nie rób z polskiego narodu niewiniątka.
Sprzedawać każdy się sprzedaje - jak nie siedzi w pracy za pieniądze świadcząc usługi swojemu szefowi to siedzi w domu na emeryturze pojedzony lekami ... w cierpieniach

  SlaRyb,  10/12/2015

@Trebor: Może wskażesz jakiś przykład kiedy to Polacy kogoś konkretnie wydymali. Czy masz na myśli Dymitriadę, lub Jedwabne?

@SlaRyb: coś mi się wydaje, że dajesz się dymać, niczego w życiu nie osiągnąłeś i masz żal do Tuska, Merkel i całego świata oprócz siebie.

@Hamilton Starszy: bo w tym całym dymaniu, trzeba też i plusy znaleźć i przyjemności trochę ... co nie? :-)

@SlaRyb: historia polski jest długa i obszerna - jak kraj nasz cały. Mieszko I by móc spokojnie prowadzić swoje woje na krwawe boje, przyjął chrzest w imię Polan by inni nawracający dupy mu nie zawracali. Dymanie się rozpoczęło właśnie od czasu tego i nic w tym nie było ni to dobrego ni szlachetnego. Wszak Miszko wydymał nie tylko wroga lecz Jezusa samego

@Trebor: Wydaje się, że Mieszko I wytrącił argument dla krwawej, a tym samym źle pojętej "chrystianizacji". Nie słyszałem też żeby Mieszko I wyruszył ze swoimi wojami krzewić chrześcijaństwo mieczem. Za czasów Mieszka miecz był jednym ze środków dyplomacji, dziś już nikt nie akceptuje rozwiązań siłowych jako miarę skuteczności dyplomacji. Przywołany przez Ciebie przykład Mieszka jest w pewnym sens ...  wyświetl więcej

@SlaRyb: " Nie słyszałem też żeby Mieszko I wyruszył ze swoimi wojami krzewić chrześcijaństwo mieczem." - ja też o tym nie słyszałem

Oto obraz czcicieli pamięci ofiar katastrofy Smoleńskiej:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci(...)81.html

Zarazem obraz Polaków katolików - tych prawdziwych rzecz jasna

No niby z pozoru śmieszny ten tekst, ale w zasadzie to... strasznie głupi. Humor prosto spod budki z piwem.

  Trebor,  16/12/2015

@Introwertyczka w sieci: napisz coś o sobie, wstaw jakiś artykuł - pochwal się czymś. Łatwiej będzie mi się określić - czy za tą krytykę mam dziękować czy ją zwyczajnie olać ;-)
A tym czasem otwórzmy browara i wypijmy go wszyscy jak tu siedzimy z rana :-)

Swoją drogą - starasz się wymądrzać gdzieś gdzie nie ma na to miejsca, gdzie to sensu nie ma najmniejszego - artykuł jest w dzial

...  wyświetl więcej

  Trebor,  16/12/2015

@Introwertyczka w sieci: muszę wyprostować bo zostanę zjechany - napisz jakiś NOWY artykuł - bo 3 już kiedyś tam opublikowałaś. Może posiedź dłużej na Eiobie? Dotychczasowa Twoja aktywność to takie chwilowe skoki

Bliźniak uczynił sobie z tragicznej śmierci brata trampolinę do piedestału. Cylicznie odbija się na niej, żeby być wyżej na politycznej scenie i urzymywać lud smoleński w stanie emocjonalnego zaangazowania w swojej grze o władzę.

Bliźniak uczynił sobie z tragicznej śmierci brata trampolinę do piedestału. Cylicznie odbija się na niej, żeby być wyżej na politycznej scenie i urzymywać lud smoleński w stanie emocjonalnego zaangazowania w swojej grze o władzę.

  halik89  (www),  28/12/2015

Smoleńsk nawet tutaj zbiera swoje żniwa :D Kurcze ta miejscowość będzie popularniejsza od NYDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska