Login lub e-mail Hasło   

Kolumny z Jarocina dla Niemców

Firma z Jarocina chce rozruszać swoim zestawem głośnikowym Niemców. Ich kolumny dają radę. Zobacz, jak dają czadu! Głośniki z Jarocina mają rozruszać niem...
Wyświetlenia: 713 Zamieszczono 31/01/2016

Firma z Jarocina chce rozruszać swoim zestawem głośnikowym Niemców. Ich kolumny dają radę. Zobacz, jak dają czadu!

Głośniki z Jarocina mają rozruszać niemieckich klientów.
Głośniki z Jarocina mają rozruszać niemieckich klientów. Fot. Youtube/pylonsa/http://skroc.pl/007f1
5 lat temu grupa pasjonatów muzyki postanowiła ze swojej pasji zrobić biznes. Tak, aby na co dzień robić to co kochają, a jednocześnie nie marnować czasu na zajęcia, które nie dają im tyle przyjemności. Tak powstała firma Pylon z Jarocina. Teraz ze swoim flagowym produktem, który powstaje w wyniku ich zamiłowania do dźwięku, chcą dotrzeć do Niemiec.
 

Spontaniczny początek
Jak przyznają na swojej stronie internetowej, w 2011 roku wypuścili na rynek świetnie przyjęty przez klientów zestaw kolumn Pylon Pearl. Pierwsza wersja produktu była stworzona nieco spontanicznie. Jej największym atutem był przestrzenny, mocny wokal.
Pierwsze dziecko firmy, Pylon Pearl.
Pierwsze dziecko firmy, Pylon Pearl.Youtube/pylonsa/http://skroc.pl/007f1
Cacuszko na zamówienie
Jednak debiutancki zestaw nie do końca spełnił oczekiwania twórców. Chcieli stworzyć sprzęt muzyczny, który nie tylko będzie dysponował świetnym wokalem, ale także pełniejszym brzmieniem. W ten sposób powstał sztandarowy produkt firmy z Jarocina – Pylon Pearl 20.
Następca pierwowzoru został wyposażony w nowe głośniki niskośredniotonowe, wykonane specjalnie na zamówienie pasjonatów z Jarocina. Udoskonalony przetwornik umożliwił zmniejszenie zniekształceń harmonicznych i redukcję niepożądanych rezonansów. Zastosowano również nową membranę, która nadaje sprzętowi pełniejszy wyraz dźwięku.

Z kolei znajdujący się na górze kolumn, nowy głośnik wysokotonowy, który posiada na froncie pierścień redukujący zjawiska dyfrakcyjne, cechuje się jeszcze cieplejszym oraz dynamicznym brzmieniem. Producent zadbał także o szczególną optymalizację zwrotnicy. Jaki jest efekt tych prac? Można przekonać się samemu, oglądając poniższy film. Sprzęt z Jarocina ma niezłą moc.
Dopracowany zestaw Pearl 20, na którym w znacznej mierze zostanie oparty Pearl 25.
Dopracowany zestaw Pearl 20, na którym w znacznej mierze zostanie oparty Pearl 25.Youtube/Maciek Chrobok/http://skroc.pl/9acf6
Czas na rozruszanie Niemców
Jednak teraz Pylon po raz kolejny chce zrobić kolejny krok do przodu. Jest nim zestaw Pearl 25, w znacznym stopniu oparty o konstrukcję Pearl 20. Nowy model jak zapewniają twórcy, oferuje większe możliwości w zakresie reprodukcji dźwięku. Następca został także wyposażony w dodatkowy wyspecjalizowany woofer, który ma zapewnić jeszcze lepszą pracę głośników.

Spółka z Jarocina chce wprowadzić nowy Pearl 25 nie tylko na polski, ale także na niemiecki rynek. Pomóc w tym celu mają m. in. środki pozyskane z dofinansowania w wysokości ponad 150 tys. złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach konkursu Go_Global.pl.

W jego ramach polskie firmy otrzymują wsparcie, które przeznaczają na przygotowanie strategii wejścia na rynki światowe, rozwój i weryfikację strategii w relacjach z potencjalnymi inwestorami, a także udział w międzynarodowych programach akceleracyjnych.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61606
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 32976
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31612
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64077
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65467
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23657
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29394
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28914
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24053
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26584
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12808
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska