Login lub e-mail Hasło   

Co na ścianę w pokoju dziecięcym?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://decoart24.pl/_blog/52-Co_na_scian(...)ym.html
Wystrój dziecięcego pokoju leży zwykle w gestii rodziców. Jak sprawić aby maluchom naprawdę podobało się to co widzą dokoła?
Wyświetlenia: 573 Zamieszczono 07/03/2016

 

Współczesne pokoiki dziecięce są nierzadko równie drogie i rozmyślnie zaaranżowane jak salony czy sypialnie. Bo każda mama i każdy tata chcą, aby ich pociechom mieszkało się dobrze, aby czuły, że mają swój własny kąt i chętnie spędzały w nim czas. Cały problem w tym, aby wystrój podobał się tak samo starszemu i młodszemu pokoleniu.

Farba czy tapeta na ścianę?

Jeśli mamy pod dachem maluchy i dzieci w wieku przedszkolnym trzeba się liczyć z faktem, że ściany nie pozostaną długo nieskazitelne. Bo nawet najlepiej zdyscyplinowane dzieci ulegną czasem pokusie i mazną kredką tam, gdzie nie wolno. Jak dodać do tego wiecznie brudne rączki odciskające się na ścianach i ruchome zabawki nieustannie zderzające się z murem, to marzenie o pięknej, gładkiej powierzchni staje się szybko iluzją. Z tego punktu widzenia farby pokojowe nie są najlepszym rozwiązaniem – wszystko na nich widać, a gdy na ścianie znajdą się woskowe kredki, odmalowanie nie będzie wcale proste i przyjemne. O wiele lepiej wygląda sytuacja, gdy zdecydujemy się na tapetę – tą wszak łatwo zedrzeć i położyć nową.

Na rynku znajduje się obecnie ogromny wybór papierowych tapet w przepiękne, pastelowe wzory, które otoczą dziecko pozytywną atmosferą, a może nawet zniechęcą do gryzmolenia – w końcu najbardziej kusi przecież goła, biała ściana. Dla małych artystów, którzy bez graffiti się nie obejdą pozostaje jeszcze opcja farby tablicowej, którą można wymalować np. jedną ścianę i dać dzieciom do dyspozycji kolorowe kredy. Minusem tego rozwiązania jest jednak posępność czarnej, grafitowej ściany oraz pył z kredy, który w domowych warunkach nie jest ani zdrowy, ani przyjemny.

Dekoracje - DecoArt24
Fot. 1 aliexpress.com

Dekoracje ścienne - DecoArt24
Fot.  colorfulchildhoodstore.com


A może fototapeta dla dzieci?

Fototapeta łączy w sobie zalety chroniącej ścianę tapety, którą zawsze można wymienić, z niezwykłą magią pozwalającą zamienić dziecięcy pokój w bajkową krainę czy fantastyczny świat. Mając na ścianie wielkie, realistyczne scenki z ulubionych bajek lub malownicze krajobrazy pełne zwierząt, planet czy pojazdów maluchy od razu zyskują dodatkową inicjatywę do zabawy. Fototapety dziecięce sprzyjają rozwojowi wyobraźni i pozwalają szybko przenosić się do wymarzonego świata. Od strony technicznej także czekają nas same korzyści – w zależności o techniki druku fototapety mogą być idealnie ścieralne, nie poddając się żadnemu brudowi czy przypadkowym maźnięciom pędzlem, zmywalne a nawet sprawiające wrażenie 3D. Na rynku jest dość duży wybór rozmiarów, które można łatwo dopasować do każdej ściany i właściwie jedynym faktycznym problem jest ostateczna decyzja, bo statystyczne dziecko pewnie chciałoby mieć na ścianie i Kopciuszka, i kosmos, i dinozaury…

Fototapeta Królewna Śnieżka - DecOArt24

Fot. - http://decoart24.pl/Fototapeta-Dla-Dzieci-Krolewna-Sniezka-Disney-254x184cm
 

Fototapeta Samochody - DecoArt24.pl

Fot.- http://decoart24.pl/fototapeta-scienna-Disney-Cars-Wyscig-254x184cm

Obrazy i obrazki

Tradycyjną, acz wciąż popularną i przyjemną ozdobą ścian są też obrazki, które warto wieszać już w pokoju niemowlaków. Kilkumiesięczne maluchy nie mogąc swobodnie eksplorować świata dokoła uwielbiają rozglądać się po ścianach, a proste kolorowe kształty przyciągają ich wzrok i absorbują uwagę rozwijając zmysł przestrzenny. Starsze dzieci lubią być otoczone swoimi ulubionymi postaciami z bajek i filmów bądź po prostu obrazkami, które wywołują przyjemne emocje. Tego typu ozdoby pozwalają szybciej spersonalizować przestrzeń i pomagają się lepiej zadomowić w swoim małym światku.

Do wyboru mamy grafiki i zdjęcia oprawione w klasyczne ramki, antyramy lub drukowane na płótnie. Ta ostatnia opcja jest najbezpieczniejsza, bo nawet gdy piłka strąci obrazek ze ściany, nikt na pewno nie pokaleczy się szkłem lub połamanym tworzywem. Niestety, druk na płótnie jest dosyć drogi, więc czasem może okazać się, że lepiej dobrać trzy sympatyczne obrazki schowane za plexi niż ograniczyć się do jednego ze względów finansowych. Im mniej pustego miejsca na ścianach, tym weselej i przyjemniej!

 

Obraz Star Wars - DecoArt24

Fot.- http://decoart24.pl/Star-Wars-EpisodeVII-Obraz


Obraz Tweety - DecoArt24.pl

Fot.- http://decoart24.pl/Obraz-Tweety

Inne pomysłowe zdobienia

Do praktycznych ściennych ozdób pokoju dziecięcego, które są jednocześnie świetnym pomysłem na prezent na każdą okazję, należą tematyczne zegary z dużymi cyframi, miarki wzrostu na ścianę czy klimatyczne lampki w stylu kinkietów, które mogą być bardzo sympatycznym światłem do zasypiania.

Pomagając dzieciom spełniać marzenia o ich wnętrzach uczymy ich dbałości o swoje i pobudzamy kreatywność. Bo maluch, który mieszka pięknie i ma wpływ na swoje otoczenie, szybciej uczy się szanować przedmioty dokoła niego i dbać o porządek w „moim pokoiczku”.


 Obrazy - DecoArt24

Fot. 4 home-designing.com

Podobne artykuły


26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10089
71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17414
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5918
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 11725
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3546
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 10880
28
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5385
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21495
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66783
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27561
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3301
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3264
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska