Login lub e-mail Hasło   

Mars to ich planeta

Mężczyzna – gatunek ludzki płci męskiej.
Wyświetlenia: 445 Zamieszczono 19/02/2016

Mężczyzna ze swoimi wadami i zaletami, uważany za tego, którego Bóg stworzył jako pierwszego. Dlaczego poszedł na pierwszy ogień wrzucony w rajski świat?

Hipotez jest kilka. Jedną z nich jest fakt, że prototyp nie zawsze jest dobrym wzorem. Już od zarania dziejów miał wady. Najpierw według greckiej legendy nie mógł poradzić sobie z pierwszą kobietą, ciemnowłosą Lilith, której demoniczny charakter sprawił, że trafiła do piekła i przewodziła wszystkim upadłym aniołom.

Później znów był nader uległy drugiej kobiecie, jasnowłosej Ewie, stworzonej z jego własnego żebra. Zjadł z jej rąk owoc im zakazany. A przez to teraz cały świat nie jest bezgranicznym, pięknym rajem. Był nieporadny, bo potrzebował pomocy przy zarządzaniu rajskim dorobkiem. Następnie męski osobnik stawał się coraz bardziej waleczny, agresywny.

Agresja przede wszystkim wywodziła się z tego, że takla cecha wpisana była w samczy gatunek. Walka o jego przetrwanie, też o jedzenie wymagała niewiarygodnej woli walki oraz siły. Agresja nigdy nie była skierowana na bezcelowe krzywdzenie drugiego. Tzw walka o ogień była bezpośrednią tego przyczyną.

Czy męskość jest ważna obecnie, gdy granice raju wyznaczamy sobie sami? Ogólnie pojęte męstwo teraz to zaradność, zapewnienie sobie i rodzinie środków do życia i wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Mit o mężczyznach, że ich instrukcja obsługi jest banalnie prosta pozostaje nadal mitem. I bardzo dobrze. Bo nie jeden mężczyzna mógłby się o to obrazić. I miałby rację. A tego nie chcemy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni prawda?

Obie płci już od dawna są praktycznie tylko na siebie skazane. Z małymi wyjątkami. Dogadują się raz lepiej, raz gorzej. Jak w życiu. Raz nie mogą bez siebie żyć, aby zaraz rozejść się każde w swoją stronę.

Nie łudźmy się. To dla Panów kobiety starają się podkreślić swoją atrakcyjność i urodę. Święto wszystkich mężczyzn odchodzi się zaraz po Dniu Kobiet, 10. marca. Podobny charakter ma dzień 30. września, noszący miano Dnia Chłopaka  

Drogie Panie, bo mężczyzna to też człowiek, tylko anatomicznie różny od kobiet. Jako człowiek, a zarazem mężczyzna potrzebuje zrozumienia, akceptacji, miłości. Nie chodzi tylko o miłość fizyczną. Przede wszystkim potrzebuje wiedzieć, że jest kochany. A jeśli kocha i jest kochany, działa wydajniej w stresującej nierzadko pracy. Nawet gdy pracuje po godzinach, wraca z uśmiechem na ustach do domu, gdzie czeka na niego ukochana kobieta. Ucieleśnienie wszelkich idealnych cech.

Mawiają, że ideałów ci u nas brak. Bo ideałem stajemy się w oczach osoby, która kocha nas bezgranicznie. I tego się trzymajmy, moi Droczy Czytelnicy.

Podobne artykuły


12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1387
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 913
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 971
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 1107
10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 664
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 618
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1336
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 928
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1469
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 437
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1437
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1110
7
komentarze: 0 | wyświetlenia: 140
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 576
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 493
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  awers,  19/02/2016

Jako człowiek, a zarazem mężczyzna wdzięczny jestem za wyrozumiałość dla płciowego wypaczenia ideału człowieczeństwa.

Jako nieudany prototyp upraszam o pobłażliwość i nieporównywanie mnie z nieistniejącym wzorcem. Samcza rasa lepsza już nie będzie,

baaardzo podoba mi się to w jaki sposób piszesz na temat płci - bez zgrzytów, niedomówień, frazesów ideologicznych - bardzo naturalny językDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska