Login lub e-mail Hasło   

Kobieta zmienną jest? O tak

Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus. Popularne porzekadło powinno brzmieć inaczej.
Wyświetlenia: 508 Zamieszczono 23/02/2016

Po tym co zmieniło się postrzeganiu kobiet i mężczyzn brzmi o wiele wiarygodniej.

Obecnie zachowanie współczesnych młodych kobiet woła o pomstę do nieba. Nie wiadomo z jakich przyczyn kobieta, przez poetów nazywana "puchem marnym", przejęła większość negatywnych męskich cech.

Równi w biegu, nierówni przy kasie

Dyskusja dotycząca równego traktowania kobiet i mężczyzn rozgorzała ponownie za sprawą Biegu Solidarności. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Tak jest i w tym przypadku. Kością niezgody okazały się zróżnicowane wysokości nagród dla kobiet i mężczyzn.

Na metę jako pierwszy przybiegł zawodnik z Kenii, notabene mężczyzna, zainkasował czek opiewający na sumę 10 tys. zł. Nagrody pieniężne wypłacane były mężczyznom do 8 miejsca natomiast dla kobiet do 6. Pierwsza kobieta, jaka dotarła do mety jako 11 otrzymała nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Nikt nie bierze pod uwagę faktu, że pokonała blisko 400 mężczyzn.

Duży wpływ na takie ostre przewartościowanie ma także wpływ emancypacja kobiet i ich równouprawnienie. Być może z poczucia jawnej dyskryminacji płciowej kobiety zaczęły walczyć same ze sobą ponieważ zazwyczaj konfrontacje z panami skazywały je na przegraną. Stąd za cel obrały sobie swój damski gatunek.

Solidarność Polek? Nie istnieje

Z badań amerykańskiej psycholog Phyllis Chesler z Nowego Roku zajmującej się kobiecą naturą, wynika, że solidarność wśród pań to mit. Okazuje się, że najbardziej agresywne na świecie są Polki. Ich agresja jest najbardziej niebezpieczna ponieważ nie  jest fizyczna. Ich bronią do ataku jest plotka, bezpodstawne pomówienia.

Jednoczą się jedynie w słusznej dla siebie sprawie, albo walczą z jednym wrogiem. To nie wyklucza też walki między jej członkiniami. Kobieta wobec innej kobiety jest bezwzględna, a jej zachowanie staje się pozbawione wszelkich skrupułów.

Lojalne wobec facetów, surowe dla kobiet

Okazuje się, że kobiety lojalne są tylko i wyłącznie wobec mężczyzn. Kobiety od zawsze uznawane są za konkurencję, a jeśli już są ładniejsze i bardziej lubiane, to już wkraczają na pole bitwy.

Najbardziej obrazującym przykładem jest zdrada męża. Zraniona żona wcale  nie robi awantury partnerowi. Swoje frustracje i agresje przelewają na kochankę niewiernego małżonka, knując najgorsze sceny zemsty. Kobiety są niezwykle surowe w ocenach i postrzeganiu, ale tylko wobec kobiet. Potrafią długo nosić w sobie urazę, a swoim oprawcom – mężczyznom są w stanie wybaczyć wszystkie krzywdy. W imię szlachetnej miłości, jaka jest im pisana.

Wredna koleżanka, okropna szefowa

Wszelkie konflikty względem danej płci zaczynają się już w szkole. Dziewczynki potrafią wybrać swoja ofiarę z tłumu i nękać, szykanować ja tak długo, aby upodlić i zniszczyć do granic ludzkich sil.

Kobiety niezwykle rzadko akceptują różnice dostrzegane między sobą. Typ szarej myszki nigdy nie wstąpi w szeregi grupy pięknych, przebojowych i wygadanych kobiet. Najczęściej taka niewyróżniająca się szara myszka jest skutecznie izolowana od reszty. Obgadywana za plecami, ignorowana, traktowana dużo gorzej. Inna jest od razu na starcie skreślona.

Połączenie kobiety i szefa spędza już sen z powiek wszystkim pracownikom płci żeńskiej. Szef w spódnicy i w szpilkach jest bezwzględny, perfidny. Wtedy atmosfera w pracy jest nie do zniesienia. Przyjmuje się, ze kobieta szef to jednak zły szef.

Więcej agresji, mniej zahamowań

Kobieta bijąca traci wszystkie zdroworozsądkowe hamulce. To kobieta przynależąc do jakiejś zorganizowanej grupie przestępczej działa najbardziej brutalnie. Właśnie ona podjudza mężczyzn do jeszcze bardziej wyrafinowanych form przemocy.

To kobieta bez mrugnięcia okiem potrafi odbić innej pani męża, tudzież kochanka. Co gorsze nie widzi w tym postępowaniu nic niestosownego.

Poziom agresji u dzieci jest podobny dla obojga płci. Wśród dziewczynek panuje powszechne przekonanie, ze agresywne zachowanie i fizyczna przemoc wobec słabszych nie jest niczym złym. niewłaściwym i nagannym. Nie jest też czymś, czego należało by się wstydzić w ich mniemaniu. Powszechnie uznawany jest też akt zemsty. Za doznane krzywdy należy odpłacić się tym samym, a nawet w dwójnasób.

Na sam koniec wstrząsające wyniki badan psychologa społecznego, Stanleya Mingrama. Eksperyment dotyczył młodych psiaków, które traktowane były wysokim napięciem elektrycznym. Rezultaty są zatrważające. Jedynie 54% mężczyzn decydowało się na ten nieludzki czyn, podczas gdy 100% kobiet zastosowało napięcie o najwyższej sile rażenia.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1587
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 910
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1179
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1196
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 764
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 745
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 457
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1027
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 580
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 729
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 505
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 721
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 991
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Na wstępie napisałaś "Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus. Popularne porzekadło powinno brzmieć inaczej." A czytając artykuł nie poznałem odpowiedzi jak powinno brzmieć, według Ciebie. Zatem dopytuje, jak powinno brzmieć?

Pozdrawiam.

To rażąca niesprawiedliwość że kobieta, która przybiegła jako jedenasta dostała nagrodę, mimo że zawodnicy 9 i 10 nie dostali nic a 8,7,6,5,4 dostali mniejsze nagrody niż 11 zawodniczka. Tak ma wyglądać równouprawnienie ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska