Login lub e-mail Hasło   

Zdrowie w ziołach ukryte

Zima już na dobre zapanowała w klimatycznym krajobrazie Polski.
Wyświetlenia: 414 Zamieszczono 28/02/2016

O tym, że warto w tym czasie zadbać o prawidłową dietę oraz utrzymanie swego zdrowia na wysokim poziomie przekonują wszyscy. Dietetycy, lekarze, osobiści trenerzy.

Bardzo sympatyczną pozycją na długie zimowe wieczory będzie niewielka książeczka Stefanii Korżawskiej pt. "Wytrwaj w zdrowiu". Autorka przy pomocy obrazowego języka w sposób wyjątkowo ciekawy opisuje specyficzne mikstury ziołowe na wszelkie współczesne dolegliwości zdrowotne.

Z wykształcenia etyk przyrody, z wielką pasją opowiada o odkrywanych skarbach natury. Często można ją usłyszeć w eterze. Po głosie rozpoznamy, jaka to pogodna i radosna kobieta. Z charakterystyczną dla siebie energią rozprawia o tym, co jest najlepsze w poszczególnych porach roku.

Dzięki temu powrót do korzeni przodków stał się najbardziej mile widzianą i skuteczną formą optymalnego zdrowia i zbilansowanej równowagi organizmu.

Doskonale widać serce tętniące z każdego nawet najmniejszego słowa. Z całą swoją energią przekonuje i pokazuje jak korzystać z ziół, aby odbudować zdrowie, które częstokroć jest nadwerężane poprzez niewłaściwe postępowanie i długoletnie zaniedbywania.

Oczywiście książka nie ma na celu zastąpić dobrze wyedukowanego lekarza. Sama autorka wyraźnie podkreśla, że nie jest lekarzem, a pragnie tylko podzielić się wiedzą o tym, w jaki sposób posługiwać się darami natury.

W czasach, gdy postęp medycyny jest znaczący, a ekologia zdobywa coraz większe obszary, człowiek nadal potrzebuje czegoś, co zapewni mu długoletnią witalność. Wszystko to dostępne jest w przyrodzie, w której niejako jest zatopiony. Niestety coraz częściej dopadają go liczne choroby, w tym cywilizacyjne.

Cała książka zawiera listę przepisów na różnorakie schorzenia. Wspaniała analogia, jaka się pojawia zaraz na początku, że człowiek jest jak ogród. Piękny ogród potrzebuje stałej pielęgnacji, gdy choćby na chwilę przestanie się o niego zabiegać i dbać, szybko stanie się zapuszczony, dziki i pełen złowrogich chwastów.

Proces odbudowy naturalnych zdolności walki z chorobą jest niestety długotrwały. Wymaga od chorego dużego zdyscyplinowania oraz przebudowy własnego życia i zdrowia. Niestety nie każdy ma w sobie tę odwagę, aby zaczynać żyć zgodnie z rytmem wyznaczonym przez Matkę Naturę.

Polecam, bo o trudnym, wręcz przykrym temacie opowiedziane z taką lekkością, która napawa człowieka nadzieją, że jeszcze będzie dobrze. Kilka razy nawet uroniłam łzę, ze szczęścia, ze wzruszenia, łzę w najczystszej jej postaci. Łzę oczyszczają, działającą jak katharsis.

Dlaczego zachęcam do lektury? Stefania Korżawska jest wybitną specjalistką, używając parytetowych określeń, ma na swoim koncie liczne pozycje poświęcone tematyce zielarsko – zdrowotnej.

"I radzę w czasie tej wędrówki mocno trzymać się sukienki Matki Boskiej, by nie zgubić się w dżungli wynalazków nowoczesnego świata".

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1610
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 777
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska