Login lub e-mail Hasło   

Krótki felieton o poprawności politycznej

W tym artykule, który nie jest spersonalizowany, nikogo nie chcę obrażać. Nie jest to moim celem.Chce wykazać do jakich absurdów prowadzi nas przesadna poprawność polityczna.
Wyświetlenia: 584 Zamieszczono 08/03/2016

Poprawność polityczna - niezwykle popularny w dzisiejszym świecie termin, który w swoim założeniu ma na celu samokontrolę przez zaniechanie czynów lub słów tak, aby nie urazić uczuć innych.

I w czym problem?

A no każdy kij ma dwa końce i gdy z czymś przesadzimy, zawsze narażamy się na kaca/niestrawność.

Zgodnie z zasadami obecnie wypaczonej poprawności politycznej wielu ludzi uważa, że gdy dorosły muzułmanin bierze za żonę nieletną dziewczynę i sypia z nią, wszystko jest w najlepszym porządku. Przynajmniej media nic w sposób oburzający na ten temat nie "mówią" gdyż akceptacja tego, jest uznawane za nasz postęp rozwojowy. Gdy dorosły mężczyzna cywilizacji zachodniej prześpi się z nieletnią, sprawa jest mocno piętnowana a sam sprawca do końca życia będzie nosił miano pedofila.

Obrażanie muzułmanów czy czarnoskórych jest wyrazem rasizmu ale atakowanie chrześcijan czy ludzi o białym kolorze skóry jest czymś w porządku, czymś co świadczy o postępie cywilizacyjnym i w najgorszym przypadku - uznane za "niewinny żart".

Poprawność polityczna - ta wypaczona - każe dziecko chronić przed pornografią aż do uzyskania przez osobę wieku pełnoletności, ale 15-sto letni obywatele mają prawo do sypiania z kim chcą (pod warunkiem, że sami chcą).

Możecie się z tym zgadzać lub nie, jednak poprawność polityczna - ta wypaczona, aż przesadzona - każe nam TOLEROWAĆ wszystko co inne (nieważne czy prawidłowe dla zdrowia psychicznego i fizycznego) z jednoczesnym WMAWIANIEM nam, że życie zgodnie z naturą i kanonami konserwatywnymi (logicznymi i spójnymi) jest całkowicie błędne i skazuje rasę ludzką na zagładę przez głębokie zacofanie.

Podsumowując - poprawność polityczna nie jest niczym złym sama w sobie. Problem rodzi się wtedy, gdy zaczynamy opacznie rozumieć słowo "Tolerancja" oraz "Akceptacja". Poprawność polityczna bardzo często zachodzi wtedy, gdy TO JA TOLERUJĘ zachowania dla mnie odmienne. Natomiast osoby dopuszczające się zachowań odmiennych ABSOLUTNIE NIE MUSZĄ tolerować mojego innego zdania na dany temat gdyż TO JA z góry w oczach innych jestem zacofanym dziadem.

I jak rozwiązać ten problem?

Przejmować się każdym i wszystkim bez względu na wszystko zatracając zdrowy rozsądek?

Czy odwołać się do rozsądku z jednoczesnym narażeniem się na szyderstwa i ataki ze strony tych "poprawnych"?

A może po prostu pozostać człowiekiem i patrzeć na swoje własne grzechy i wartości dodatnie?

Podobne artykuły


12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1385
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 912
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 970
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 1104
10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 664
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 616
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1335
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 928
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1469
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 431
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1437
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1109
6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 133
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 576
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 492
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ,,  08/03/2016

"Pozostać człowiekiem"...brzmi rozsądnie :-))

  Trebor,  08/03/2016

@orchida: i niebezpiecznie :-)))

  ,,  08/03/2016

@Trebor:
Alternatywa "Ameby" w kontekście "niebezpieczeństwa " - to Pikuś :-))

  Trebor,  08/03/2016

@orchida: Pan Pikuś :-)))

Zawsze marzyłem o tym, by się dzielić na kolejne osobniki i wydalać niestrawione resztki każdą częścią swojego ciała :-P

  ,,  08/03/2016

@Trebor:
Zachwycające - może opatantujesz? -))

@orchida: jak każdy z nas cofnie się do rozwoju ameby, stanie się to czymś naturalnym :-P

i ta obietnica życia wiecznego :-P

  ,,  08/03/2016

@Trebor:
Nie mogę się doczekać :-))

Tolerancja występuje głównie w mediach, po za nimi biją pedałów, dyskryminują czarnych i zakopują świnie pod miejscem na meczet.
Rozmowy polityczne za to są pozbawionym znaczenia słowotokiem, - celowy wrestling w garniturach, gdzie zamiast zachować spokój zaprasza się przedstawicieli z oddzielnych partii i daje za mało czasu na wypowiedź.
Wg mnie. żyjemy w dwóch nie do końca nakładaj ...  wyświetl więcej

  ,,  08/03/2016

@Henear:
Albo też jest 3 Wymiar naszego życia. Taki własny MIX dla każdego: mieszanka "twoich dwóch" plus nasze indywidualne Wyolbrzymianie tego - co na to nie zasługuje i Idealizowanie za wszelką cenę pewnych zjawisk zamiast ujrzenia Rzeczywistości - tak jak na to zasługuje.
W każdym aspekcie - Paranoja i tyle!

@Henear: to pranie mózgu o którym piszesz trwa w najlepsze. Jeszcze kilka lat temu wstecz (przed wyborami w 2005 roku) nie myślałem, że poziom obrotów tej pralki może być tak wysoki ... a jednak - nieprzyjemne zaskoczenie.
teraz jakoś trudniej mi uwierzyć, że media mogą wzbić się na jeszcze wyższy poziom demagogii, ignorancji i poprawności politycznej

@orchida: słuszna uwaga!
"plus nasze indywidualne Wyolbrzymianie tego"
Problem polega na tym, że wielu myśli stadnie - nie ma swojego rozumu i zdolności analitycznych. Wierzą w to co media podsuną. Stąd zatwardziały elektorat każdej partii i wierni w kościołach - szczególnie kościele rydzykowskim

  nse,  09/03/2016

@Trebor: ... w końcu pralka przejdzie do programu wirowania i wyciśnie z nas resztki krwi jaka nam jeszcze została :(

@Mariusz Kajstura: chyba, że wcześniej się zepsuje :-P

  Henear,  09/03/2016

@Trebor: A wtedy bohaterem narodowym zostanie hydraulik

  nse,  09/03/2016

@Henear: ... elektryk już był ;)

  nse,  09/03/2016

@Trebor: .... oby, oby ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska