Login lub e-mail Hasło   

Perfekcyjna lista gości. Kogo zaprosić na wesele ?

Tworząc listy gości warto odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania: ile gości zaprosić możemy biorąc pod uwagę nasz budżet oraz czy priorytetem będzie rodzina.
Wyświetlenia: 285 Zamieszczono 09/03/2016

Jeżeli znacie nawzajem dobrze swoje rodziny, macie wspólnych przyjaciół i znajomych wart od razu stworzyć wspólna listę gości – po prostu uzupełniacie każdą z podanych kategorii. Każde z Was może utworzyć także własna listę gości (np. kiedy goście są z różnych miast, rodzina i znajomi są rozproszeni po całym świecie ).  Z dwóch list tworzycie potem wspólną. Warto uwzględnić także listę zapasową  z której będziecie zapraszać kolejnych gości w przypadku, gdy poprzedni nie będą mogli pojawić się na Waszym ślubie. Umieść więc na niej ludzi, których chciałabyś zaprosić, ale po prostu ze względów finansowych i innych ograniczeń nie mogli znaleźć się na tej pierwszej liście.

Aby ułatwić sobie zadanie podzielmy wszystkich gości na grupy. Najpierw uwzględniamy siebie czyli Parę Młodą oraz najbliższą rodzinę: dziadków, rodziców, rodzeństwo, chrzestnych wujków i ciocie w pierwszej linii (rodzeństwo rodziców), kuzynostwo w pierwszej linii (dzieci rodzeństwa rodziców). Następnie dalszą rodzinę: rodzeństwo dziadków, dzieci rodzeństwa dziadków, kuzynostwo dziadków itd.  Wysoko na liście powinni się także znaleźć najbliżsi przyjaciele z którymi pozostajemy w ciągłym kontakcie. Dalsza pozycję zajmują dalsi przyjaciele – bliscy Ci ludzie, z którymi kontakt ostatnimi czasy jest rzadszy lub zmienił się  – znajomi ze studiów, z liceum, technikum itp. Z kolei znajomych bliższych dla potrzeb listy podzielić możemy  znajomych z pracy lub znajomych, z którymi spotykamy się z okazji wspólnych zainteresowań lub innych aktywności. Znajomych dalszych natomiast zakwalifikować możemy jako ludzi z pracy czy podzielających nasze pasje, a także sąsiadów, ludzi dzięki którym się poznaliście. Listę dodatkowo uzupełniamy o osoby, które z różnych względów towarzyszą nam w ważnych etapach naszego życia lub którym dużo zawdzięczamy – np. mentorów, opiekunów, księży, nauczycieli, czasem także szefów lub innych.

Warto także zastanowić się czy znajomych, którzy nie są sparowani zaprosimy z osobą towarzyszącą? Warto pochylić się także nad kwestią dzieci – zapraszając rodziców wraz z pociechami powinniśmy zapewnić im bowiem odpowiednie jedzenie i dogodne dla nich rozrywki – opiekunka, animator albo chociaż specjalny kącik. Jeśli nie wyobrażasz sobie własnego ślubu bez towarzystwa małych siostrzeńców czy bratanków, sprawa jest jasna. Może się jednak okazać, że rodzice nie zamierzają wcale zabierać swoich pociech na całonocną imprezę.

Wskazane jest także, aby zapewnić jedzenie i picie dla osób, które uświetniają Wasze wesele – orkiestry, fotografa, kamerzysty itp. Dlatego należy policzyć ich jako gości (sale weselne zwykle oferują połowę ceny menu dla obsługi wesela).

Stworzenie grup pomaga uporządkować dalsze działania. Może się okazać, że będziecie zmuszeni okroić listę gości ze względu na budżet do np. najbliższej rodziny i przyjaciół lub przeciwnie – będziecie mogli zaprosić więcej znajomych. Pamiętajcie, że my chętnie pomożemy Wam także w stworzeniu perfekcyjnej listy gości – tak aby nikogo nie przegapić.

Konsultanci ślubni Bielsko-Biała

BeMyWife

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1594
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 914
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1198
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 751
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 459
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1030
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 584
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 731
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 506
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 722
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 993
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska